Видача дозвільних документів в Україні є непрозорою та досить складною. Таку думку УННвисловили у Європейській бізнес-асоціації.
«Постановою КМУ № 526 від 21 травня 2009 року було затверджено перелік дозвільних документів, що видаються через дозвільні центри. Це в свою чергу впорядкувало процедури видачі дозволів і помогло вирішити проблему різного тлумачення державними органами дозвільних документів. Разом з тим, далеко не всі органи влади привели у відповідність свої нормативно правові документи. Процес отримання дозвільних документів часто є занадто тривалим, а самі процедури видачі – непрозорими та ускладненими. Тому в Україні було б доцільно запровадити загальноприйнятну світову практику застосування „принципу мовчазної згоди“ коли в разі відсутності відповіді дозвільного органу у визначений термін, дозвіл вважається виданим», — пояснили у ЄБА.
Нагадаємо, за словами першого заступника голови Комітету ВР з питань податкової та митної політики Оксани Продан, для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні необхідно ліквідувати новостворені монопольні схеми у різних галузях виробництва товарів і послуг.
«Для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні необхідно створити умови для легальних виплат заробітних плат з обов’язковим зниженням ставки єдиного соціального внеску, усунення корупційної складової при оформленні прав на земельні ділянки та при сплаті екологічного податку, ліквідацію новостворених монопольних схем у різних галузях виробництва товарів і послуг», – наголосила Оксана Продан під час спілкування з представниками Світового банку.
Джерело: УНН