Що криється за нібито привабливими умовами кредитування

Що криється за нібито привабливими умовами кредитування

 Люди сприймають гроші суб’єктивно. Крупні та дрібні купюри витрачаються не однаково: великі асоціюються з накопиченням, а дрібні – з витратами. Коли в кишені – значна сума одним папірцем, людина може утриматися навіть від потрібної покупки, а дрібнота провокує до шопінгу більшого, ніж планувалося. «Збій» іноді відбувається, і коли людина бере кредит – «чужі» гроші витрачаються на купівлю «своїх» товарів.

Нещодавно біля одного з банкоматів на вулиці Берчені зустріла двох старших людей, які не могли зняти з картки гроші. Подумала, що літня пара не до кінця освоїла особливості користування банківським пластиком і погодилася їм допомогти. Яким же було здивування, коли з’ясувалося, що картка – кредитна і вони вичерпали її «до дна». Пенсіонери вже заборгували банку 8 тисяч гривень. Якщо у них немає багатих дітей чи онуків, то, певно, в цих людей почнеться важкий період.

Звичайно, бувають ситуації, коли без кредиту – ніяк. Однак дуже часто банківські працівники, відмовляючи у позиці, буквально рятують клієнту життя. Проте наполегливий споживач, не погодившись із таким рішенням, починає шукати обхідні шляхи, кредитні контори та спілки, що будуть більш зговірливими. А всі стовпи, паркани та зупинки у місті обклеєні оголошеннями про кредити. Пропонують банківські, споживчі, довгострокові та без довідки про доходи. Останнє – дуже зручно для безробітних та людей з мінімальними офіційними зарплатами, адже банк, серед іншого, зважує, чи зможе позичальник щомісяця гасити кредит.

«Унґвар» узявся перевірити, що ж це за «кити кредитування», які пропонують супервигідні умови позик. Скористалися першими-ліпшими оголошеннями і пішли брати в кредит 15 тисяч гривень на ремонт даху.

 50 тисяч за 5 хвилин і без документів

 У першій організації запевнили, що при позичанні такої нікчемної суми мої доходи їм не цікаві. Кредит на 3 роки, 15% за користування кредитом щорічно від початкової суми. Оформити договір можуть одразу. Як із такими умовами організація, що навіть не має назви, не стала монополістом, лишається загадкою.

Друга установа видає банківські кредити. Однак це зовсім не означає, що ви маєте справу із банком. Законодавство визначає, що банк – юридична особа, яка на підставі спеціальної ліцензії має виключне право надавати банківські послуги і відомості про яку внесені до Державного реєстру банків. Кредитна ж організація бере кредит у банку самостійно, а потім, докинувши собі пару гривень, видає вам. Така хитра схема працює з клієнтами, яким відмовили всі. Про відсотки тут мовчать як риба об лід, обіцяють усе порахувати при оформленні.

Третя «контора» – кредит дають усім. Тобто взагалі всім і за 5 хвилин. Довідка про доходи потрібна, але якщо її у вас чомусь немає – можна просто сплатити страховий внесок. Якщо ж на роботі видали потрібний папір, треба заплатити за оформлення документів. В обох випадках складання договору обійдеться приблизно в 1,5 тисячі гривень. За користування кредитом потрібно буде платити аналогічну суму щомісяця.

 Підводні камені, які вилазять згодом 

 Всі варіанти виглядають, на перший погляд, по-різному, але надалі працюють аналогічно: перед укладанням договору необхідно заплатити деяку суму (вступний внесок, реєстраційний збір, страховий чи адміністративний платіж). Іноді сплатити потрібно за кількома пунктами одночасно, сума цих «благодійних внесків» напряму залежить від розміру позики. Чим більший кредит, тим вищі сплати. Кредитори обіцяють, що гроші надійдуть на рахунок клієнта через місяць-два, зате виплати по кредиту за умовами договору починаються відразу. Інколи спеціально для вас працівники організації можуть підказати надійний і дієвий спосіб швидшого отримання грошей: сплатити відсотки за 10 місяців.

Договір – теж окремий пункт. Адже важкі, «кучеряві» юридичні формулювання можуть передбачати регулярні платежі, але не в обмін на товар чи отримання коштів, а заради участі у своєрідному аукціоні нарівні з іншими такими ж позичальниками. Вибудовується схема, яка через те, що клієнт добровільно підписав папери, навіть не тягне на кримінальну відповідальність, а належить до цивільно-правових відносин.

