В Ужгороді презентували міжнародний транспортний проект

В Ужгороді презентували міжнародний транспортний проект

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді за інформаційної підтримки Ужгородського прес-клубу відбулася прес-конференція, присвячена презентації нового проекту «RoadMasterPlan– економічна інтеграція прикордонних регіонів шляхом сприяння розвитку транспортної інфраструктури».

Проект виконується у рамках Програми Східного Партнерства Міжнародного Вишеградського Фонду Агентством місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс» (м. Ужгород, Україна), Асоціацією регіонального розвитку «КІУТ» (Угорщина), Асоціацією розвитку туризму у регіоні Бодрог «Бодрогтур» (Словаччина), а також Асоціацією інновацій та трансферу технологій «Горизонти» (Польща). Про це розповів менеджер проекту Євгеній Лукша(Агентство місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс»). За його словами кошторис проекту складає понад 60 тис.євро, сума грантових коштів – 57 тис.євро.

    Консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскізазначив, що проект підтриманий Вишеградським фондом, спрямований на інтеграцію України у Європейське співтовариство. «Угорщина має великий інтерес налагоджувати співпрацю з Україною, — зауважив консул.  —  В Угорщині буде запущено процес побудови нових пунктів перетину кордону, а це означає, що для України відкриються нові європейські двері, шляхи. У наступному році Угорщинапланує загалом створити 100 пунктів пропуску, переважно не на шенгенських кордонах. Своїми діями країна підтверджує , що хоче добросусідські зв’язки та забезпечення руху між іншими державами».  

      «Траспортна інфраструктура є необхідним елементом функціонування економіки, — зауважив Євгеній Лукша, — у рамках проекту ми маємо намір сприяти розвитку транспортних магістралей, які проходять з Угорщини через Ужгород. На сьогодні існують розроблені проекти і плани щодо будівництва нового моста через річку Тиса, який поєднує два прикордонні переходи Чоп (Україна) та Загонь(Угорщина). Наразі міст запроектовано з угорського боку до середини Тиси, українська сторона повинна продовжити будівництво. Основне завдання нашого проекту — розробити попереднє техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для будівництва нової автодороги державного значення, що з’єднає сусідні Угорщину та Україну, з визначенням пунктів перетину державного кордону та з’єднання з автомагістраллю між містами Ужгород та Мукачево».

У рамках проекту передбачено фахове обговорення цієї тематики, міжнародні семінари, конференцію, де будуть підсумовуватися пропозиції, експертна розробка ТЕО, публікація ТОЕ угорською, англійською та українською мовами. Проект розпочався кілька місяців тому, зараз фахівці розпочинають замовлення професійних робіт. Результати проектування повинні бути вже у лютому 2015 року.  

      Ондраш Ракоці, виконавчий директор Асоціації регіонального розвитку «КІУТ» представив присутнім схеми, як на сьогодні розбудовані сітки автомагістралей по Європі і пояснив, наскільки важливим є розбудова транспортної інфраструктури на відрізку від Загоні до Ужгорода. Він зауважив, що саме їхня організація, яка об’єднує

15 економічних товариств, 3 територіальних об’єднання, 31 органи місцевого самоврядування та 21 фізичної особи, розробила документацію на відрізок автомагістралі та будівництва мосту з угорського боку. «Поки що від другої половини мосту через Тису з українського боку не вистачає розробленої документації, — каже Ондраш Ракоці. -  Саме на частину до Ужгорода від Тиси ми будемо готуватидокументи ТЕО на обидвісторони, які можуть бути покладені на столи урядів обох країн. Словаки теж розбудовують свої дороги і якраз на цьому відрізку вони з’єднають їх з чотирьохсмуговою трасою Ужгород-Мукачево. Чому важлива негайна розбудова шляхів? Рух каміонів  у цьому регіоні тільки тоді зможе бути розвантаженим та збільшиться пропускна  спроможність, якщо будуть зроблені кроки по з’єднанні доріг».

За словами Ондраша Ракоці, щорічно через кордони Угорщини переходять 200 тис.каміонів. Через Загонський район ще 130 тис каміонів щорічно привозять вантажі для перевантаження через залізницю. З українського боку уЧопі 90-100 тис. каміонів привозять і відвозять вантажі. «Для того щоб бути мультимодальним (поєднувати всі можливі шляхи транспортування) треба мати ці всі шляхи, саме таке є у нас», — каже фахівець. 

 

Як зауважило керівництво проекту, всі роботи будуть виконувати виключно підприємствами, які мають ліцензію, підрядника буде обрано через тендер. Побудувати новий міст планують за 300 метрів від існуючого.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Сегодня, 14:3964
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Сегодня, 12:0085
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
Вчера, 14:19160
Таможенный брокер  – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35158
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32152
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25341

События

Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Сегодня, 17:2436
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Сегодня, 16:4944
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Сегодня, 14:5274
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Сегодня, 13:0684
10 богатейших людей мира удвоили свое состояние за период пандемии
10 самых богатых людей мира удвоили свое состояние за первые два года пандемии коронавируса из-за резкого роста бедности и неравенства.
Сегодня, 10:30122
Мужчина с криками "Лжецы" выбил дверь горсовета в Черновцах
В Черновцах полиция задержала мужчину, который вечером в воскресенье, 16 января, выбил входную дверь местного городского совета.
Сегодня, 10:15119