Що станеться з економікою України після припинення дії воєнного стану?!

Що станеться з економікою України після припинення дії воєнного стану?!
Отже, 26 грудня на засіданні РНБО президент Петро Порошенко заявив: "Зараз в 14 годин припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної ситуації безпеки в країні". Адже воєнний стан міг б стати першим реальним кроком до зламу старої економічної системи
Свідомо чи ні з боку законодавчої і виконавчої влади, але в період дії у нас  воєнного стану можна було запустити реальний процес реформування давно застарілої економічної системи. Причому відкрилася можливість проведення соціально-економічних реформ "зверху" - рішуче й еволюційно. І, перш за все, повинно було змінитися наше ставлення до чиновників, а чиновників – до суспільства і бізнесу. І тут головне – довіра. Довіра до прогнозованих владою фінансово-економічних показників. Нагадаю, Кабмін Володимира Гройсмана і Верховна Рада на наступний 2019 рік встановили зростання ВВП на рівні 3%, інфляція не повинна піднятися вище 7,4%, а курс долара – зупинитися на позначці 29,4 гривні. Прожитковий мінімум українців з 1 січня 2019 року буде 1853 гривні, з 1 липня - 1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн, мінімальна зарплата з 1 січня наступного року - 4173 гривні. Мінімальна пенсія з 1 липня 2019 року має становити 1564 грн, а з 1 грудня - 1638 гривень.
Але хто "вгорі" цим займеться після завершення дії воєнного стану в 2019 році? Очевидно, що ті, хто прийде до влади після виборів-2019, повинні підняти зростання ВВП України до мінімум 6-7%, інакше - крах, так як нинішніх 2-3% явно недостатньо для утримання ситуації в цілому. 
А чому Володимира Гройсмана та Андрія Парубія досі супроводжував успіх? Так тому що, по-перше, опозицію догнала повна політична імпотенція; по-друге, відсутність морально-етичних бар'єрів; по-третє, непохитна віра в те, що вони абсолютно вірно діють; по-четверте, гранична ясність особистих цілей і, нарешті, по-п'яте, рідкісна жорсткість до супротивників. Все інше – наслідок. Відповідно, до кінця року 2018 року Україна одночасно опинилася в лещатах відразу трьох криз: військово-політичної, економічної і кризи процесу глобалізації, а попереду президентська гонка, вибори у Верховну Раду, а також, як передрікають провідні аналітики МВФ, світовий фінансовий шторм.
І в 2019 році ми вже точно не виберемося з цих криз без нової інвестиційної стратегії, професійної, а не кумівської розстановки кадрів, реальної мотивації підприємницького співтовариства. Правда, поки не зрозуміло, хто і що буде робити "вгорі"? Всередині Кабміну і парламенту в невіданні, не знають, як запустити на повну потужність мотор української економіки. Натомість боротьба олігархів за контроль над фінансовими потоками не слабшає. Вже стало традицією при зміні влади відмовлятися від спадщини, але нарощувати гешефт в різних корупційних схемах. Тому головне питання, коли українці зрозуміють, що грати в піддавки з олігархами і викормленими ними політиками більше не можна?!
Так, на відміну від впливових політиків країн Євросоюзу, нашим доморощеним політикам при владі сплачує місцевий електорат, і ці топ-чиновники "вгорі" ще повинні по максимуму заробляти на гідне життя своїм кураторам. Так, українським політикам треба постійно приносити користь олігархам, або вони не підпишуться заново на їх послуги в Кабміні та Верховній Раді. А переобрання президента і парламенту вже на носі. Чого чекати навесні і восени наступного 2019 року? Дивно, але поки ніхто з власників фінансово-промислових груп українцям нічого не пропонує. Мимоволі замислюєшся, а наскільки тепер слабкий кожен з олігархів, хто з них приріс один до одного стегнами, а хто в шаленому пориві готовий обвалити економіку країни?!
На жаль, Кабміни Азарова, Яценюка і Гройсмана не відмовлялися від того, що не працює в економіці, що виявилося не ефективним, що було просто помилкою при впровадженні і запуску тієї або іншої монопольно-олігархічної моделі. Безумовно, всі допускають помилки, прорахунки, а іноді і злочини. Але не можна так старанно консервувати відсталість від наших західних і азіатських партнерів, при цьому успішно удосконалюючи різні корупційні схеми. Коли почнемо рухатися вперед? Де наше майбутнє місце в Євросоюзі, і якими повинні бути відносини з США, ЄС і Китаєм? Досі у нас немає довгострокових соціально-економічних стратегій. Не випадково тепер для більшості пересічних українців не залишилося ні грошей, ні захисту, ні навіть мрії.
