У МОН повідомили про зміну механізму стипендій

У МОН повідомили про зміну  механізму стипендій
У Міністерстві освіти і науки України знову хочуть змінити механізм виплати студентських стипендій. Прийняли таке рішення через виявлені недоліки системи.
Формування рейтингу студентів планують перенести з рівня спеціалізації на рівень вище — факультету. Про це заявила профільний міністр Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінофрм".
На думку міністра, на рівні факультету можна скласти більш справедливий рейтинг.
"На рівні спеціалізації групи дуже маленькі і нерівні за якістю навчання студентів. Зараз ми усвідомили цю проблему і маємо її виправити", – розповіла Гриневич.
Також в Міносвіти вирішили дозволити вузам використовувати залишки стипендіального фонду для додаткової підтримки студентів.
"Тепер у гарних студентів збільшаться шанси отримати стипендію, тому що рейтинг складатиметься серед більшої кількості людей. Наприклад, у вас зараз в групі навчається 10 людей, з них — 4 бюджетників. 43% з них мають отримати стипендії. То скільки це в перерахунку? 1,8 студента? А на рівні факультету не буде такого абсурду, коли люди, які добре вчаться, злітають. 0,3 і 0,8, які губляться на рівні спеціалізації, не будуть губитися на рівні факультету. Студенти з самого початку говорили про ці недоліки. Проте в МОН взялися виправляти власні помилки тільки зараз. Сподіваюся, вони доберуться і до інших недоліків цього стипендіального механізму", - каже Gazeta.ua освітній експерт центру CEDOS Єгор Стадний.
Механізм нарахування соціальних стипендій не працює, впевнений експерт.
"Якщо з академічною системою напрямок правильний — рейтингова система. Студенти зацікавлені один одного контролювати, краще навчатися. Соціальна стипендія далі йде за довідками. Більшість з них - "липові". Будь-хто може їх просто придбати. Тому це необ'єктивно. Та основна проблема, вважаю, в тому, що є діти в районах та областях, які на відмінно складають ЗНО. Вони просто не можуть виїхати зі свого містечка, тому що їхні батьки не потягнуть витрати на життя у Києві. Бідолашні діти приречені залишитися в тих містах, а могли б навчатися в таких вишах як КПІ, КНУ ім. Т. Шевченка. Треба, щоб у дітей з бідних родин, був доступ до нормальної вищої освіти", - говорить Єгор Стадний.
Згідно з постановою Кабміну від 28 грудня 2016 року студентам, які належать до пільгових категорій, і вчаться у вишах III - IV рівня акредитації, виплачуватимуть соціальну стипендію у розмірі 1000 грн. А от діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, отримуватимуть 2000 грн. Для пільговиків, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах, соціальна стипендія становитиме 377 грн. на місяць. А для студентів ВНЗ I - II рівня акредитації - 750. Розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів становитиме 415 гривень на місяць. Студенти ВНЗ I - II рівня отримуватимуть по 830 грн. (1056 грн. у підвищеному розмірі для окремих спеціальностей). Студенти ж вишів III- IV рівня акредитації отримуватимуть щомісяця 1100 грн. А ті, хто має підвищену стипендію, матимуть 1400 грн.
Розмір академічної стипендії Президента України коливається в межах 1200-2300 грн. на місяць. Розмір іменних та академічних стипендій, заснованих Кабінетом міністрів України: від 1000 до 2100.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
Вчера, 10:24109
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03166
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15140
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:13105
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12191
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16157

События

Причастного к пожару в Новой Каховке задержала Полиция
Мужчине грозит до 3 лет тюремного заключения
Вчера, 23:1368
В Новой Каховке пожар, горит многоэтажка
Жители дома были эвакуированы
Вчера, 19:5073
В Тернопольском детсаду произошла вспышка коронавируса
Детсад временно закрыли на карантин
Вчера, 19:4887
В Чикаго произошла стрельба на семейной вечеринке
Среди погибших 14-летний мальчик и 7-летняя девочка
Вчера, 19:0679
Вспыхнул пожар в Днепропетровской области
В результате пожара погибших и пострадавших нет
Вчера, 17:4086
Тестовый проект по закрытию шахт готовит Минэнерго
Временно исполняющая обязанности министра энергетики Украины Ольга Буславец заявила, что готовит пилотный проект по закрытию шах в одном из городов.
Вчера, 17:05106