
В Україні збираються проектувати дороги з безпечними лівими поворотами на жвавих трасах, аби зменшити кількість ДТП.
Саме такі локації було вибрано через те, що там найчастіше трапляються аварії, в яких не тільки розбиваються машини, але і гинуть люди.
Саме такі локації було вибрано через те, що там найчастіше трапляються аварії, в яких не тільки розбиваються машини, але і гинуть люди.
На Житомирській трасі один з таких поворотів – на село Чайки – давно отримав погану славу. У цьому місці чи не щотижня відбуваються смертельні ДТП. Головна причина – сильна завантаження перехрестя і висока швидкість автомобілів, які рухаються по зустрічній.
Рух у бік Києва – стрімкий і суцільний. Чекати лазівки, коли вийде повернути ліворуч, можна дуже довго. Тому водії ризикують, намагаються "проскочити" і потрапляють під удар.
"Були випадки, коли автомобіль пропускали два ряди автомобілів, а третій ряд, правіше, просто не бачив за фурою, наприклад, автомобіль, який розвертався. І відбувалися досить значні зіткнення", – розповідає автомобільний експерт Владислав Антонов.
Щоб уникнути пробок і аварій на таких ділянках, Міністерство регіонального розвитку (Мінрегіонбуд) обладнає безпечні ліві повороти. Щоб автомобіль міг маневрувати безперешкодно і без ризику, введуть додаткове місце з лівого боку проїзної частини.
Очікується, що нововведення удвічі зменшить кількість ДТП.
"Ми подивилися на досвід інших країн. Наприклад, в Італії теж зробили на трасах такі повороти, де спокійно можна розвернутися і в'їхати в колію, але в жодному разі не перетинаючи проїжджу частину", – розповів заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.
Ще одна альтернатива – екстакади. Але їх обладнання значно дорожче, ніж виділення додаткового простору на трасі.
Над проектами безпечних поворотів вже працюють фахівці.