Вже з вересня обов'язкове страхування автомобіля значно подорожчає

Вже з вересня обов'язкове страхування автомобіля значно подорожчає
Для жителів міст-супутників Києва і для власників "евроблях" подорожчає автоцивілка. Нові вимоги будуть оприлюднені в найближчі дні, а вступлять в силу вже в вересні
Нацкомфінпослуг змінила коригуючі коефіцієнти, які впливають на вартість автострахування. Про це йдеться в розпорядженні регулятора №538 від 9 квітня, яке буде оприлюднено Мін'юстом, а вступить в силу з вересня.
Село - дешевше
Зараз в ціні автоцивілки ключовим є місце реєстрації автомобіля, а не місце прописки його власника. За новими правилами все буде навпаки - буде враховуватися місце реєстрації та проживання власника, а не реєстрація авто.
Найбільше від цього виграють жителі сіл і невеликих міст - ціна на страховки для них знизиться на третину.
Також на знижки (близько 10%) можуть розраховувати і власники електромобілів, яких в Україні налічується понад 20 тисяч.
Супутники Києва плюс 10
А от мешканцям міст-супутників столиці (Броварів, Борисполя, Бучі, Вишгорода, Ірпеня, пр.) Доведеться платити за автоцивілку більше на 10%.
Ще дорожче обійдеться страховка і для власників "евроблях" - автомобілів на іноземних номерах. "Підвищуючий коефіцієнт до тарифу для них раніше був 2-4, а тепер він збільшений до 5-10. Ми вважаємо це нововведення справедливими, так як ціни на страховку для зарубіжних авто наблизяться до європейських, як і повинно бути", - зазначив член Комісії Денис Ястреб.
Львів і Дніпро - дорожче
Також зросте вартість автоцивілки для жителів Дніпра і Львова через скорочення зон страхування з семи до шести. Дніпро, Львів, Одеса, Харків тепер включені в другу зону, хоча раніше перебували в третій. При цьому коефіцієнти для Дніпра і Львова підвищаться з 1,8-2,8 до 2,3-3,5, які зараз застосовуються до Одеси і Харкова.
Щоб заощадити, жителі цих міст, а також міст-супутників столиці можуть купувати онлайн-страхування. Для таких полісів компанії зможуть використовувати понижуючий коефіцієнт до 0,9.
У Комісії не виключають, що заощадити деякі автовласники захочуть і за рахунок того, що, проживаючи в мегаполісі, будуть купувати страховку за місцем своєї або родичів прописки де-небудь в селі. "Ми не можемо виключити таких випадків, але очікуємо, що явище не буде носити масовий характер", - говорить Денис Ястреб.
У будь-якому випадку страховик, використовуючи більш широкий діапазон коефіцієнтів, зможе точніше оцінити вартість ризику, який бере на себе.
Компенсації виростуть
Найбільш важливим моментом нових правил, за словами голови Комісії Ігоря Пашко, є все-таки не зміна коефіцієнтів, а підвищення лімітів виплат по автоцивілці. Так, з вересня максимальний розмір компенсації збитку майну підвищиться з 100 тисяч грн до 130 тисяч грн, а по життю і здоров'ю - з 200 тисяч грн до 260 тисяч грн.
"Підвищення лімітів дозволяє більш повно компенсувати збитки при аваріях. І це важливий крок на шляху поступового приведення лімітів автоцивілки до європейських вимог", - зазначає голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко.
За його словами, не менш важливі і знижки клієнтам, які оформили електронний поліс. Це буде стимулювати електронну комерцію в страхуванні.

 

 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Игры, в которые можно играть компании на природе
Даже на загородном пикнике возникают моменты, когда компании требуются новые эмоции. После активных действий очень часто хочется предаться более спокойному виду отдыха и настольные игры, лучший для этого компаньон — веселые и интересные игры для двоих и игры для компании за столом.
Сегодня, 09:1875
Chery Eastar - китайский взгляд на представительский класс
Chery Eastar - один из лучших представителей автомобилей для бизнес-класса. Он предлагает удобство и надежность, за довольно низкую цену.
Вчера, 13:2094
Ремонт холодильника: когда нужно вызывать мастера
Бытовая техника уже давно стала обычными и обязательными составляющими каждого дома. Это, разумеется, касается и холодильника, без которого в современном мире – ну никак, и это факт. Если данное устройство выходит из строя или в его работе помечаются изменения в худшую сторону, такая ситуация
Вчера, 12:4092
В чем преимущества кроссовок Puma
Краткий обзор главных преимуществ и серии Legacy от бренда Puma.
6-июл-2020, 20:55125
Упрощенные закупки. Ответы на важные вопросы
Процедура упрощенных закупок как один из видов допорогов появилась вместе с новой редакцией Закона Украины «О публичных закупках» (далее по тексту — Закон) 19 апреля 2020 года. Отныне она обязательна для тендеров с бюджетом более 50 тысяч гривен и менее 200 тысяч гривен или суммы,
6-июл-2020, 20:53144
Медальон: особенности украшения и его выбора
Выбираем и правильно носим медальон: советы от ювелирного магазина
6-июл-2020, 20:44141

События

Электронные больничные в тестовом режиме запускают в Украине
Сейчас есть две модели развития проекта
Сегодня, 14:0633
Зеленский назвал причину не готовности Украины к дистанционному обучению
Зеленский объяснил это отсутствием покрытия 3G и 4G по всей стране
Сегодня, 13:3544
Была обнародована зарплата руководства Верховной Рады за июнь
Председатель Верховной Рады Украины Дмитрий Разумков, его первый заместитель Руслан Стефанчук и заместитель Елена Кондратюк за июнь заработали по 89 270 гривен.
Сегодня, 11:0048
Неизвестный ядерный объект на территории КНДР сняли спутники
Спутники зафиксировали в деревне Волло-Ри недалеко от столицы КНДР наличие ранее неизвестного и действующего ядерного объекта.
Сегодня, 10:5751
В поселок где живет экс-глава НБУ Смолий неизвестные привезли гроб и венки
Вечером, 8 июля, на въезде в загородный поселок, где живет бывший глава Национального Банка Украины Яков Смолий, который недавно ушел в отставку, неизвестные оставили гроб и похоронные венки.
Сегодня, 10:5274
Радикализмом антирасистских активистов обеспокоились западные писатели и философы
Сотрудники западных учебных заведений, редакций журналов, известные поэты и писатели обратились к правительствам и обществу с открытым письмом.
Сегодня, 10:4766