Українська економіка досягла дна

Українська економіка досягла дна
Економіка України демонструє ознаки стабілізації на більш низьких рівнях, ніж очікувалося. Про це повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.
Так, за її словами, динаміка промислового виробництва та інших індикаторів реального сектора в червні вказує на те, що економіка України, ймовірно, досягла свого дна в 2 кварталі 2015 року.
"За нашою оцінкою, падіння реального ВВП у першому півріччі 2015 склало 16,7% після зниження на 17,2% у першому кварталі 2015 року. Різке скорочення виробництва в Донецькій і Луганській областях в результаті військових дій і часткової окупації пояснює майже половину цього зниження, у той час як ВВП на решті території України впав, за нашими оцінками, на 10,2% ", – говорить Белан.
Однак, за її словами, враховуючи негативний вплив військових дій на інвестиції, споживчі настрої, потоки капіталу і валюту, збройний конфлікт залишається головним фактором економічних проблем в Україні.
"Беручи до уваги глибину економічного спаду з початку року, який виявився гіршим наших очікувань, ми знизили нашу оцінку падіння реального ВВП в 2015 р з -8,5% до -12%”, – констатує фахівець.
Аналітики вважають, що економіка України може почати вихід з рецесії, яка тривала шість кварталів поспіль, за умови, що ситуація на сході значно не погіршиться.
"За нашими очікуваннями, початкове відновлення економіки буде проходити повільніше, ніж після попередньої кризи 2008-2009 рр. Основним чинником скорочення ВВП майже на 15% в 2009 році було зменшення зовнішнього попиту, який швидко відновився і викликав V-подібне відновлення української економіки у вигляді зростання ВВП на 4-5% в 2010-2011 рр. Зараз світова економіка зростає помірними темпами, тому економічне зростання в Україні найближчим часом буде тісно пов’язане з досить обмеженими внутрішніми ресурсами. З урахуванням цього, ми очікуємо, що зростання реального ВВП в 2016 м складе + 1% ", – прогнозує експерт.
У той же час, на думку Бєлан, економіка України може випробувати потужний розворот в майбутньому.
"Інтерес до України з боку іноземних інвесторів зростає. Але для його матеріалізації в приплив іноземних інвестицій необхідні макроекономічна стабілізація, помітний прогрес у структурних реформах і визначеність щодо збройного конфлікту”, – говорить аналітик.
Вона зазначає, що перші ознаки стабілізації спостерігаються і в інших сферах економіки. Так, показник місячної інфляції повернувся в червні до середньоісторічного рівня, завдяки стабілізації валютного ринку і уповільнити темпи зростання тарифів на комунальні послуги. Річна інфляція сповільнилася до 57,5%, після піку в 61% в квітні.
"Очікуючи подальше уповільнення річної інфляції, хоча і не таке швидке, як очікувалося раніше, ми припускаємо, що показник інфляції на кінець 2015 року становитиме 48% (+ 6% по відношенню до попереднього прогнозу) і сповільниться до 10% до кінця 2016", – говорить експерт.
Істотне поліпшення, за словами Бєлан, спостерігається в сфері державних фінансів. "Так, за нашими оцінками, контрольований МВФ профіцит сектору держуправління (включає державний бюджет, місцеві бюджети та Пенсійний фонд, але виключає доходи від продажу 3G ліцензій) склав у січні-травні 5,5 млрд. грн., в порівнянні з істотним дефіцитом в розмірі 11 млрд. грн. у січні-травні минулого року. Доходи зросли, за нашими оцінками, на 26% р/р завдяки девальвації валюти, підвищення ставок деяких податків і розширення бази оподаткування, в той час як зростання видаткової частини сектора держ. управління залишився помірним, незважаючи на більш ніж дворазове збільшення витрат на оборону та обслуговування держборгу ", – підрахували аналітики.
В результаті консервативної бюджетної політики та девальвації гривні, обсяг державного боргу з початку року майже не змінився в доларовому вираженні ($68 млрд на кінець травня), говорить експерт. "Однак у другому півріччі очікується його зростання в результаті збільшення фінансування від офіційних кредиторів в рамках пакету міжнародної допомоги на суму 40 млрд дол. США. За нашими оцінками, цього року показник держборгу до ВВП досягне свого піку на рівні 88%, перш ніж почати знижуватися в наступному році", – відзначає фахівець.
За матеріалами Сегодня
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Какой компьютер выбрать школьнику
В современном мире люди уже не мыслят себя без компьютера. Его используют во всех сферах жизни. Ну и понятное дело, что на сегодняшний день практически во всех учебных учреждениях процесс обучения также проходит с участием ПК. Какой же выбрать для школьника?
9-апр-2021, 11:46243
Какая секция больше всего подойдет для гиперактивного малыша?
Занятия плаванием в бассейне. Секция тенниса: большого и настольного. Тренировки по спортивным танцам и легкой атлетике. Восточные единоборства и разные виды борьбы. Игра в шахматы. Секция по футболу.
9-апр-2021, 00:01287
Модные тренды 2021: детские сарафаны
Ищете платье для девочки, которое не только оправдает ваши ожидания, но и порадует ребенка? В таком случае обязательно обратите внимание на несколько вопросов. Тогда вы обязательно сделаете ставку на правильную модель.
7-апр-2021, 16:52348
Кровельные элементы безопасности: снегозадержатели
В зимнее время на крышах многих домов залегает толстый слой снега. Когда он начинает опускаться, он становится опасным. Чаще всего это происходит в период оттепелей.
7-апр-2021, 13:45298
Гидропилинг: встречаем весну с новым аппаратом
Долгожданная весна всегда вызывает светлые эмоции обновления и ожидания чуда. Особенно после этой зимы, щедро побаловавшей украинцев снегом и холодом.
7-апр-2021, 11:20330
Выбор и покупка тормозных дисков для автомобиля
Покупка любой запчасти для автомобиля – дело ответственное и серьезное, не терпящее халатного и легкомысленного подхода. Особенно это касается выбора тормозных дисков – важнейшей детали, от которой зависит эксплуатационные свойства транспортного средства.
6-апр-2021, 18:40360

