88% компаній України стверджують, що хоч раз стикалися з корупцією в країні

88% компаній України стверджують, що хоч раз стикалися з корупцією в країні
Більшість українських і європейських компаній, що працюють у країні (73%), не бачать прогресу в боротьбі з корупцією за останні два роки, свідчать дані опитування щодо сприйняття корупції Американської торгової палати (АСС), презентовані в Києві.
За словами голови робочої групи ACC з питань протидії корупції Ігоря Світлика, 35% компаній також вважають, що новостворені антикорупційні органи найближчим часом не будуть ефективними в боротьбі з корупцією, ще 29% дотримуються протилежної думки. "Але була третина респондентів, які не визначилася, і в їхніх коментарях висловлювалася надія на те, що будуть ефективними – ред.). Більшість вірить, або сподівається на те, що вони будуть ефективними”, – зазначив він.
При цьому, за результатами опитування, практично всі компанії (98%) вважають корупцію поширеним явищем, а переважна більшість (88%) зіштовхуються з нею у процесі ведення бізнесу в Україні.
Разом з тим глава робочої групи вказав на виразну позитивну тенденцію до зростання числа компаній, які не вважають за необхідне вдаватися до корупційних дій для поліпшення своїх шансів на успіх (з 39% у 2014 році до 65% у 2015-му).
Крім того, В. Світлик відзначив кілька позитивних моментів у боротьбі з корупцією, зокрема, значну дерегуляцію процедур, прийняття нового закону про закупівлі, що дозволяє здійснювати тендери більш прозоро і економити кошти, а також істотне збільшення прибутковості державних підприємств, що свідчить про зниження рівня корупції. У свою чергу компанії найбільшим успіхом у боротьбі з корупцією назвали створення патрульної поліції (43%) та дерегуляцію процедур (5%). Ще 51% компаній констатували відсутність істотних успіхів.
Більшість представників бізнесу також висловлює готовність співпрацювати з правоохоронними органами у питаннях корупції. Водночас за результатами 2015 року лише 7% компаній мали успішний досвід такої співпраці і тільки 2% – досвід ефективного покарання корупціонера за вироком суду.
Як свідчать результати опитування, найбільш поширеними є такі види корупції, як вимога хабара за ухвалення або прискорення прийняття рішення/отримання дозволу (цей вид корупції вказали 82% компаній), зловживання службовим становищем для отримання неправомірної вигоди (75%), вимога надати "відкат” для забезпечення виграшу в держзакупівлі (52%). Найбільш корумпованими органами бізнесмени вважають суди (87%), прокуратуру (61%) і місцеві органи влади (39%).
Найбільш ефективними методами боротьби з корупцією бізнес вважає зміну співробітників у найбільш проблемних органах (72% опитаних), належний рівень заробітної плати (57%) і більш суворе покарання (47%). У той же час найбільшими перешкодами для подолання цього явища компанії вважають відсутність політичної волі (48%), опір реформам з боку влади (27%) і менталітет українців (17%).
Опитування проводилося в період з березня 2014 року по жовтень 2015 року. У ньому взяли участь 99 компаній різних галузей економіки, третина з яких – невеликі компанії, 10% локальні. Найактивнішими були представники юридичного бізнесу, консалтингу, банківського і фінансового секторів, IKT-індустрії та сектору харчової промисловості.
Джерело: finance.ua
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
Сегодня, 16:3057
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
Сегодня, 14:3366
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
Вчера, 14:48181
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41223
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48265
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54296

События

Google в России обязали разбанить "Царьград ТВ" в YouTube, пригрозив триллионным штрафом
Google нарушит санкционное законодательство США, если выполнит решение.
Сегодня, 19:1642
Полицейский в Киеве обокрал водителя самоката, упавшего посреди дороги
Вместо того, чтобы вызвать "скорую", сотрудник правоохранительных органов присвоил сумку мужчины.
Сегодня, 19:1546
Собственное расследование причин пандемии COVID-19 начали в Конгрессе США
Парламентарии считают, что пандемия началась якобы из-за утечки вируса из лаборатории в Ухане.
Сегодня, 19:1037
Как экс-атошник зарезал человека после дискотеки и почему его хотят освободить
24-летний бывший атошник Андрей Пекельный обвиняется в умышленном убийстве 23-летнего Владимира Воробца в селе Глещава Тернопольской области.
Сегодня, 16:5465
С 11 мая в Днепре школы и детсады заработают в обычном режиме
В Днепре со вторника, 11 мая, в обычном режиме заработают школы, детские сады и другие образовательные учреждения. 
Сегодня, 16:4381
Координаты и время падения неуправляемой китайской ракеты опубликовали в США
Неуправляемая ступень китайской ракеты-носителя "Чанчжэн-5" (CZ-5B), которая 29 апреля вывела на орбиту основной модуль китайской космической станции, может рухнуть в Азии уже в субботу, 8 мая.
Сегодня, 16:35239