Зеленський розповів, кому може віддати право на будівництво пріоритетних доріг

Зеленський розповів, кому може віддати право на будівництво пріоритетних доріг
Кабінет міністрів України до 1 січня 2020 року має забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників державних закупівель відповідно до найкращих світових практик, а також мають бути переглянуті нормативно-технічні документи для використання новітніх технологій і матеріалів при будівництві, реконструкції і ремонті доріг.
Як повідомила прес-служба президента, відповідний указ про створення умов для розвитку і підвищення якості автомобільних доріг підписав президент України Володимир Зеленський за результатами робочої наради з дорожньої інфраструктури, яка відбулася 19 липня.
За інформацією прес-служби, згідно з указом, замовники мають залучати на конкурсній основі незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг. Також у прес-службі повідомили, що під час наради глава держави зазначив, що за ці дні відвідав кілька регіонів, де ознайомився з ходом ремонтів на автодорогах.
За словами Зеленського, є багато проблем з фінансування, прозорості проведення тендерів, професіоналізму компаній-підрядників, якості виконаних робіт, і всі вони потребують негайного вирішення. У свою чергу, присутній на нараді керівник Офісу президента Андрій Богдан зазначив, що необхідно системно боротися з корупцією в дорожній сфері і провести аудит чинних договорів. Він навів приклад схеми, коли найбільшу суму, яка має бути виділена на ремонт дороги через проведення прозорого тендеру, «розмивали» на кілька сотень шматків автодороги і уникали конкурсу.
Також присутній на нараді заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що є проект реформи «Укравтодору», який передбачає ліквідацію функції контролера агентства, і він може бути реалізований через кілька місяців. «Якість доріг і виконаних робіт має моніторити іноземна аудиторська компанія з відповідним статусом», - сказав Лавренюк.
У відповідь на це президент висловив побоювання, що поки буде реформуватися «Укравтодор», Україна втратить і гроші, і час. «Може, ми зробимо план найближчим часом і віддамо провідним західним компаніям будівництво пріоритетних доріг? А паралельно реформувати», - цитує прес-служба Зеленського.
Присутній на нараді заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук повідомив, що в першу чергу визначено кілька пріоритетних проектів, які можуть бути реалізовані до кінця цього року. Він зазначив, що є Дорожній фонд, проте його коштів не вистачає для фінансування всіх потреб, тому пропонується кілька варіантів додаткових джерел надходжень. «Слід упорядкувати ситуацію з акцизами. В Україні багато пального продається по «сірій схемі», за яке не сплачується акциз. Згідно з нашими очікуваннями, ми зможемо отримати надходжень додатково на 1 млрд доларів. Ще одна можливість для зростання - налаштування нормальної роботи з міжнародними фінансовими інституціями. Ми з ними зустрічалися, і вони потенційно декларують готовність працювати більш активно за умови виконання українською стороною своїх зобов'язань, оскільки зараз вибірка за наявними кредитними програмами становить приблизно 20%», - зазначив Гончарук, додавши, що іноземні партнери готові надати також близько 1 млрд доларів .

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-10-20
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как подготовить ребенка к походу к стоматологу
Одним из серьезных и ответственных моментов в жизни ребенка является первых поход к стоматологу. Это очень важный момент, которым не стоит пренебрегать.
Вчера, 23:2872
Как купить авто в Киеве и не ошибиться
Покупка первого автомобиля всегда связана с яркими эмоциями и переживаниями. Водитель еще не знает, какая именно машина ему подойдет, на что обращать внимание при совершении сделки, какие документы нужны и пр. В данной статье мы расскажем, как правильно выбрать первое транспортное средство и как
Вчера, 19:0189
Что такое внедрение 1С на примере УТП 1С
Один из самых часто встречаемых видов деятельности в Украине связан, конечно, с торговлей.Соответственно, ниша наиболее конкурентная и требует качественного подхода. Одним из наиболее важных пунктов является автоматизация основных бизнес-процессов нового или существующего предприятия.
Вчера, 18:0083
Купить опалубку в магазине «ТехПром»
Прежде чем купить опалубку в магазине «ТехПром», стоит ознакомиться с видами конструкций. Каждый вариант имеет свои особенности, преимущества и недостатки.
Вчера, 15:1574
Выбор корейской косметики в соответствие с определенным типом кожи
Современный рынок косметики постоянно пополняется все новыми и востребованными средствами для женщин. Для каждой торговой марки важно позаботиться о состоянии дермальных покровов представительниц прекрасного пола, поэтому они и стараются выпускать только качественные и инновационные средства.
19-окт-2020, 13:48132
По каким критериям выбирают стеллажи для склада
Хранение продукции является критическим вопросом многих компаний. Независимо от вида деятельности, товар должен размещаться в обустроенном помещении. Обычно им выступает склад, оснащение которого не обходится без металлических стеллажей. 
19-окт-2020, 13:45116

События

Этапы реинтеграции Донбасса назвал Кравчук
Глава украинской делегации в Трехсторонней контактной группе по урегулированию ситуации на Донбассе Леонид Кравчук заявил, что для того, чтобы достичь мира на востоке Украины, власти должны принять пакет законов о реинтеграции региона.
Вчера, 22:1280
В Волынской области мошенники под видом call-центра завладевали деньгами со счетов в Украине и за границей
Всего злоумышленники крали по полмиллиона гривен ежемесячно.
Вчера, 22:0196
Новый состав Тернопольского облизбиркома сформировал ЦИК
Центризбирком утвердил новый состав Ивано-Франковской областной избирательной комиссии.
Вчера, 20:0288
Строить вышки 5G китайским компаниям запретила Швеция
Швеция запрещает китайским технологическим компаниям Huawei и ZTE строить новые высокоскоростные беспроводные сети после того, как высокопоставленный чиновник службы безопасности назвал Китай одной из самых больших угроз для страны.
Вчера, 20:0185
Образец возможной украинской вакцины от коронавируса представили Зеленскому
Президенту представили образец возможной украинской вакцины от коронавируса.
Вчера, 17:5898