Чому ми дійшли до цього "точки"? Та тому, що у наших політиків у владі мізки повинні стати суверенними, а не їх будинки на сонячній стороні Швейцарії або Іспанії. Панове, пора зупинитися і перестати говорити, що ось ці українці "хороші", а ці – "погані", що ось ці "правильні", а ці - ні. Ну, годі вже, - один народ, живемо в одній державі. А у нас, як і раніше, йде дуже жорстке зштовхування одного суспільного прошарку з іншим, протиставлення одних регіонів іншим. Чи не тому виникає якась фобія, і ми наполегливо шукаємо у своєму минулому не найкраще для наслідування, а найгірше. Але не буде у нас вже ніколи іншого минулого, і за великим рахунком наші предки були гідні люди.
Давайте це визнаємо хоча б сьогодні, напередодні нового 2019 року. Давайте усвідомимо, що ми самі зробили такими наших доморощених політиків, ми самі їм дозволили стати такими. І тепер ці нахабні і малоосвічені необільшовики під влади нав'язують нам свої принципи, мораль і релігію, дуже швидко перетворивши нас з космічної держави в країну-жебрака. А ми що, а ми боїмося, боїмося відповісти і навести порядок. Ми нерішучі, чому? А раптом виття підніметься? А раптом скажуть, що це наступ на свободу слова, а раптом грубо вдарять по голові. Ну, і далі готові це терпіти? І ця проблема в стократ страшніша через те, що це вже стійка тенденція для України.
Чи вдасться в наступному 2019 році об'єднати багату "еліту" і злиденне населення хоча б для одного – зберегти державу і врятувати економіку країни? Адже такі високі рейтинги Володимира Зеленського та Святослава Вакарчука – це реакція на соціально-економічну політику Петра Порошенка, Володимира Гройсмана та Андрія Парубія. Плюс зараз ми спостерігаємо вже за другою стадією обвалу довіри до зростання популярності інших. Подивимося, якою буде наступна ступінь розвитку фінансово-економічної кризи. Не думаю, що буде глибокий розкол по географічним лініях і якихось політичних кордонах, але те, що розшарування та поляризація між бідними і багатими колосально посилюються – це вже всім очевидно.
Хтось же повинен звернути увагу на ці мільйонні несправедливості в нашій країні?! Думаю, в період воєнного стану це особливо позначилося. Адже для України справедливість важливіша, ніж Закон. Не зрозуміє цього влада, їй відгукнеться це дуже скоро.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-29
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Apple iPhone – как всегда, на вершине!
Почему Apple iPhone был и остается самым популярным брендом среди смартфонов? Неизменное качество, собственные передовые разработки и новейшие технологии – вот то, что обеспечивает успех Apple.
Сегодня, 10:3848
Планируете офисный переезд? Следуйте этим рекомендациям
Если у вас – владельца бизнеса – возникла необходимость переезда со старого офиса в новый, организация данного мероприятие – это ответственная работа, которая должна быть продумана до мельчайших деталей.
Вчера, 20:38153
Какую воду лучше всего пить для здоровья?
Какую воду лучше всего пить для здоровья? Очевидно, что питьевая вода необходима для вашего общего здоровья и благополучия. Мы все слышали о минимум 8 стаканах в день, верно? Согласны ли вы с этим или нет, вы, вероятно, не услышите, чтобы кто-то спорил о том, что питьевая вода и
Вчера, 16:24165
Комфорт и безопасность в дороге – главные критерии при выборе маршрутки
Комфорт и безопасность в дороге – главные критерии при выборе маршрутки - Перевозчик Bus-Express.
Вчера, 16:22120
Как выбрать подарок женщине
В этой статье рассказывается об основных предпочтениях женщин в подарках. Если необходимо сделать незабываемый, милых и приятный подарок, то данная статья - хорошая рекомендация.
Вчера, 12:50120
Ночнушки из шелка в комплектах и без
Скажи мне, в чем ты спишь, и я скажу кто ты, так можно перефразировать известную фразу. На самом деле, одежду для сна каждый выбирает по своему характеру.  
Вчера, 12:30117

События

Условие переговоров с Азербайджаном назвала Армения
Армения заявила о готовности к мирному урегулированию карабахского конфликта.
Сегодня, 10:1172
Штормовое предупреждение объявили в Украине
В Украине 30 сентября, 1 и 2 октября ожидается ухудшение погодных условий.
Сегодня, 10:1048
Признать независимость Нагорного Карабаха может Армения
Армения рассматривает возможность признания независимости Нагорного Карабаха.
Сегодня, 10:0861
О тысячных потерях Армении в ходе ночных боев заявил Азербайджан
Бои в ночь с 29 на 30 сентября между Арменией и Азербайджаном из-за Нагорного Карабаха были значительно расширены.
Сегодня, 10:0791
В ОП заявили, что уже дана надлежащая оценка по заявлению Фокина
В Офисе украинского президента неприятно поражены личными оценками и комментариями, которые дал первый заместитель главы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе Витольд Фокин относительно ситуации на Донбассе.
Сегодня, 10:0555
Фокин: я не видел подтверждения войны между Россией и Украиной
Первый замглавы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе (ТКГ) по урегулированию на Донбассе Витольд Фокин пока не видел подтверждения войны между Россией и Украиной.
Сегодня, 10:0353