В "Укртрансгазі" заговорили про серйозну переддефолтну ситуацію

В "Укртрансгазі" заговорили про серйозну переддефолтну ситуацію
"Укртрансгаз" заявляє про переддефолтний стан на ринку природного газу через негативний баланс, що виник унаслідок несанкціонованого відбору ресурсу з системи
Про це повідомляє прес-служба компанії.
За даними компанії, за фактом функціонування інформаційної платформи добового балансування газу в березні і квітні обсяг негативного небалансу склав понад 2,5 млрд грн.
"Він сформувався переважно через несанкціонований відбір газу операторами ГРС на власні виробничо-технологічні витрати з мереж "Укртрансгазу". З цієї суми боргу Оператору ГТС було погашено до 0,05 млрд грн за два місяці", – йдеться у повідомленні.
Водночас загальний обсяг позитивних небалансів за цей період, що підлягають виплаті учасникам ринку, зараз становить 0,53 млрд грн. "Укртрансгаз" виплатив контрагентам 0,27 млрд грн.
"Таким чином, обсяги відшкодування "Укртрансгазу" спожитого газу, який становить його негативний небаланс, фактично мізерний. До того ж заборгованість з балансування попередніх періодів, яка на момент переходу ринку на режим добового балансування склала 38,6 млрд грн, також відшкодовується виключно в судовому порядку і в неповному обсязі. Тож ресурсів для сплати позитивних небалансів учасникам ринку в Оператора ГТС поки немає", – підкреслюється в повідомленні.
"У результаті на ринку виникла переддефолтна ситуація - Оператор ГТС не має можливості повністю погасити свої фінансові зобов'язання перед замовниками послуг транспортування. Найбільший борг зараз склався перед НАК "Нафтогаз України", обсяг позитивного небалансу якого, за підсумками двох місяців, становить 176,8 млн грн", – заявляють у компанії.
На думку "Укртрансгазу", передумови для виникнення такої ситуації було закладено в грудні 2018 року, коли НКРЕКП затвердила тимчасові тарифи Оператора ГТС на послуги транспортування газу для точок входу і виходу, які не були економічно обґрунтовані. Зокрема, встановлені тарифи забезпечують закупівлю газу на ПТП Оператора ГТС тільки об'ємом близько 60% від необхідного. Прогнозний дефіцит коштів від застосування тимчасових тарифів складе близько 22 млрд грн, за оцінкою компанії.
"Зараз "Укртрансгаз" разом з Регулятором працює над розробкою постійних тарифів, які могли би враховувати основні критичні питання, а також активно займається роботою з боржниками над погашенням заборгованості, яка накопичувалася перед Оператором ГТС з 2016 року", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, режим добового балансування на ринку газу запроваджено з 1 березня 2019 року. Тоді оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" повідомив про повну готовність інформаційної платформи для переходу на добове балансування.
До цього перехід відкладали спочатку з 1 серпня на 1 жовтня, а потім – на 1 грудня 2018 року.
Балансування газової системи – це встановлення й усунення різниці між тими обсягами газу, які надійшли до неї через точки входу і відібраними з неї через точки виходу. Балансування проводиться адресно, з урахуванням даних споживання всіх постачальників і споживачів газу.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Почему СМИ и Журналисты и некоторые политики своими фейками дезинформацией и брехней в прямом смысле слова так травят партию Слуги Народа. Ведь партия Слуги Народа все правильно делает во благ Украины ......
Артур (2019-12-05 12:08:39)
I think that is absolutely crazy for Selensky to mention Crimea does he want to loose the whole country the USA will not go to World War III for Crimea orUkraine!!!!!...
Herman (2019-12-03 02:22:48)
Володин ,ты хотябы иногда с мозгами дружи.Мания империи - это шизефрония.Лечись....
СБУ (2019-12-02 16:03:35)
«Доклад Мюллера» (видеоверсия): http://poiskpravdy.com/doklad-myullera-videoversiya/...
Muller (2019-12-02 14:03:54)
Разгул преступности всем надоел.Поддержим петицию:https://petition.president.gov.ua/petition/73066...
petition (2019-12-02 13:53:56)