Що станеться з економікою України після припинення дії воєнного стану?!

Що станеться з економікою України після припинення дії воєнного стану?!
Отже, 26 грудня на засіданні РНБО президент Петро Порошенко заявив: "Зараз в 14 годин припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної ситуації безпеки в країні". Адже воєнний стан міг б стати першим реальним кроком до зламу старої економічної системи
Свідомо чи ні з боку законодавчої і виконавчої влади, але в період дії у нас  воєнного стану можна було запустити реальний процес реформування давно застарілої економічної системи. Причому відкрилася можливість проведення соціально-економічних реформ "зверху" - рішуче й еволюційно. І, перш за все, повинно було змінитися наше ставлення до чиновників, а чиновників – до суспільства і бізнесу. І тут головне – довіра. Довіра до прогнозованих владою фінансово-економічних показників. Нагадаю, Кабмін Володимира Гройсмана і Верховна Рада на наступний 2019 рік встановили зростання ВВП на рівні 3%, інфляція не повинна піднятися вище 7,4%, а курс долара – зупинитися на позначці 29,4 гривні. Прожитковий мінімум українців з 1 січня 2019 року буде 1853 гривні, з 1 липня - 1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн, мінімальна зарплата з 1 січня наступного року - 4173 гривні. Мінімальна пенсія з 1 липня 2019 року має становити 1564 грн, а з 1 грудня - 1638 гривень.
Але хто "вгорі" цим займеться після завершення дії воєнного стану в 2019 році? Очевидно, що ті, хто прийде до влади після виборів-2019, повинні підняти зростання ВВП України до мінімум 6-7%, інакше - крах, так як нинішніх 2-3% явно недостатньо для утримання ситуації в цілому. 
А чому Володимира Гройсмана та Андрія Парубія досі супроводжував успіх? Так тому що, по-перше, опозицію догнала повна політична імпотенція; по-друге, відсутність морально-етичних бар'єрів; по-третє, непохитна віра в те, що вони абсолютно вірно діють; по-четверте, гранична ясність особистих цілей і, нарешті, по-п'яте, рідкісна жорсткість до супротивників. Все інше – наслідок. Відповідно, до кінця року 2018 року Україна одночасно опинилася в лещатах відразу трьох криз: військово-політичної, економічної і кризи процесу глобалізації, а попереду президентська гонка, вибори у Верховну Раду, а також, як передрікають провідні аналітики МВФ, світовий фінансовий шторм.
І в 2019 році ми вже точно не виберемося з цих криз без нової інвестиційної стратегії, професійної, а не кумівської розстановки кадрів, реальної мотивації підприємницького співтовариства. Правда, поки не зрозуміло, хто і що буде робити "вгорі"? Всередині Кабміну і парламенту в невіданні, не знають, як запустити на повну потужність мотор української економіки. Натомість боротьба олігархів за контроль над фінансовими потоками не слабшає. Вже стало традицією при зміні влади відмовлятися від спадщини, але нарощувати гешефт в різних корупційних схемах. Тому головне питання, коли українці зрозуміють, що грати в піддавки з олігархами і викормленими ними політиками більше не можна?!
Так, на відміну від впливових політиків країн Євросоюзу, нашим доморощеним політикам при владі сплачує місцевий електорат, і ці топ-чиновники "вгорі" ще повинні по максимуму заробляти на гідне життя своїм кураторам. Так, українським політикам треба постійно приносити користь олігархам, або вони не підпишуться заново на їх послуги в Кабміні та Верховній Раді. А переобрання президента і парламенту вже на носі. Чого чекати навесні і восени наступного 2019 року? Дивно, але поки ніхто з власників фінансово-промислових груп українцям нічого не пропонує. Мимоволі замислюєшся, а наскільки тепер слабкий кожен з олігархів, хто з них приріс один до одного стегнами, а хто в шаленому пориві готовий обвалити економіку країни?!
На жаль, Кабміни Азарова, Яценюка і Гройсмана не відмовлялися від того, що не працює в економіці, що виявилося не ефективним, що було просто помилкою при впровадженні і запуску тієї або іншої монопольно-олігархічної моделі. Безумовно, всі допускають помилки, прорахунки, а іноді і злочини. Але не можна так старанно консервувати відсталість від наших західних і азіатських партнерів, при цьому успішно удосконалюючи різні корупційні схеми. Коли почнемо рухатися вперед? Де наше майбутнє місце в Євросоюзі, і якими повинні бути відносини з США, ЄС і Китаєм? Досі у нас немає довгострокових соціально-економічних стратегій. Не випадково тепер для більшості пересічних українців не залишилося ні грошей, ні захисту, ні навіть мрії.
