Більше половини своїх доходів закарпатці витрачають на м'ясо та м’ясопродукти

Більше половини своїх доходів закарпатці витрачають на м'ясо та м’ясопродукти
М’яса їмо менше, бо воно дорожчає. М’якоть свинини вже сягає 90 гривень за кілограм, телятина ще більше «кусається» в ціні. Услід за ними дорожчають м’ясні вироби. Українці вже витрачають більше половини своїх доходів на харчі, ще з того майже 60% – на м’ясо.
Що найприкріше, експерти кажуть: при всьому цьому ми недоотримуємо такий важливий білок, і в майбутньому, з огляду на прогнози фахівців, споживатимемо його ще менше…
Більше половини своїх доходів (53%) у першому кварталі краяни витрачали на харчування (в середньому по країні – 54,6%). Такі дані наводять у Головному управлінні статистики в Закарпатській області. За їхньою інформацією, щомісячно середньостатистична закарпатська сім’я спрямовувала на продукти харчування 3435 грн. Тобто, аби тільки прохарчуватися, закарпатській родині на місяць потрібні три мінімальні зарплати, і то цих грошей заледве вистачає на найнеобхідніше.
За статистикою, найбільше грошей витрачали жителі області на м’ясо та м’ясопродукти (616 грн), на хліб і хлібопродукти (хлібобулочні та макаронні вироби, борошно, крупи) – 569 грн, на овочі – майже п’ять сотень, молоко, сир та яйця – 410 грн, цукор, джем, мед, сироп, шоколад та кондитерські вироби – 293 грн, олію та жири, сало – 246 гривень. Одна особа в області спожила в середньому за місяць 16,5 кг молока, молокопродуктів та масла (в перерахунку на молоко), 3,7 кг м’яса та м’ясопродуктів, 17 яєць, майже два кілограми олії та інших рослинних жирів і менше кілограма (!) риби. Їмо, в основному, картоплю та хліб. Як і в бідних країнах.
Але, що найприкріше, експерти кажуть: це не межа – кількість білка ще доведеться урізати. Так, за прогнозами Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на директора організації Юрія Лупенка, у 2015 році українці з’їдять менше третини від раціональної норми споживання яловичини й телятини. «Споживання яловичини й телятини в розрахунку на одну людину в 2015 році зменшиться на 6,6% проти торішнього рівня й становитиме 8,5 кг. А це означає, що середньостатистичний українець з’їсть менше третини від раціональної норми споживання цього виду м’яса», – йдеться в повідомленні інституту.
Лупенко зазначив, що скорочення споживання яловичини зумовлене хронічною збитковістю вирощування ВРХ, неконкурентоспроможністю вітчизняної яловичини на світовому ринку, міжгалузевою незбалансованістю ціноутворення, а також зниженням купівельної спроможності населення.
За його словами, на кінець 2015 року в Україні прогнозується зменшення великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств на 3,8%, і це при тому, що за попередні п’ять років загальноукраїнське стадо зменшилося на 13%.
Експерт зазначає, що порівняно зі свининою та м’ясом птиці яловичина й телятина є найдорожчими видами м’яса. А висока ціна в умовах низької купівельної спроможності населення негативно впливає на обсяг внутрішнього попиту на цей продукт. Враховуючи ж, що до кінця року ціни ще підвищаться (Міністерство аграрної політики й продовольства України прогнозує, що зростання цін на хліб, молоко, м’ясо та яйця до кінця 2015-го, за відсутності значних коливань в економіці, складе до 5%), а доходи українців не зростають, то й маємо стабільно замкнуте коло…
До речі, вслід за м’ясом, що логічно, дорожчають і м’ясопродукти. Так, якщо рік тому «середніми» вважалися ковбаски-сардельки по 50 – 60 грн/кг, то сьогодні це найнижчий ціновий сегмент. Середня цінова група зараз перебуває в межах 80 – 120 грн/кг, а «елітка» стартує від 120 грн/кг. Що ж буде до кінця року, на який прогнозують додаткове підвищення цін, страшно навіть уявити…
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-02-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
Вчера, 08:21151
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20222
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54228
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07254
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
26-фев-2021, 14:52271
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
26-фев-2021, 10:09252

События

Индексация пенсий: на сколько выросли выплаты с 1 марта
Плановую индексацию пенсий в 2021 году проведут с коэффициентом 1,11. Перерасчет коснется 8 миллионов пенсионеров.
Сегодня, 10:53110
В Словакии ужесточили карантин
Так, в стране будет введен комендантский час, а также обязательное ношение в общественных местах респираторов вместо медицинских масок.
Сегодня, 10:5060
В понедельник, 1 марта, в Украине будет облачно и без осадков
Температура воздуха днем прогреется до +9 градусов.
Сегодня, 10:4872
Главный инфекционист страны Энтони Фаучи заявил, что хотел бы привиться вакциной от COVID-19 производства компании Johnson & Johnson
Однако призвал американцев сделать прививку любой из трех одобренных в США вакцин.
Сегодня, 09:1868
ВОЗ заявила что у 10% жителей планеты есть антитела к коронавирусу
Менее 10% населения во всем мире имеют антитела к коронавирусу.
Сегодня, 09:1769