События

Сколько миллионов прививок от коронавируса должны сделать в Украине до конца года сообщил Ляшко
Главный санитарный врач, замминистра здравоохранения Виктор Ляшко, который ранее заявил о важности масочного режима, сообщил, что перед ним стоит задача организовать около 47 миллионов уколов вакцинами от коронавируса до конца 2021 года.
Вчера, 21:1780
Легендарный Елисеевский магазин, открытый в Российской империи и переживший СССР закрылся в Москве
Елисеевский продовольственный магазин, культовый ресторанный зал во дворце в Москве, закрывает свои двери после 120 лет работы.
Вчера, 21:15106
Военно-транспортный самолет ВВС США с неизвестным грузом прибыл из Риги в Киев
В воскресенье, 11 апреля, из Риги на территорию Киева прибыл военно-транспортный самолет C-130 Военно-воздушных сил США.
Вчера, 21:13170
Экспорт лекарства ремдесивир после роста заболеваемости COVID-19 запретила Индия
Власти Индии решили запретить экспорт лекарства от коронавируса ремдесивир на фоне роста заболеваемости на COVID-19.
Вчера, 19:2392
Лекарство МИР-19 от коронавируса, которое можно капать в нос запатентовала Россия
В Федеральном медико-биологическом агентстве (ФМБА) России получили патент на лекарство от коронавирусной инфекции.
Вчера, 19:2187
Привившийся в Германии Pfizer, медик превратился в "тифозную Мэри"
В Германии медицинский работник, сделавший прививку от COVID-19 препаратом Pfizer, стал инкубатором коронавируса. Он начал заражать окружающих.
Вчера, 19:1997