Цікавою є ще одна схема дій таких організацій: залучення до створення фіктивних підприємств та оформлення кредиту на ім’я людини, яка про це і не здогадується – хоча, можливо, і з її підписом, якщо не надто уважно читала документ. А за рік – «лист щастя» з Міндоходів. Податківці застерігають: «Після таких необачних дій згодом виявляється, що хтось став директором чи співвласником підприємства, про яке він вперше чує від співробітників ГУ Міндоходів та інших правоохоронних органів, або про те, що підприємство, де ви – директор, ухилялося від сплати податків». За таке передбачена фінансова, адміністративна чи кримінальна відповідальність: штраф більше 3 тисяч гривень або ж позбавлення волі – від одного до п’яти років.

 Закарпатські кредитори, що вже прославилися на всю Україну

 Із двома кредитними спілками за останній час мала справу прокуратура Закарпаття. Організатор однієї з них зараз перебуває під вартою. Таке рішення прийняв на початку року Ужгородський міськрайонний суд. «У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів привласнення коштів понад 60-ти громадян, яким за умови сплати «вступних внесків та щомісячних платежів» обіцяли надати кредити на пільгових умовах. Учасники злочинної групи заволоділи понад 400 тис. грн.», – розповів перший заступник прокурора області Андрій Бакай. Розслідування вже на завершальній стадії.

У суді розглядається і ще одне кримінальне провадження: голову правління Закарпатської обласної кредитної спілки «Централь-Старт» та її касира звинувачують у зловживанні службовим становищем і привласненні великих сум. Із кінця 2003 року до травня 2009-го спілка прийняла гроші від понад 300 вкладників як депозитні вклади. Через касу оприбуткували лише частину грошей, а собі забрали понад 14 мільйонів гривень.

 Головні ознаки, що матимете проблеми:

В оголошені не вказується статус компанії, що пропонує кредит. Такі послуги надають лише банки та кредитні спілки, які мають ліцензію на проведення відповідної діяльності. Ліцензія видається НБУ, причому в оголошенні обов’язково повинен значитися її номер та дата видачі. Ніякі свідоцтва та сертифікати не є гарантією законності.

Те, що ви ніколи не чули про подібну компанію – поганий знак. Великих фінансових ресурсів від «ПП Іванов» очікувати нічого.

Надміру вигідні, на перший погляд, умови. Середня ставка за кредитами в Україні – не менше 20%. Пропонуючи дуже низькі відсотки, кредитна організація або веде підпільну діяльність, або повністю відмовилася від заробітку.

Специфічні умови отримання кредиту. Кредитна компанія повинна перевірити ваші документи, визначити ціль кредиту, підписати договір, видати кошти – і лише після цього починаються виплати. Будь-які зміни у цьому порядку або й відсутність однієї з ланок ланцюжка – вірна ознака того, що з компанією щось не так.

Джерело: Тетяна Щоголєва, газета «Унґвар»

 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Айпад про 9.7 - главные функциональные возможности и преимущества
Новый айпад про 9.7 считается достаточно интересным устройством. Практически сразу после выпуска он занял нишу между 12.9” iPad Pro и 9.7” iPad Air 2. На основании размеров и встроенных функциональных возможностей сложно определить, к какой категории может быть отнесен этот новый гаджет.
6-мар-2021, 08:51266
Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20411
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23603
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44425
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21555
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20578

События

Привитым от коронавируса в США разрешили общаться без дистанции и масок
В США лицам, которые полностью привились от коронавируса, могут общаться с другими привитыми гражданами без масок и соблюдения социальной дистанции.
Вчера, 22:5995
Reuters заявило что вакцины Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма COVID
Вакцины от коронавируса разработки Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма коронавируса.
Вчера, 22:5782
Сторонники Стерненко завершили митинговать у госдачи Зеленского и собираются прийти завтра на Съезд судей
Под Киевом возле госдачи Владимира Зеленского спустя час после начала закончилась акция протеста сторонников Сергея Стерненко, которые требуют его освобождения, а также освобождения обвиняемого в убийстве Павла Шеремета Антоненко.
Вчера, 20:3499
Расизм, мысли о суициде, ссоры из-за цвета платья. Что значат откровения Меган Маркл о королевской семье
Принц Гарри и Меган Маркл дали скандальное интервью Опре Уинфри, которое может серьезно подорвать имидж королевской семьи.
Вчера, 20:31175
Марш женщин завершился в Киеве
В Киеве прошел Марш женщин, посвященный Международному женскому дню.
Вчера, 18:11131
Гигантскую аккумуляторную батарею в Техасе строит компания Маска
Дочерняя компания Tesla незаметно строит гигантскую аккумуляторную батарею мощностью более 100 мегаватт в Англтоне, штат Техас, городе примерно в 40 милях к югу от Хьюстона.
Вчера, 18:10111