В Україні сторюється третє за потужністю об'єднання банків

В Україні сторюється третє за потужністю об'єднання банків

"Альфа Банк" і "Укрсоцбанк" утворюють третє за потужністю об'єднання банків в Україні.

Про це заявив "Економічній правді" президент українського "Альфа Банку" Олександр Луканов.

"Для нас ця угода не випадкова. Це продовження співробітництва, оскільки нещодавно протягом двох років "Альфа Груп" була найбільшим міноритарним інвестором в UniCredit (через Фонди Памплони). Ми надали підтримку SPO, коли UniCredit потребував додаткового капіталу. Той факт, що припускається входження UniCredit до капіталу банківського холдингу - найкраще підтвердження співробітництва. Ми раді вітати нового акціонера і сподіваємось, що співробітництво найкраще відіб'ється на розвитку українського банківського сектора", - зазначив Луканов.

Від більш детальних коментарів Луканов відмовився до завершення угоди.

"Суть угоди в тому, що UniCredit стає акціонером банківського холдингу ABH Holdings SA в Люксембурзі, і вносить у цей холдинг свій актив Укрсоцбанк (працює під брендом UniCredit Bank). Це не пряма покупка Укрсоцбанку "Альфа Банком", це особлива форма злиття", - повідомило ЕП джерело в НБУ.

Як зазначається, компанії протягом наступних трьох місяців вестимуть переговори, внаслідок яких UniCredit в обмін на продаж свого українського банку може отримати міноритарну частку в ABH Holdings.

"Якщо угода пройде всі етапи узгодження з уповноваженими органами, то UniCredit стане акціонером холдингу, йому будуть належати банки в Росії, Нідерландах, Казахстані, Білорусі та два банки в Україні", - додало джерело.

Крім того, як зазначається, питань з узгодженням угоди в НБУ виникнути не повинно.

За даними 2008 року, головою правління "Ферротрейд Інтернешнл" (один з акціонерів Укрсоцбанку) був Владислав Рашкован, після працював першим заступником голови UniCredit в Україні, а з кінця 2014 року є заступником голови Національного банку України. Найімовірніше, він виступить у ролі комунікатора в переговорах про легалізацію угоди в НБУ, йдеться у повідомленні.

За словами співрозмовника, питання може викликати схвалення угоди в Антимонопольному комітеті України.

За підсумками першого півріччя 2015, Укрсоцбанк і "Альфа-Банк" займали 7 і 8 місце за розміром активів в Україні.

У разі успішного завершення операції, утворюється об'єднання двох банків із сумарними активами у розмірі 85,6 млрд грн. Це виводить групу "Укрсоц-Альфа" на четверте місце за розміром в Україні.

Випереджати їх за розмірами будуть тільки "Приватбанк" (на 1 липня активи становили 240 млрд грн), а також державні "Ощадбанк" (148 млрд грн) і "Укрексімбанк" (145 млрд грн).

Втім, враховуючи "роздутість" активів двох держбанків (у тому числі за рахунок кредитів НАК "Нафтогаз України") і узгодженість їх дій, їх можна вважати єдиною групою.

У такому випадку, італійсько-російська фінансова група стане третьою в Україні за реальною фінансовою потужністю. Оскільки їх управління швидше за все буде координуватися, то мова йде про квазіоб'єднання двох банків.

Крім того, угода такого масштабу вимагає особливого дозволу з боку не тільки АМКУ, але і антимонопольних органів Європи.

Згідно з даними, представленим на офіційній сторінці українського "Альфа Банку", через кіпрський ABH Ukraine Limited володіє 100% "Альфа Банку Україна".

До угоди найбільшим акціонером ABH Holdings SA був уродженець Львова, громадянин Ізраїля Михайло Фрідман.

Якими залишаться їх частки після входження UniCredit, і як це вплине на розподіл управлінських повноважень, поки невідомо.

Невідомо також, чи означає це, що відтепер капіталізацією і оперативним управлінням Укрсоцбанку буде займатися "Альфа Груп", а UniCredit брати участь в управлінні ABH Holdings SA.

Для італійської групи угода є швидше за все вимушеною. Протягом кількох останніх років UniCredit безуспішно виставляла Укрсоцбанк на продаж, і офіційно навіть не згадувала його у складі групи під час офіційних презентацій.

На початку 2015 року з'явилися ознаки того, що група відмовиться від наміру продати свій український банк.

26 червня 2015 колишні акціонери збільшили статутний капітал Укрсоцбанку на 5,5 млрд грн до 60,9 млрд грн.

UniCredit Bank Austria AG до березня 2015 року володів 37,3533% акцій банку, ПрАТ "Ферротрейд Інтернешнл" - 35,5811%, UniCredit SpA - 26,479%. У червні UniCredit Bank Austria AG збільшив участь у статутному капіталі Укрсоцбанку до 37,37%.

Який розподіл часток сьогодні, і як він зміниться найближчим часом, невідомо.

За даними НБУ на 1 липня 2015 року, фінансові показники UniCredit Bank були наступними: активи - 48,4 млрд грн; кредитний портфель - 30,1 млрд грн; обсяг депозитів корпоративних клієнтів - 9,7 млрд грн; обсяг депозитів населення - 12,6 млрд грн; власний капітал - 8,6 млрд грн.

Джерело: Економічна правда

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
Вчера, 14:55103
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16154
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36161
Косметика Avene: у чому її унікальність
Основним компонентом косметики Avene є термальна вода, котра має цілющі та лікувальні властивості.
15-апр-2021, 16:11153
Как происходит увеличение груди
Увеличение груди занимает почти 1 место среди наиболее часто выполняемых косметических операций у женщин. Процедура относится к сфере пластической реконструктивной хирургии и гинекологии. Доктора занимаются восстановлением женской груди с 1890-х годов.
15-апр-2021, 15:38155
Репетитор английского онлайн: 5 преимуществ
Изучение иностранного языка, в частности английского, в любом случае дело ответственное, требующее тщательного и серьезного подхода. Но не всегда хватает времени на посещения уроков в языковых школах, но это не значит, что на желании овладеть языком можно поставить крест.
14-апр-2021, 17:41217

События

Россия запретила въезд главе ФБР и генпрокурору США
Санкционный список, по словам российских дипломатов, решили составить из-за "беспрецедентного характера отношений" между странами.
Вчера, 22:4637
Макрон после встречи с Зеленским заговорил на украинском языке (фото)
Президент Франции заявил, что они совместно с Украиной и Германией продолжают мобилизировать усилия для поиска решения ситуации на Донбассе.
Вчера, 22:4544
Появилась обновленная карта карантинных зон Украины
Центр общественного здоровья Минздрава опубликовал карту эпидемиологической опасности в Украине от 16 апреля.
Вчера, 22:42154
О главных методах профилактики заражения ВИЧ в МОЗ рассказали украинцам
В пятницу, 16 апреля, представители Минздрава напомнили украинцам каким образом передается вирус иммунодефицита человека и о главных методах профилактики СПИД.
Вчера, 22:4143
Более половины паспортов Кипра иностранцам были выданы незаконно
Более половины всех гражданств Кипра были выданы незаконно или с нарушениями. 
Вчера, 22:3935
Через десять дней в Италии ослабят карантин
В Италии приняли решение об ослаблении с 26 апреля карантинных ограничений, которые были введены из-за коронавируса. 
Вчера, 22:2931