За скільки можна придбати речі із затонулого лайнера "Титанік"

За скільки можна придбати речі із затонулого лайнера "Титанік"
Звістка про катастрофу океанського лайнера «Титанік», яка відбулась в ніч з 14 на 15 квітня 1912 року, облетіла весь світ
Про трагедію повідомили тисячі газет в самих різних країнах. У 1997 році на екрани вийшов фільм «Титанік», що став одним з найкасовіших в історії світового кінематографа. А будь-яка річ, знайдена на борту затонулого «Титаніка» або збережена у тих, кому пощастило залишитися в живих, викликає небувалий ажіотаж на аукціонах.
На дно Атлантичного океану, де покояться уламки лайнера, скоєно безліч експедицій, а загальна вартість піднятих на поверхню предметів становить сотні мільйонів доларів, повідомляє billionnews.
Точне місце лежачого на дні «Титаніка» було встановлено у вересні 1985 року американо-французькою експедицією, якою керував відомий мисливець за підводними скарбами Роберта Балларда. З тих пір на поверхню підняли понад 5 000 предметів з легендарного судна, багато з яких виявилися пізніше на аукціонах. Звичайно, назвати всі знахідки неможливо, нижче наводиться список лише деяких з них. 

Годинники стюарда першого класу Едмунда Стоуна були продані на аукціоні за 154 000 доларів. Їх унікальність в тому, що на циферблаті навіки залишилося час 2 години 16 хвилин. Саме в цю мить вони пішли на дно, разом зі своїм власником. 
Уоллес Хартлі був музикантом оркестру «Титаніка». За спогадами очевидців, що вижили музиканти грали до останньої хвилини, намагаючись підняти дух пасажирів і команди. Своєю скрипкою Уоллес Хартлі дуже дорожив - її подарувала наречена за два роки до трагедії. Недарма, музикант, гинучи, прив'язав скрипку до себе. Її вартість на одному з аукціонів Лондона склала 900 000 фунтів стерлінгів. 
Величезний інтерес у відвідувачів аукціону викликали дві бронзові таблички, виставлені на продаж в 2006 році в Нью-Йорку. На одній з них напис «SS Titanic», на іншій - «Liverpool». Їх ціна склала: 72 000 і 60 000 доларів. 
Підприємець Джордж Туллок, який вклав в організацію підводних експедицій до «Титаніка» понад 20 мільйонів доларів, з лишком окупив всі свої витрати. Він зумів заробити навіть на вугіллі, який підняли з лайнера. Крихітні шматочки пакували в коробочки і продавалися по 25 доларів за кожну. 
У 2009 році британський аукціонний будинок "Henry Aldridge & Son" виставив на продаж кілька предметів, що належать Міллвіне Дін, останній з живих пасажирок «Титаніка». На той момент пані Дін було вже 97 років, а в 1912 році вона опинилася наймолодшою з тих, хто був на його борту. 
Дівчинці було всього два з половиною місяці. На подив організаторів, лоти не викликали великого інтересу. А літня жінка вирішила продати ці речі для того, щоб оплатити своє перебування в будинку для людей похилого віку. 
Правда, один з учасників аукціону зробив благородний жест: він купив полотняний мішок, в якому дівчинка перебувала в рятувальній шлюпці, за 1 500 фунтів стерлінгів і повернув його назад Міллвіне Дін в якості подарунка. 
Втім, деякі речі з «Титаніка» були не куплені, а вкрадені. Так, наприклад, в 2001 році в американському готелі «Opryland Hotel» (Нешвіллі, штат Теннессі), проходила виставка предметів з «Титаніка». Зловмисники вкрали 9 паперових купюр і 10 монет.

 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Что такое светодиодный модуль и для чего он нужен?
Изделия представляют собой плату с диодами различной формы и назначения. Объединяют один или несколько. кристаллических источников, укрепленных на основании (металлическом или пластиковом), и ввод для подключения питания. Диодные модули могут размещаться в корпусе, что делает их
Сегодня, 11:2142
«Всё включено»: время настало?
Любители съездить в отпуск в Турцию с замиранием сердца ожидают 1 июля — день возобновления регулярных пассажирских перевозок. Страна любимых пляжей и «All Inclusive» снова откроет свои границы.
Вчера, 22:4994
Разновидности бижутерии
Украшения любят преобладающее большинство представительниц прекрасного пола. Даже простая бижутерия способна здорово преобразить образ, сделать его уникальным, узнаваемым. Далее расскажем, какие существуют разновидности бижутерии в Украине, и почему качественные натуральные
Вчера, 10:5187
Правила выбора детской одежды
В какой-то момент каждый родитель сталкивается с вопросом покупки одежды не только для себя, но и для своего ребенка. Одежда для детей должна быть хорошего качества, чтобы могла прослужить как можно дольше.
30-июн-2020, 20:14120
Тонкости выбора детских джинсов
Джинсы, несомненно, являются самой популярной разновидностью штанов, которые присутствуют в гардеробе практически каждого человека, в том числе и детей.
30-июн-2020, 16:05136
Как проводят лечение наркомании
Наркомания – это одна из самых острых медицинских и социальных проблем в Украине. В последние годы наблюдается стремительное омоложение возраста первого употребления наркотиков. Еще 10-15 лет назад средний возраст первого употребления составлял 19-20 лет, а сегодня этот показатель снизился до
30-июн-2020, 12:32204

События

Обязательный 14-дневный карантин для украинцев
Речь идет об украинцах, которые прибывают самолетом
Сегодня, 11:2077
Крупный пожар на свалке вспыхнул в Николаевской области
Жители ближайшего населенного пункта жалуются на удушливый едкий дым в воздухе
Сегодня, 11:1848
План преодоления кризиса в туристической отрасли Украины подготовил ЕБРР
В этот план преодоления кризиса входят семь шагов
Сегодня, 11:1347
Искать альтернативу пляжам Одессы советуют в Гостуризме
В Гостуризме рекомендуют отдыхать на реках, озерах, водохранилищах, в горах
Сегодня, 11:1252
Путешественников из "опасных стран" самоизолироваться на 10 дней обязали в Швейцарии
В Швейцарии обязали путешественников, возвращающихся домой из регионов с высоким риском заражения Covid-19, пройти десятидневный карантин.
Сегодня, 11:0545
Заработали кинотеатры в Украине
Кинотеатры могут быть заполнены только наполовину
Сегодня, 09:5953