Керівники Facebook терміново позбавляються від акцій компанії

Керівники Facebook терміново позбавляються від акцій компанії

Минулого тижня Сандберг продала близько 353 тис. акцій за $ 7,44 млн. Головний бухгалтер Девід Спіллан і головний юрист Теодор Улліот продали 150 і 256 тис. паперів.

Топ-менеджмент компанії розпродає акції, які з моменту IPO втратили близько 40% вартості. 14 листопада закінчиться термін заборони на продажу з боку рядових співробітників, що може додатково обрушити котирування. Через тиждень на ринок може надійти до 804 млн акцій, а кількість паперів у вільному обігу практично подвоїться. Заборона на продаж 156 млн акцій скінчиться 14 грудня, ще 47 млн ​​може надійти 18 травня.

Нагадаємо, що локап-періоди створюються штучно, для того щоб обмежити потік акцій на ринок відразу після IPO. Facebook провела IPO 17 травня. Тепер працівники і менеджери Facebook, отримали можливість перевести в готівку акції, можуть продати папери з дисконтом у розмірі 42% з урахуванням ціни розміщення в $ 38. Але, незважаючи на дисконт, на думку аналітиків з Wedbush Securities, співробітники компанії все одно будуть поспішати з продажем.

Причиною цьому, на думку експертів, є той факт, що значна частина компенсацій у Facebook нерідко виплачувалася в акціях. Таким чином, багато співробітників живуть на зарплату, але все ж з нетерпінням чекають можливості отримати готівку цінні папери за будь-яку ціну. Схоже, що такий момент якраз настав.

В кінці жовтня стало відомо, що Mail.Ru також знижує свою частку в соціальній мережі. Інтернет-компанія продала близько 16 млн акцій Facebook, знизивши свою частку в соціальній мережі з 1,34% до 0,75%.

Глава компанії Facebook Марк Цукерберг є власником 444 млн акцій і опціону на 60 млн цінних паперів. Однак можливість продавати свій актив він отримає в останню чергу — в вересня 2013 р.

Нагадаємо, чистий збиток компанії Facebook в III кварталі 2012 р. склав $ 59 млн., у той час як за аналогічний період минулого року компанія отримала прибуток $ 227 млн.

Як повідомлялося, в ході IPO Facebook розмістила на біржі Nasdaq 421 200 000 акцій (180 млн запропонувала сама компанія і 241 млн 233 тис. 615 паперів — її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала $ 38/акція, і на дебютних торгах компанії на біржі Nasdaq 18 травня ц.р. котирування Facebook підвищилися, порівняно з ціною IPO, лише на 23 центи (до $ 38,23).

В ході IPO Facebook вдалося залучити понад $ 16 млрд. Вся соціальна мережа при первинному розміщенні акцій оцінювалася в $ 104 млрд. Згідно з опитуванням учасників ринку, розміщення Facebook виявилося одним з найбільш значущих провалів на ринку IPO за всю його історію. Вихід Facebook на біржу супроводжувався низкою скандалів. Спочатку торги акціями соціальної мережі на Nasdaq через технічні неполадки почалися на півгодини пізніше, ніж планувалося. Потім з'явилася інформація, що ряд банків, що брали участь в IPO Facebook, незадовго до первинного розміщення акцій отримав інформацію про зниження прогнозу по річній виручці соціальної мережі, проте повідомив ці дані лише обраним клієнтам.

Потім виявилося, що банки — співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції в борг шортселлерам, що сприяло падінню котирувань Facebook. Вони грали не лише проти клієнтів, але і проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння. Проти Facebook в США вже подано кілька судових позовів від інвесторів з вимогою компенсації збитку.

Крім того, 11 жовтня стало відомо, що соцмережа Facebook у Великобританії звинуватили в ухилянні від сплати податків.

Довідка:

Соціальна мережа Facebook була створена Марком Цукербергом в 2004 р. Це одна з найпопулярніших соцмереж у світі. Штаб-квартира компанії знаходиться в м. Менло-Парк в Каліфорнії. На початку жовтня ц.р. кількість користувачів соцмережі Facebook перевалила за 1 млрд.

Джерело: companion.ua

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как надо раскручивать сайт?
Если раскрутка сайта делается по всем правилам опытными специалистам, можно продвинуть ресурс на нужное количество позиций.
Сегодня, 16:5364
Футбольная форма Италии на Евро 2020
Вы знаете, что такое «катеначчо»? Очевидно, что слово это итальянское, но тем, кто равнодушен к футболу оно ничего не скажет. В
Сегодня, 16:5063
Износостойкая сталь Hardox: применение и преимущества
Заказать листовой металлопрокат из стали Hardox онлайн
Сегодня, 12:1067
Бамбуковые рулонные шторы в интерьере
Если обобщить тренды в дизайне интерьера за последние 5 лет, все они движутся в сторону комфорта, простоты и практичности
Сегодня, 12:0480
Адаптеры для ноутбуков или проблемы с их выбором
Блок питания для ноутбука - это сетевой источник энергии для портативного компьютера
Вчера, 17:28148
Диски r13 - совершенство в деталях
Столкнувшись с необходимостью покупки новых "тапок” для своего авто впервые, стоит предварительно внимательно рассмотреть
Вчера, 14:26125

События

Спутниковые каналы разблокируют в Украине
Зеленский требует запустить бесплатные международные версии телеканалов  
Сегодня, 19:5375
Коронавирус не обнаружили у вернувшейся из Италии украинки
В Украине нет зафиксированных случаев коронавируса
Сегодня, 18:0084
Сроки экстрадиции в Украину фигуранта дела Гандзюк назвал адвокат
Адвокаты не подавали апелляцию на экстрадицию Левина в Украину
Сегодня, 17:3869
Дочь бывшего мэра Ужгорода объявлена в розыск в Венгрии
Симону Слывыч (5 мая 1991 года рождения) подали в розыск 5 февраля 2020
Сегодня, 15:47172
В НСТУ заявили об аресте счетов, работа вещателя заблокирована
"Суспільне" должно заплатить более 10,5 млн евро долга
Сегодня, 10:21110
Число украинцев зараженных коронавирусом на Diamond Princess возросло
Украинцев перевели в больничные учреждения из-за положительного анализа на коронавирус
Вчера, 19:37184