Зеленський розповів, кому може віддати право на будівництво пріоритетних доріг

Зеленський розповів, кому може віддати право на будівництво пріоритетних доріг
Кабінет міністрів України до 1 січня 2020 року має забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників державних закупівель відповідно до найкращих світових практик, а також мають бути переглянуті нормативно-технічні документи для використання новітніх технологій і матеріалів при будівництві, реконструкції і ремонті доріг.
Як повідомила прес-служба президента, відповідний указ про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг підписав президент України Володимир Зеленський за результатами робочої наради з дорожньої інфраструктури, яка відбулася 19 липня.
За інформацією прес-служби, згідно з указом, замовники мають залучати на конкурсній основі незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг. Також у прес-службі повідомили, що під час наради глава держави зазначив, що за ці дні відвідав кілька регіонів, де ознайомився з ходом ремонтів на автодорогах.
За словами Зеленського, є багато проблем з фінансування, прозорості проведення тендерів, професіоналізму компаній-підрядників, якості виконаних робіт, і всі вони потребують негайного вирішення. У свою чергу, присутній на нараді керівник Офісу президента Андрій Богдан зазначив, що необхідно системно боротися з корупцією в дорожній сфері і провести аудит чинних договорів. Він навів приклад схеми, коли найбільшу суму, яка має бути виділена на ремонт дороги через проведення прозорого тендеру, «розмивали» на кілька сотень шматків автодороги і уникали конкурсу.
Також присутній на нараді заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що є проект реформи «Укравтодору», який передбачає ліквідацію функції контролера агентства, і він може бути реалізований через кілька місяців. «Якість доріг і виконаних робіт має моніторити іноземна аудиторська компанія з відповідним статусом», - сказав Лавренюк.
У відповідь на це президент висловив побоювання, що поки буде реформуватися «Укравтодор», Україна втратить і гроші, і час. «Може, ми зробимо план найближчим часом і віддамо провідним західним компаніям будівництво пріоритетних доріг? А паралельно реформувати», - цитує прес-служба Зеленського.
Присутній на нараді заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук повідомив, що в першу чергу визначено кілька пріоритетних проектів, які можуть бути реалізовані до кінця цього року. Він зазначив, що є Дорожній фонд, проте його коштів не вистачає для фінансування всіх потреб, тому пропонується кілька варіантів додаткових джерел надходжень. «Слід упорядкувати ситуацію з акцизами. В Україні багато пального продається по «сірій схемі», за яке не сплачується акциз. Згідно з нашими очікуваннями, ми зможемо отримати надходжень додатково на 1 млрд доларів. Ще одна можливість для зростання - налаштування нормальної роботи з міжнародними фінансовими інституціями. Ми з ними зустрічалися, і вони потенційно декларують готовність працювати більш активно за умови виконання українською стороною своїх зобов'язань, оскільки зараз вибірка за наявними кредитними програмами становить приблизно 20%», - зазначив Гончарук, додавши, що іноземні партнери готові надати також близько 1 млрд доларів .

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:08)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:52:09)