AgroFakt: російське ембарго завдало Польщі рану, що не загоїться

AgroFakt: російське ембарго завдало Польщі рану, що не загоїться
Ембарго на польські яблука, введене Росією три роки тому, до цих пір негативно відбивається на садівників, пише AgroFakt. Польський портал вказує, що спроби контрабандного ввезення фруктів під виглядом продукції третіх країн і фінансова допомога з боку ЄС так і не компенсували полякам втрати.
Ембарго на ввезення яблук, яке три роки тому Росія ввела відносно Польщі, негативно відбилося на фермерів, а також на виробниках фруктів і овочів, пише портал AgroFakt.
«Польські виробники фруктів і овочів повинні усвідомити, що з огляду на чинного на постійній основі російського ембарго на імпорт наших яблук, а також все більшої конкуренції на ринку вважається не тільки продаж, але також відповідний маркетинг, упаковка або відповідна експозиція товару, що дає так звану додану вартість продається товару », - каже Рафал Ковальчик, садівник з Куявсько-Поморського воєводства.
Як стверджують багато садівники, ембарго на яблука постійно призводить до проблем збуту.
«Деяким вдається нелегально перекинути партію яблук до Росії. Однак це великий ризик, а на всій операції найкраще заробляють посередники. Зазвичай за кілограм фруктів виробник отримує від 60 до 80 грошів », - підкреслює Марек Макошинський з Малопольського воєводства.
Польські експортери фруктів усіма способами намагаються потрапити на російський ринок. Не завжди з хорошим результатом. Протягом 2-3 місяців, наприклад, в Бресті виявлено понад 20 компаній, які займалися реекспортом польських яблук до Росії, підкреслює портал.
«Наші експортні компанії легально постачають яблука в Білорусію», - заявляє Макошинський. «Фрукти повинні потрапляти на базари, а в дійсності вони вивозяться до Російської Федерації», - додає він.
Міністерство сільського господарства повідомило, що в 2013 році польські експортери поставили на білоруський ринок 145 тонн яблук, в 2014 році, незважаючи на ембарго, вже 514 тонн. Перед введенням Російською Федерацією санкцій і початком конфлікту на Україні, в 2013 році, експорт яблук досягав більш ніж 1,2 млн тонн. Понад половину цієї кількості фруктів потрапляло до росіян. «Коли Кремль рішуче сказав нам« Стоп! », В 2015 році, експорт не досяг мільйона тонн. Рік тому він, втім, почав рости, навіть досяг результату 1,1 мільйона тонн. Додатковими ланками в поширенні яблук з Вісли є Білорусія, Молдавія, Литва », - перераховує AgroFakt.
«Замість того щоб чекати подолання стіни приписів, поляки обходили російський ринок з боку Молдавії. Як вдавалося реекспортувати польські яблука в Росію? Спочатку так званий реекспорт здійснювався Молдовою, проте Росія заблокувала імпорт продовольства з Молдавії », - нагадує портал.
Уже в лютому 2015 року - «в рамках експерименту» - Россільгоспнагляд дав згоду на експорт в Росію десяти компаніям з Придністров'я.
Користуючись тим фактом, що молдавські продукти, що вирощуються в регіоні Придністров'я, не підпали під російські санкції, бізнесмени з усієї Європи протягом декількох місяців масово скуповували молдавські фітосанітарні сертифікати для своїх фруктів і ввозили їх в Білорусію.
«Ситуація склалася така: спочатку польські яблука привозилися в спеціальну економічну зону в Литву», - пояснює Ян, водій, який займається перевезенням яблук. «Потім литовський посередник укладав контракт з молдавською псевдокомпаніей, яка надсилала фітосанітарні свідоцтва в Вільнюс. У Литві польські яблука «міняли своє походження на молдавське» і саме в такій якості ввозилися в Білорусію, а звідти - в Російську Федерацію », - додає він.
Сьогодні ембарго на яблука призводить до того, що справа доходить до затримання польських вантажівок з яблуками на казахсько-російському кордоні, і після виявлення контрабанди яблука офіційно знищуються.
Правда, ЄС зважився виділити € 70 млн допомоги садівникам, які зазнали збитків через російське ембарго. Ті, однак, налаштовані дуже критично.
«Ця сума, тобто понад 70 мільйонів євро, складе для польських виробників близько 80 тисяч тонн яблук та інших фруктів і овочів», - підкреслює Віктор Курасіньскій, садівник з Любельського воєводства. «Тобто це рішуче мало в порівнянні з можливостями для експорту у тих наших виробників, які були на російському ринку, незважаючи на те що це трохи більше, ніж було в минулому році. Цей транш не покриває і декількох відсотків втрат, які несуть зараз і понесуть в майбутньому наші виробники », - додає він.
Нещодавно надійшла більш оптимістична інформація: польські водії вантажівок, які в'їжджають до Росії, будуть рідше піддаватися контролю. Це результат першого туру польсько-російських переговорів, які проводилися в Москві. Польській стороні вдалося виторгувати також додаткові дозволи на перевезення через Росію товарів з третіх країн. Крім того, польські водії можуть розраховувати на додаткові 9,5 тис. Дозволів на

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
Вчера, 14:55125
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16171
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36179
Косметика Avene: у чому її унікальність
Основним компонентом косметики Avene є термальна вода, котра має цілющі та лікувальні властивості.
15-апр-2021, 16:11164
Как происходит увеличение груди
Увеличение груди занимает почти 1 место среди наиболее часто выполняемых косметических операций у женщин. Процедура относится к сфере пластической реконструктивной хирургии и гинекологии. Доктора занимаются восстановлением женской груди с 1890-х годов.
15-апр-2021, 15:38174
Репетитор английского онлайн: 5 преимуществ
Изучение иностранного языка, в частности английского, в любом случае дело ответственное, требующее тщательного и серьезного подхода. Но не всегда хватает времени на посещения уроков в языковых школах, но это не значит, что на желании овладеть языком можно поставить крест.
14-апр-2021, 17:41227

События

Россия запретила въезд главе ФБР и генпрокурору США
Санкционный список, по словам российских дипломатов, решили составить из-за "беспрецедентного характера отношений" между странами.
Вчера, 22:4683
Макрон после встречи с Зеленским заговорил на украинском языке (фото)
Президент Франции заявил, что они совместно с Украиной и Германией продолжают мобилизировать усилия для поиска решения ситуации на Донбассе.
Вчера, 22:45119
Появилась обновленная карта карантинных зон Украины
Центр общественного здоровья Минздрава опубликовал карту эпидемиологической опасности в Украине от 16 апреля.
Вчера, 22:42824
О главных методах профилактики заражения ВИЧ в МОЗ рассказали украинцам
В пятницу, 16 апреля, представители Минздрава напомнили украинцам каким образом передается вирус иммунодефицита человека и о главных методах профилактики СПИД.
Вчера, 22:4186
Более половины паспортов Кипра иностранцам были выданы незаконно
Более половины всех гражданств Кипра были выданы незаконно или с нарушениями. 
Вчера, 22:3989
Через десять дней в Италии ослабят карантин
В Италии приняли решение об ослаблении с 26 апреля карантинных ограничений, которые были введены из-за коронавируса. 
Вчера, 22:2975