Facebook представляє глобальну цифрову монету під назвою Libra

Facebook представляє глобальну цифрову монету під назвою Libra
Facebook анонсував запуск власної криптовалюти Libra. У компанії сподіваються, що їхні цифрові гроші замінять традиційні фінансові системи по всьому світу
Більше року в мережі публікували різні витоки і чутки з приводу майбутньої криптовалюти Facebook. У 2014-му компанія найняла колишнього президента PayPal Девіда Маркуса для запуску свого застосунку Messenger. У травні минулого року Маркус став керівником ініціативи по блокчейну, яка публічно не обговорювалася в деталях.
Пізніше з’ясувалося, що керівництво Facebook формує команду експертів з криптовалют, яка, за останніми даними, налічує близько 50 осіб. Деталі й терміни реалізації проекту довгий час залишалися невідомими, але, як пише Tom’s Guide, сьогодні у Facebook офіційно анонсували свою криптовалюта Libra.
Чому Libra?
У перекладі з іспанської libra означає фунт, але, як зауважило видання Tech Crunch, назва криптовалюти може означати гру слів через схожу абревіатуру лондонської міжбанківської ставки LIBOR.
Навіщо потрібна ця криптовалюта?
Крім додаткового способу заробітку для Facebook, засновник компанії Марк Цукерберг планує створити альтернативну фінансову систему і використовувати свої мільярдні аудиторії у Facebook, WhatsApp та Instagram для її поширення.
Ідея криптовалюти Libra в тому, щоб впровадити масову платіжну систему, яка дозволить обмінюватися грошима і здійснювати покупки онлайн прямо на платформах Facebook, включаючи месенджер WhatsApp і соцмережі компанії. Щось схоже вже діє в Китаї з місцевою соцмережею WeChat, щоправда, там замість криптовалюти використовують звичайний фіатний безнал.
Керівництво Facebook планує також виплачувати зарплату своїм співробітникам у криптовалюті та встановлювати фізичні автомати для покупки Libra.
Як працює Libra?
Головне завдання криптовалюти Facebook — замінити фіатні гроші в країнах третього світу, де національна валюта є занадто нестабільною для користувачів.
Щоб люди по всьому світу могли довіряти Libra, Цукерберг та ко. створили так звану стабільну монету — тип криптовалюти, прив’язаної до декількох інших звичайних валют і цінних паперів, що мінімізує ризики різкого обвалу курсу.

 

Таким чином, Libra повинна вирішити головну проблему цифрових грошей — волатильність, або, простіше кажучи, нестабільність курсу, на яку страждають біткоіни та його альтернативи. Постійний курс криптовалюти планують забезпечити тим, що сама компанія Facebook буде володіти певною кількістю резервних коштів.
Чи можна довіряти Facebook?
За останні роки у компанії склалася погана репутація, і після скандалів з використанням персональних даних користувачів частина аудиторії пішла з Facebook, а соцмережа втратила сотні мільйонів доларів у ринковій капіталізації.
Ймовірно тому керівником Libra виступили не Facebook, а їхнє дочірнє підприємство — незалежний фонд Libra Association, главою якого стала колишній менеджер з фінансів Facebook Суніта Парасураман. Учасниками фонду вже стали найбільші платіжні компанії, криптобіржі й онлайн-сервіси типу Mastercard, Visa, Paypal, PayU, Stripe, eBay, Uber, Lyft, Spotify, Coinbase, Vodafone та багато інших.
Використання технології блокчейн передбачає, що управління криптовалютою Libra в принципі не вийде сконцентрувати в одних руках, а всі інвестори отримають доступ до вузлів мережі, і будуть відповідати за проведення грошових переказів.
У Facebook обіцяють, що не використовуватимуть свою криптовалюту для таргетування реклами, хоча, очевидно, що нова платіжна система всередині соцмережі дозволить їм краще відстежувати вподобання користувачів і знати, які товари купують ті чи інші групи аудиторії.
Коли з’явиться Libra і як нею користуватися?
Вихід криптовалюти на ринок обіцяють на початку 2020 року. До цього часу компанія повинна буде розробити криптогаманець Calibra, який буде вбудовано в Facebook, WhatsApp і Instagram. Через свою інтероперабельність, розробники кажуть, що користуватися криптовалютою буде не складніше, ніж онлайн-банкінгом.
У разі успіху, Facebook дійсно може змусити близько 2,7 млрд своїх користувачів оплачувати покупки в інтернеті за допомогою Libra. Деякі експерти вже прогнозують, що ця криптовалюта зможе замінити долар і євро.
Звичайно, це вийде тільки за умови, якщо нові цифрові гроші зможуть швидко обробляти величезну кількість транзакцій і бути не тільки безпечними, але і зручними у використанні. Вирішити ці завдання і замінити Visa або Mastercard досі не вийшло ні у блокчейна біткоіна, ні у блокчейна ефіріума, ні у їхніх альтернатив.
Не варто забувати і про регулювання криптовалют у різних країнах, що також може завдати чимало клопоту Facebook.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)