Уряд пропонує створити спеціальний орган з управління відходами

Уряд пропонує створити спеціальний орган з управління відходами
Кабмін має намір вдосконалити систему управління відходами
Відповідний урядовий законопроект № 10411 зареєстровано в Парламенті 2 липня 2019 року. Відповідальним комітетом визначено Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Розроблення законопроекту обумовлене необхідністю вирішення критичної ситуації, яка склалася з утворенням, накопиченням, збиранням, зберіганням, та захороненням відходів, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз.
Законопроектом вперше запропоновано впровадити в національне законодавство основоположні принципи європейського законодавства у сфері управління відходами (що базуються на положеннях Рамкової Директиви № 2008/98/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19 листопада 2008 року "Про відходи та скасування деяких директив"). Йдеться про запровадження ієрархії управління відходами та розширену відповідальність виробника, систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Передбачено впровадити інформаційну систему управління відходами, яка дасть змогу значно спростити систему обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Така система буде в державній власності і складатиметься із підсистем звітності, надання адміністративних послуг і реєстрів. Інформація та дані, що міститимуться в підсистемі реєстрів (крім випадків, установлених законом) будуть відкритими, а також оприлюднюватимуться у формі відкритих даних.
Заплановано впровадити на заміну Державному класифікатору відходів 1996 року Національний перелік відходів. Він підлягатиме перегляду кожні 3 роки. Відходи визначатимуть як небезпечні; такі, що не є небезпечними, та такі, що потребують оцінки. Національний перелік відходів і Порядок класифікації відходів мають затверджуватися Кабміном.
Одним з основних принципів держполітики у зазначеній сфері пропонують визначити "забруднювач платить", тобто витрати на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення та оброблення, включаючи витрати на утримання об'єктів інфраструктури з управління відходами, покриваються утворювачем або власником відходів.
Заплановано утворити центральний орган виконавчої влади, що реалізовуватиме державну політику у сфері управління відходами, з повноваженнями щодо організації системи управління відходами та забезпечення її функціонування. Також цей орган реєструватиме декларації про відходи, видаватиме (відмовлятиме у видачі, переоформленні, анулюванні) дозволи на здійснення операцій з управління відходами, затверджуватиме вимоги до об'єктів управління відходами, ліцензуватиме господарську діяльність щодо здійснення комплексу операцій з управління небезпечними відходами тощо.
У законопроекті запропоновано суттєво підвищити розміри штрафів за правопорушення у сфері управління відходами. Зокрема, запропоновано внести низку змін до КУпАП. До прикладу, за забруднення та засмічення сільськогосподарських та інших земель хімічними речовинами та відходами у разі прийняття закону громадянам доведеться сплатити від 1700 до 6800 грн., а посадовм особам, громадянам - СПД - від 4250 до 8500 грн. За викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей вагонів поїздів, прохід по залізничних коліях у невстановлених місцях пропонують установити штраф у розмірі від 1700 до 2550 грн. замість від 34 до 170 грн.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Ой да какая разница кто их украдет, пришли б сюда, местные бы разворовали, нам простым людям похренственно, кто их там украл, мы эту помощь в глаза никогда не видели и не увидим. И если судить из стат ......
Марьванна (2019-11-21 04:26:13)
он защищает петуха потому-что сам такой...
петр (2019-11-20 08:17:27)
Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)