У МОН повідомили про зміну механізму стипендій

У МОН повідомили про зміну  механізму стипендій
У Міністерстві освіти і науки України знову хочуть змінити механізм виплати студентських стипендій. Прийняли таке рішення через виявлені недоліки системи.
Формування рейтингу студентів планують перенести з рівня спеціалізації на рівень вище — факультету. Про це заявила профільний міністр Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінофрм".
На думку міністра, на рівні факультету можна скласти більш справедливий рейтинг.
"На рівні спеціалізації групи дуже маленькі і нерівні за якістю навчання студентів. Зараз ми усвідомили цю проблему і маємо її виправити", – розповіла Гриневич.
Також в Міносвіти вирішили дозволити вузам використовувати залишки стипендіального фонду для додаткової підтримки студентів.
"Тепер у гарних студентів збільшаться шанси отримати стипендію, тому що рейтинг складатиметься серед більшої кількості людей. Наприклад, у вас зараз в групі навчається 10 людей, з них — 4 бюджетників. 43% з них мають отримати стипендії. То скільки це в перерахунку? 1,8 студента? А на рівні факультету не буде такого абсурду, коли люди, які добре вчаться, злітають. 0,3 і 0,8, які губляться на рівні спеціалізації, не будуть губитися на рівні факультету. Студенти з самого початку говорили про ці недоліки. Проте в МОН взялися виправляти власні помилки тільки зараз. Сподіваюся, вони доберуться і до інших недоліків цього стипендіального механізму", - каже Gazeta.ua освітній експерт центру CEDOS Єгор Стадний.
Механізм нарахування соціальних стипендій не працює, впевнений експерт.
"Якщо з академічною системою напрямок правильний — рейтингова система. Студенти зацікавлені один одного контролювати, краще навчатися. Соціальна стипендія далі йде за довідками. Більшість з них - "липові". Будь-хто може їх просто придбати. Тому це необ'єктивно. Та основна проблема, вважаю, в тому, що є діти в районах та областях, які на відмінно складають ЗНО. Вони просто не можуть виїхати зі свого містечка, тому що їхні батьки не потягнуть витрати на життя у Києві. Бідолашні діти приречені залишитися в тих містах, а могли б навчатися в таких вишах як КПІ, КНУ ім. Т. Шевченка. Треба, щоб у дітей з бідних родин, був доступ до нормальної вищої освіти", - говорить Єгор Стадний.
Згідно з постановою Кабміну від 28 грудня 2016 року студентам, які належать до пільгових категорій, і вчаться у вишах III - IV рівня акредитації, виплачуватимуть соціальну стипендію у розмірі 1000 грн. А от діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування, отримуватимуть 2000 грн. Для пільговиків, які навчаються у професійно-технічних навчальних закладах, соціальна стипендія становитиме 377 грн. на місяць. А для студентів ВНЗ I - II рівня акредитації - 750. Розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів становитиме 415 гривень на місяць. Студенти ВНЗ I - II рівня отримуватимуть по 830 грн. (1056 грн. у підвищеному розмірі для окремих спеціальностей). Студенти ж вишів III- IV рівня акредитації отримуватимуть щомісяця 1100 грн. А ті, хто має підвищену стипендію, матимуть 1400 грн.
Розмір академічної стипендії Президента України коливається в межах 1200-2300 грн. на місяць. Розмір іменних та академічних стипендій, заснованих Кабінетом міністрів України: від 1000 до 2100.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Применение домашних цветов в интерьере
Все мы - родом из природы, нас все равно тянет прикоснуться к живому-зеленому
Сегодня, 17:4149
7 способов защитить себя от коронавируса и предотвратить его распространение
Новое заболевание, под названием китайский коронавирус, начался в конце 2019 года. За неполные 3 месяца успели заразиться около 90 тысяч человек во многих странах мира.
Сегодня, 17:3568
"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
4-апр-2020, 13:35170
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06189
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53159
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45161

События

Виновника пожара в Чернобыльской зоне нашла полиция
Житель села Раговка поджег мусор и траву, ветер перебросил огонь дальше
Сегодня, 17:3959
В Ивано-Франковской области умерла еще одна пациентка с коронавирусом
На Прикарпатье уже семь умерших от COVID-19
Сегодня, 16:4556
Зеленский: ни одна больница сейчас не может быть закрыта
Зеленский заявил, что останавливать финансирование больниц нельзя
Сегодня, 14:14143
Израиль обеспечит православным «благодатный огонь», невзирая на коронавирус
Власти Израиля заверяют, что эпидемия коронавируса не лишит православных христиан их главного пасхального ритуала — «чуда схождения благодатного огня» в иерусалимском храме Гроба Господня.
Сегодня, 11:22137
Вакцину от коронавируса испытали на животных
Профессор турецкого университета Хаджеттепе Атеш Кара, который входит в научный комитет Турции по изучению коронавируса, рассказал, что при помощи микроигл на лейкопластыре животным была введена вакцина от коронавируса, которая создаёт антитела к коронавирусу и не позволяет ему присоединяться к
Сегодня, 11:11175