Наприкінці тижня в 13 областях України можуть відключити газ

Наприкінці тижня в 13 областях України можуть відключити газ
Українську газову трубу можуть перекрити задовго до закінчення договору про транзит з Росією. ГТС ризикує зупинитися вже найближчим часом, як заявляє оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз". Якщо дочка "Нафтогазу" не виплатить борги найближчим часом, - половина українців може залишитися без газу, повідомляє "Страна"
Наприкінці минулого тижня компанія повідомила, що не змогла закупити паливний газ на аукціонах, тому що не було подано жодної пропозиції від постачальників.
"12 аукціонів на закупівлю паливного газу з липня по грудень загальним обсягом 880 млн кубічних метрів газу і очікуваною вартістю 5,72 млрд гривень без ПДВ не відбулися, оскільки жоден постачальник не дав тендерних пропозицій. Ймовірна причина - дефіцит коштів "Укртрансгазу" і як наслідок - несвоєчасні розрахунки з контрагентами", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті "Укртрансгазу".
Борг "дочки" "Нефтогазу" за газ для власних виробничо-технологічних потреб вже досяг рекордної суми в 4,1 млрд гривень. Якщо проблему не вдасться оперативно вирішити, без газу може залишитися половина України, включаючи населення, бюджетні організації і промислові підприємства.
Видання висловлює думку, що насправді проблеми "Укртрансгазу" з грошима позначають банкрутство ГТС, що готується, повну втрату транзиту російського газу, на якому Україна заробляє 3 млрд доларів на рік, і перспективи залишитися без газу вже з 1 січня 2020 року, що в розпал опалювального сезону буде відчутніше, ніж зараз, коли за вікном тридцятиградусна спека.
Зараз запас газу в підземних сховищах на технічні цілі "Укртрансгазу" складає 152 млн кубів, тоді як на місяць потрібно не менше 240 млн.
"Кілька постачальників готові в червні-серпні поставити "Укртрансгазу" 190 млн кубічних метрів газу за діючими контрактами, але тільки за умови оплати боргу за попередні періоди. При цьому потреби в газі для забезпечення роботи технологічного обладнання, власних потреб та балансування системи в червні- серпні складе близько 720 млн кубометрів", - йдеться в повідомленні компанії.
Тобто, незважаючи на те, що газ в підземних сховищах є, "доставити" його споживачам не вийде, так як необхідне обладнання і системи просто зупиняться.
"Укртрансгаз" ще 14 червня повідомив про насування НКРЕКП, Держслужбі з надзвичайних ситуацій і РНБО. Поки відреагувала тільки Держслужба з надзвичайних ситуацій, визнавши, що ситуація справді загрозлива - її кваліфікували як НС техногенного характеру (код 10800 - НС внаслідок аварії на системах життєзабезпечення).
Згідно з протоколом ДСНС (який багато в чому базується на звіті "Укртрансгазу"), вже з кінця червня варто очікувати наступних наслідків. По-перше, зменшитися прийом газу від українських видобувачів - з 56 млн до 39 млн кубів на добу. По-друге, скоротиться закачування імпортного газу в трубу - з 55 млрд до 25 млн кубів. По-третє, закачування газу в підземні сховища зменшиться з 75 млн до 34 млн кубів.
У підсумку, споживачів, підключених до магістральних газопроводів, просто відріжуть від газу. Ці газопроводи приходять територіями Харківської, Черкаської, Сумської, Полтавської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Тобто, покривають понад половину країни. Як прогнозують у ДСНС, відключення газу загрожує населенню, бюджетним установам, підприємствам теплокомуненерго, а також металургійним і хімічним підприємствам.
"Найбільше постраждає саме промисловість, яка влітку є основним споживачем газу", - говорить економіст Олексій Кущ.
Крім того, скоротиться транзит газу до Європи і Молдову з 290 млн до 115 млн кубів на добу, тобто, Україна зірве свої газові зобов'язання перед ЄС, що загрожує масштабним газовим скандалом.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-29
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Рыбацкое кресло Norfin Lincoln NF — комфорт по приемлемой цене который нельзя недооценить!
Сегодня специализированные рыбацкие кресла от латвийского бренда Norfin Lincoln NF стали обычным делом для рыболовов. Уникальные модели подходят для большинства рыбацких дисциплин.
Сегодня, 00:2167
Чем авторские букеты отличаются от обычных?
Авторские букеты – композиции, составленные по индивидуальной схеме. Как правило, флористом с именем и персональным брендом. Авторские букеты можно назвать продуманными до мелочей – в них нет изъянов. Ведь обратить внимание на нетривиальную эстетику и роскошь дизайна можно только в том
28-мая-2020, 22:5095
Самые популярные автомобили Lexus в Украине
Автомобили марки Lexus получили широкое распространение на территории Украины. С каждым годом они становятся все более востребованными и получают достойное развитие.
28-мая-2020, 21:04117
Какой метод наращивания волос самый безопасный
Наращивание волос – инновационная технология, позволяющая кардинально преобразиться. Из многочисленных услуг индустрии красоты данная процедура является относительно безопасной, но учитывая разность методик, перед тем, как выбрать окончательно какую-то из них, стоит разобраться в нюансах
28-мая-2020, 20:57137
Полочные стеллажи для складов и их влияние на эффективность развития бизнеса
Основное назначение любого вида складского помещения — хранение и бесперебойное снабжение заказами своих клиентов. Чтобы повысить эффективность и производительность логистической системы, применяются полочные стеллажи
28-мая-2020, 18:0587
Как выбрать холодильник с учетом его ключевых характеристик
Не существует универсального совета, следуя которому можно выбрать идеальный холодильник. Если вы планируете его покупку, учитывайте свои финансовые возможности, количество членов семьи и вкусовые предпочтения, касающиеся внешнего оформления.
27-мая-2020, 16:21100

События

Проверку мостов начал "Укравтодор"
Только 36% украинских мостов соответствуют современным стандартам, и только 2% в исправном состоянии
Сегодня, 03:0051
Причину перестрелки в Броварах назвала полиция
Перестрелка произошла из-за распределения пассажиропотока
Вчера, 22:4971
В ближайшее время откроют пункты пропуска на границе с Венгрией
Украина сейчас ожидает ответа от соседних стран
Вчера, 20:4795
Протесты в Нью-Йорке завершились массовыми арестами
Известно о задержании не менее 70 демонстрантов
Вчера, 20:3071
Расследовать  как покушение на убийство будут перестрелку в Броварах
Перестрелка получила более тяжелую квалификацию
Вчера, 17:5271
Для туристов откроют зону отчуждения но с ограничениями
Зону отчуждения откроют для посещения с 1 июня
Вчера, 17:3573