Маємо Карпатську торговельну марку

Маємо Карпатську торговельну марку

25 серпня у м. Тлумач (Івано-Франкіщина) було офіційно оголошено про створення нової торговельної марки високоякісної регіональної сільськогосподарської продукції «Смак Українських Карпат», яка об’єднує виробників чотирьох Карпатських областей – Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської. Її було вперше презентовано в межах IV обласного фестивалю автентичної карпатської кухні «Смачний Спас», де 13 виробників демонстрували свою продукцію. Зокрема, такі як СОК «Чиста Флора» (Івано-Франківська обл.), СОК “Карпатський мед” (Львівська обл.), «Товариство соціально-культурного розвитку «Панонія» (Закарпаття) ТОВ”ГАЛС ЛТД” (Чернівецька обл.).

Довідка. В Українських Карпатах сільське господарство має довгу традицію, і протягом останніх років відчутно зростає інтерес з боку споживачів до продукції з регіону. Особливо вони цінують типову карпатську продукцію, таку як бринза та інші сири, трав’яні чаї, джеми, фруктові соки, мед, м’ясні продукти та інше. У 2009 р. виробники та переробні підприємства Карпатського регіону, вивчивши успішний досвід сусідніх країн щодо створення регіональних торгових марок, дійшли до висновку, що його можна й треба використати також для створення власного Карпатського бренду. Було вирішено, що він поширюватиметься на продовольчі товари, які були вирощені чи виготовлені в екологічно чистій зоні Карпат, і, в першу чергу, на ті з них, які характерні лише для цього регіону. Ініціатива була підтримана Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO). Розвиток ж ТМ «Смак Українських Карпат» відбувається в рамках роботи швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», який фінансується SECO та впроваджується FiBL у співробітництві з українськими виробниками та переробниками регіональної продукції. За останні 14 місяців місцеві виробники та переробники при підтримці FiBL розробили критерії відповідності продукції вимогам ТМ та бізнес-план з впровадження торгівельної марки. «Смак Українських Карпат» було обрано назвою торгівельної марки, було створено логотип і розпочато процес її реєстрації Українським інститутом промислової власності.

 Проект надає консультаційну допомогу для розвитку системи внутрішнього контролю. Крім того, він сприяє створенню організаційної структури торговельної марки, проводячи зустрічі та організовуючи робочі групи, у яких беруть участь зацікавлені сторони. Проект також надаватиме підтримку у просуванні продукції під торговельною маркою. Асортимент продукції, об‘єднаної торговельною маркою, включає різні види продукції, специфічної для Карпатського регіону, зокрема сири, леквари, білі гриби, дикі ягоди, зібрані в горах, карпатський мед, лікувальні травні збори  тощо.

За словами заступника голови Івано-Франківської обласної держадміністрації Василя Бруса, «…виробництво типової сільськогосподарської продукції та розвиток сільської місцевості значним чином сформували розвиток Українських Карпат, регіону з величезним спадком сільськогосподарського виробництва, який характеризується різноманітністю сільськогосподарських культур. Карпати – найбільший в Європі гірський хребет. Він представляє собою природний скарб неймовірної краси та має екологічну цінність, а також є домівкою для витоків багатьох річок. Українські Карпати мають значний потенціал у сфері туризму та численні можливості для ведення бізнесу, які базуються на використанні багатих природних ресурсів цього величного регіону. Як наслідок, вони є одним з регіонів, які славляться відмінними традиційними стравами місцевої кухні. Новостворена Карпатська ТМ, яка об’єднала перших 13 виробників, є важливою віхою у підвищенні цінності наших місцевих сільськогосподарських продуктів харчування та культурної спадщини, а також сприятиме сталому розвитку Українських Карпат!“

«Із затвердженням торговельної марки (ТМ) «Смак Українських Карпат» виробники з чотирьох областей погодилися співпрацювати з метою підвищення конкурентоспроможності та забезпечення сталого розвитку цього регіону, – натомість наголосив Тобіас  Айзенрінг з Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія). – ТМ означає походження продукції з чотирьох областей, відповідний смак, а також є гарантією високої якості продуктів харчування. У цій ТМ мають право брати участь лише перевірені виробники, які підтримують цю ідею. ТМ принесе велику користь споживачам, які отримають доступ до широкого асортименту відбірних та якісних продуктів харчування з Українських Карпат. Виробники отримають переваги від спільної маркетингової стратегії, яка буде пов’язана з просуванням і використанням цієї регіональної ТМ та налагодженням спільних торгівельних контактів для збільшення продажів та доходів. Тепер люди, що мешкають в Українських Карпатах, зможуть скористатись перевагами від рекламування регіону, яка проводитиметься за допомогою ТМ».

Ігор Галущак, «Карпатський Об’єктив»

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

он защищает петуха потому-что сам такой...
петр (2019-11-20 08:17:27)
Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)