Лише три міністерства надали журналістам інформацію про зарплати своїх співробітників

Лише три міністерства надали журналістам інформацію про зарплати своїх співробітників
В уряді працює майже 7 тисяч чиновників, на їхнє утримання йде щонайменше 18 мільйонів гривень щомісяця. Про це інформує у понеділок сайт "Доступ до правди".
Журналісти з'ясували сукупну чисельність урядової армії чиновників та скільки заробляють у міністерствах рядові спеціалісти та їх очільники.
Загалом у Кабінеті міністрів 17 міністерств, у штаті яких – майже 7000 посад (це без урахування МВС, структура якого реформується). Лише для виплати "голих" окладів цих працівників потрібно близько 18 млн грн щомісяця. Якщо ж додати премії, надбавки та інші виплати, ця цифра зросте щонайменше вдвічі.
Найдорожче платникам податків обходяться Міністерство юстиції та Мінекономрозвитку.
У Міністерстві оборони – третя сходинка у рейтингу.
Найменше бюджетних коштів витрачають на утримання Міністерства інформаційної політики.
Журналісти "Доступу до правди" зазначили, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості не надало їм дані про кількість працівників міністерства, і їх посадові оклади, і розмір зарплати міністра.
"Слід сказати, що лише три міністерства надали документи у форматі "відкритих даних" - тобто надіслали не просто скановані копії штатних розписів, а Excel-файли з таблицями. Це Міністерство економічного розвитку, Міністерство аграрної політики та Міністерство екології",  - йдеться в матеріалі.
Отже, згідно з наданими документами, провідні та головні спеціалісти міністерств отримують по 1378-2231 грн, начальники відділів та управлінь – 3491-3944 грн, директори департаментів – 4151-4981 грн, заступники міністрів – 6225-6640 грн.
Як відомо, оклад міністрів підвищили з грудня до 7636 грн.
Щоправда, винятком з цього правила стали керівники міністерств, підрозділи яких беруть участь у проведенні АТО. Зокрема, очільник МВС Арсен Аваков заробив у 2015 році 207,5 тис. грн, тобто майже 17 300 грн на місяць.
Завдяки "мораторію" на премії та доплати решта міністрів в середньому заробили 75-82 тисячі грн на рік, що цілком могло бути менше, ніж їх підлеглі. Схожу ситуацію минулого року мав і президент Петро Порошенко, який отримував в середньому 10 000 грн на місяць, а голова його адміністрації Борис Ложкін – майже 13 500 грн.
Заробітки голів Конституційного та Верховного Суду складають по 25-30 тис. грн на місяць, очільниці Нацполіції Хатії Деканоідзе - майже 100 тис. грн на місяць.
З настанням 2016 року "мораторій" на доплати і надбавки завершився, і вже у перші місяці нового року їх заробітки суттєво зросли.
Так, наприклад, у лютому 2016 року зарплати прем'єр-міністра та віце-прем'єрів склали понад 20 тисяч гривень: главі уряду Арсенію Яценюку нарахували 26130 гривень зарплати, віце-прем'єр-міністру – міністру культури В'ячеславу Кириленку – 22 544,4 гривні. 
Водночас суспільство розділилось на два табори – одні вважають, що за таку мізерну винагороду нереально найняти якісних фахівців, резистентних до корупції, інші нарікають, що більшість населення виживає "і за менші гроші".
Лише три міністерства надали журналістам інформацію про зарплати своїх співробітників
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Сегодня, 14:3969
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Сегодня, 12:0091
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
Вчера, 14:19161
Таможенный брокер  – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35159
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32153
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25344

События

Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Сегодня, 17:2463
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Сегодня, 16:4965
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Сегодня, 14:5284
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Сегодня, 13:0692
10 богатейших людей мира удвоили свое состояние за период пандемии
10 самых богатых людей мира удвоили свое состояние за первые два года пандемии коронавируса из-за резкого роста бедности и неравенства.
Сегодня, 10:30127
Мужчина с криками "Лжецы" выбил дверь горсовета в Черновцах
В Черновцах полиция задержала мужчину, который вечером в воскресенье, 16 января, выбил входную дверь местного городского совета.
Сегодня, 10:15123