Чому ми дійшли до цього "точки"? Та тому, що у наших політиків у владі мізки повинні стати суверенними, а не їх будинки на сонячній стороні Швейцарії або Іспанії. Панове, пора зупинитися і перестати говорити, що ось ці українці "хороші", а ці – "погані", що ось ці "правильні", а ці - ні. Ну, годі вже, - один народ, живемо в одній державі. А у нас, як і раніше, йде дуже жорстке зштовхування одного суспільного прошарку з іншим, протиставлення одних регіонів іншим. Чи не тому виникає якась фобія, і ми наполегливо шукаємо у своєму минулому не найкраще для наслідування, а найгірше. Але не буде у нас вже ніколи іншого минулого, і за великим рахунком наші предки були гідні люди.
Давайте це визнаємо хоча б сьогодні, напередодні нового 2019 року. Давайте усвідомимо, що ми самі зробили такими наших доморощених політиків, ми самі їм дозволили стати такими. І тепер ці нахабні і малоосвічені необільшовики під влади нав'язують нам свої принципи, мораль і релігію, дуже швидко перетворивши нас з космічної держави в країну-жебрака. А ми що, а ми боїмося, боїмося відповісти і навести порядок. Ми нерішучі, чому? А раптом виття підніметься? А раптом скажуть, що це наступ на свободу слова, а раптом грубо вдарять по голові. Ну, і далі готові це терпіти? І ця проблема в стократ страшніша через те, що це вже стійка тенденція для України.
Чи вдасться в наступному 2019 році об'єднати багату "еліту" і злиденне населення хоча б для одного – зберегти державу і врятувати економіку країни? Адже такі високі рейтинги Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука – це реакція на соціально-економічну політику Петра Порошенка, Володимира Гройсмана та Андрія Парубія. Плюс зараз ми спостерігаємо вже за другою стадією обвалу довіри до зростання популярності інших. Подивимося, якою буде наступна ступінь розвитку фінансово-економічної кризи. Не думаю, що буде глибокий розкол по географічним лініях і якихось політичних кордонах, але те, що розшарування та поляризація між бідними і багатими колосально посилюються – це вже всім очевидно.
Хтось же повинен звернути увагу на ці мільйонні несправедливості в нашій країні?! Думаю, в період воєнного стану це особливо позначилося. Адже для України справедливість важливіша, ніж Закон. Не зрозуміє цього влада, їй відгукнеться це дуже скоро.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-20
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Что интересного в Одессе: подборка мероприятий
Этой весной афиша Одессы буквально разрывается от количества и плотности разнообразных концертов, театральных спектаклей и других
Вчера, 21:4395
Как выбрать кухонную вытяжку: советы покупателю
Кухня – несомненно, самая посещаемая и самая важная часть дома, поскольку именно здесь вся семья собирается практически каждый
Вчера, 21:0398
Почему необходимо установить ГБО на ваш автомобиль
Как сэкономить на топливе? Этот вопрос всегда волнует автовладельцев независимо от размера их дохода.
19-фев-2020, 07:58242
Косметика для мужчин
Идея о том, что мужчина должен быть чуть привлекательнее обезьяны
18-фев-2020, 16:49133
Где самые выгодные условия кредитования?
Узнайте, что представляют собой МФО и как в оформить микрозайм в такой организации?
18-фев-2020, 15:10211
Лучшие идеи для подарков на 8 марта: что дарить любимым?
В период ожидания прекрасного праздника для прекрасной половины населения, многие задаются вопросом о том, что же выбрать на
18-фев-2020, 15:05134

События

В годовщину Майдана в Ужгороде почтили память погибших правоохранителей и сотрудников спецподразделения "Беркут"
 Засвидетельствовать свое почтение погибшим правоохранителям пришли бывшие сотрудники подразделения милиции
Сегодня, 09:1157
В Новых Санжарах митингующие напали на автобусы, побиты стекла
В результате нападения протестующие побили стекла в автобусах
Вчера, 20:36120
В селе Руденковка заблокировали колонну автобусов с эвакуированными украинцами
Протестующие также перекрыли дорогу в село
Вчера, 20:34105
Больше тысячи человек заразились коронавирусом вне Китая
Новым типом вируса инфицировались 1076 человек в 29 странах
Вчера, 20:21115
Организаторов фейковых рассылок о коронавирусе в Украине устанавливает СБУ
"Уже сейчас можно утверждать, что письмо было разослано с использованием одного из иностранных сервисов почтовых сообщений с
Вчера, 18:12104
Полиция Австралии также утверждает, что системы Бук в районе крушения МН17 не было
В федеральной полиции Австралии подтвердили подлинность ряда документов, опубликованных платформой Bonanza Media по делу о
Вчера, 15:20116