У Верховній Раді вважають, що відновлення спеціальної економічної зони "Закарпаття" посилить корупцію

У Верховній Раді вважають, що відновлення спеціальної економічної зони "Закарпаття" посилить корупцію
Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, законопроект про створення спеціальної економічної зони „Закарпаття”.
Метою і завданнями законопроекту (№3276) є запровадження спеціального правового режиму інвестиційної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату на території Закарпатської області
З приводу законопроекту у Комітеті вважають, що в окремих своїх положеннях він суперечить вимогам Закону України „Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон”, у тому числі розділу ІІ „Створення спеціальної (вільної) економічної зони”, де чітко регламентовано адміністративну процедуру щодо порядку створення таких зон, подання (чіткий перелік) документів необхідних для цієї цілі, техніко-економічне обґрунтування доцільності створення і функціонування СЕЗ.
До законопроекту не додається рішення і належне фінансово-економічне обґрунтування (хоча б попередніх розрахунків аналізу діяльності СЕЗ), Закарпатської облдержадміністрації щодо дієвості спеціального режиму господарської діяльності СЕЗ, механізму стимулювання розвитку реальних потреб території. Необхідність вказаних вимог пов’язана з комплексом питань державної (бюджетної, податкової тощо) підтримки діяльності відповідних суб’єктів в межах СЕЗ і державної гарантії збереження майнових і немайнових прав суб’єктів СЕЗ.
Нормами частини 1 статті 4 покладаються дискреційні повноваження на Закарпатську обласну державну адміністрацію одноособово створювати орган господарського розвитку і управління СЕЗ. Тоді як, згідно з п. „б” частини 1 статті 9 Закону України „Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон” такий орган: „створюється за участю суб’єктів економічної діяльності України та іноземних суб’єктів такої діяльності”.
Нормами законопроекту взагалі не визначені адміністративні процедури персонального формування органу господарського розвитку і управління СЕЗ як органу із суттєвими повноваженнями.
Норми статей 7, 10 взагалі не визначають принципи прозорості формування джерела фінансування органу господарського розвитку і управління СЕЗ, а частина 2 статті 6  щодо справляння плати за реєстрацію містить корупційні ризики, оскільки законом ця адміністративна процедура чітко не унормована,  зокрема, з порядку формування розміру плати.
Крім того, законопроект містить корупціогенні чинники. Так, новелою пункту 12 частини 2 статті 4 «Повноваження органу господарського розвитку і управління СЕЗ „Закарпаття” наділяється дискреційними повноваженнями – „…реалізація інших повноважень …”.
Нормою частини 2 статті 5 на орган господарського розвитку і управління СЕЗ «Закарпаття» покладається дискреційна і корупціогенна  адміністративна процедура з видачі свідоцтва про реєстрацію, тоді як Законом України «Про загальні засади створення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» не передбачається видача таких свідоцтв.
Нормами частини 5 статті 10, абзацу 2 частини 4 статті 11 Кабінету Міністрів України надаються додаткові дискреційні повноваження, зокрема, встановлення порядку контролю за цільовим використанням сировини, матеріалів, устаткування, обладнання та комплектуючих до них, що ввозяться відповідно до цього Закону на територію СЕЗ; обмеження щодо ввезення на митну територію України з територіє СЕЗ та вивезення …окремих видів товарів.
Внаслідок викладених невідповідностей створюються умови для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання.
Окремі корупційні ризики можуть нести норми законопроекту, передбачені статтею 10, щодо особливостей оподаткування, запровадження законом податкових пільг щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та плати за землю.
Відповідно до статті 7 Податкового Кодексу України, «будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу».
Норми законопроекту щодо відносин, які виникають у сфері податків і зборів, регулюються виключно Податковим кодексом Україні, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в  Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки.
Прийняття цього проекту як закону, яким передбачена низка митних та податкових пільг для суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, може призвести до зменшення надходжень до Державного бюджету. Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору зазначений законопроект доцільно відхилити.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Санатории в Трускавце
Трускавец представляет собой один из наиболее живописных городов всей Украины, а потому неудивительно, что и санатории, расположенные в большом количестве в этом городе, также отличаются красотой как внутри, так и снаружи. 
Вчера, 13:4799
10 лайфхаков для тех, кто хочет бросить курить
Почему так сложно бросить курить? Одна из причин - никотин, который вызывает тяжелую физическую и психическую зависимость. С каждой затяжкой сигареты никотин за секунды достигает мозга, где оказывает успокаивающее и возбуждающее действие.
Вчера, 09:00105
Хлопок или полиэстер: что выбрать?
Большинство футболок, которые мы носим, изготовлены из хлопка или полиэстера, двух очень разных тканей, которые имеют преимущества в зависимости от того, как мы их используем. Ниже рассмотрим основные преимущества хлопка и полиэстера.
3-дек-2021, 17:01163
Печать картин на холсте
Однажды человек сидел в своей квартире и грустил. Медленным взором он оглядывал комнату и впадал в еще большую печаль. Он не знал, что печать картин на холсте, заказанная в арт галерее, кардинально изменит его жизнь.
2-дек-2021, 20:54217
Преимущества доставки суши
Сервис доставки еды на дом или в офис стал очень популярным и востребованным в современное время. Существует огромное разнообразие блюд, которые возможно заказать в любое место и даже зачастую круглосуточно. Будь то европейская кухня или восточная – заказать стало возможно абсолютно всё.
2-дек-2021, 18:34255
Программа BAS Бухгалтерия для бизнеса: преимущества
Чем привлекательна программа BAS для бизнеса.
2-дек-2021, 15:38167

События

В аэропорту Китая Лолиту приняли за трансвестита и не хотели пускать на рейс
Российская певица Лолита Милявская рассказала, что в Китае ее не хотели пускать на рейс в самолет из-за ее внешности.
Вчера, 20:58109
Антивакцинаторов выходить на протест 12 декабря призвал вышедший из СИЗО Стахив
Лидер антивакцинаторов Остап Стахив, которого 1 декабря выпустили из СИЗО под залог в размере 980 тысяч гривен, призвал противников принудительной вакцинации и карантинных ограничений, выходить на протест 12 декабря в 12:00, во всех областных центрах Украины.
Вчера, 20:56103
Ученые заявили что коронавирус будет представлять опасность еще минимум 5 лет
Пандемия коронавируса будет представлять серьезную опасность как минимум до 2026 года.
Вчера, 17:57115
Бегство в Западную Европу до пяти миллионов украинцев в случае вторжения России предрек Резников
Новый министр обороны Алексей Резников описал вероятные последствия вторжения России в Украину, о котором пишут многие западные СМИ.
Вчера, 17:32156
Партбилеты "Единой России" в Москве вручили Пушилину и Пасечнику
Председатель партии "Единая Россия" Дмитрий Медведев вручил партийные билеты главам четырех регионов РФ, руководству так называемых "Донецкой и Луганской народных республик", а также депутатам Государственной думы.
Вчера, 16:06132
Полицейские в Киеве протаранили легковушку
Сегодня, 4 декабря, в Киеве на проспекте Соборности произошло ДТП с участием полицейского автомобиля. В результате аварии никто не пострадал.
Вчера, 16:05139