Стокгольмський арбітраж: перемога "Нафтогазу" ціною $2 млрд

Стокгольмський арбітраж: перемога "Нафтогазу" ціною $2 млрд
"Нафтогаз України" заявив про перемогу в суперечці з "Газпромом" в Стокгольмському арбітражному суді, однак дана перемога обійдеться державному бюджету України в $ 2 з гаком мільярди, плюс обіцяне зниження тарифів для населення.
"Нафтогаз України" заявив, що Стокгольмський арбітраж виніс на його користь рішення з усіх питань спору з російським "Газпромом" щодо контракту на поставки газу і оцінив загальний позитивний ефект для себе від цього рішення в більш ніж 75 мільярдів доларів.
Андрій Лубенський Корольчук: за три роки "Нафтогаз" віддав конкурентам 30 млрд грн "Арбітраж повністю відкинув вимоги Газпрому "по take or pay (" бери або плати "- Ред.) В розмірі 56 мільярдів доларів за 2009-2017 роки", - йдеться в повідомленні держкомпанії. Крім того, за її словами, ціна на російський газ для "Нафтогазу" на другий квартал 2014 року було ретроактивно знижена на 27% - до 352 доларів за тисячу кубометрів, завдяки чому виникає економія в 1,8 мільярда доларів за придбаним в 2014-2015 роках газу. "Нафтогаз" також заявив, що "домігся зниження майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу у" Газпрому "більш ніж в 10 разів, відповідно до фактичних потреб в імпорті газу". "Природа перемоги незрозуміла, її немає як такої." Нафтогаз отримав ціну за службовим вище, ніж розраховував, і повинен буде заплатити більше 2 мільярдів доларів США за службовим, яких у "Нафтогазу" немає, і незрозуміло, де їх знайдуть, - це дуже важливий момент. А ціна в 352 доларів за тисячу кубів - це просто клоунада. У підсумку "Нафтогаз" нічого не виграв, крім того, що "Газпром" не повинен буде вимагати величезну суму за умовою "Бери або плати".
Так все прекрасно розуміли, що ніхто цю суму не знайде ніколи, це було нереально спочатку ", - сказав РІА Новини експерт енергетичного ринку Дмитро Марунич.
У свою чергу "Газпром" дав свою оцінку рішенню Стокгольмського арбітражу.
"Не дивлячись на звучали раніше заяви" Нафтогазу України ", арбітри визнали чинними основні положення контракту і задовольнили більшу частину вимог" Газпрому "про оплату поставленого газу, що поклали початок розгляду", - йдеться в офіційному повідомленні компанії. Відзначається, що суд зобов'язав "Нафтогаз" сплатити на користь "Газпрому" суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,018 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення. Крім того, "Нафтогаз" зобов'язаний щорічно з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд кубометрів газу.
"Перемога" Нафтогазу "в Стокгольмському арбітражі перетворюється в те, що Україні доведеться заплатити" Газпрому "2 мільярди доларів плюс відсотки. Тобто віртуальних грошей ми заощадили 75 мільярдів, але реальними грошима ми змушені будемо заплатити 2 мільярди доларів. Економісти оцінюють дефіцит державного бюджету в наступному році в валюті в 7 мільярдів доларів. Якщо туди додати 3 мільярди за російськими євробондами і 2 мільярди від "Нафтогазу", то, в принципі, можна здаватися ", - сказав РІА Новини України директор енергетичн ських програм
Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський. Експерт нагадав, що глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв і головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко обіцяли, що, як тільки вони виграють в Стокгольмі, тарифи на газ для населення будуть знижені. РІА Новини України Євген Котенко Землянський: Стокгольмський арбітраж, репутаційні втрати і транзит "Дуже хочеться подивитися, як тепер" Нафтогаз "перегляне свій фінансовий план на наступний рік і знизить тарифи для населення, оскільки вони заощадили 75 мільярдів доларів, тобто у них тепер грошей - завались для того, щоб вирішити всі соціально-економічні проблеми українських громадян ", - резюмував Землянський.
Нагадаємо, тяжба між "Газпромом" і "Нафтогазом" велася в Стокгольмському арбітражному суді з 2014 року. Предметом позовів є контракти на поставку газу з РФ в Україну і на транзит газу через Україну від 2009 року. "Газпром" зажадав оплати невибраного "Нафтогазом" газу за умовою take-or-pay ( "бери або плати"), повної оплати за поставки в кінці 2013 року і навесні 2014 року, а також штрафів і пені на загальну суму $ 47 млрд. " Нафтогаз ", в свою чергу, вимагав перегляду цін на газ з травня 2011 року і компенсації переплати спочатку на $ 13 млрд, а потім збільшив свої позовні вимоги до $ 18 млрд. Стокгольмський арбітраж виніс проміжну ухвалу 31 травня. Кожна зі сторін трактувала рішення на свою користь.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-08-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чем можно утеплить гараж
Большой, многофункциональный и комфортный гараж — мечта каждого автолюбителя. Но, с наступлением зимы возникает проблема промерзания помещения.
Вчера, 18:07111
Ремонт окон в Одессе
Ремонт окон в Одессе подразумевает консультацию мастера, во время которой он рассказывает, как правильно ухаживать за фурнитурой и стеклопакетом.
5-авг-2020, 12:34107
Электрическая или индукционная варочная поверхность - что выбрать
Традиционные газовые плиты постепенно уходят в прошлое. В течение нескольких лет их место все смелее занимают современные электрические или индукционные плиты. Чем отличаются эти два решения? В каком случае электрическая поверхность лучше, а в каких индукционная?
4-авг-2020, 21:36203
Для чего нужны бактерицидные облучатели?
Бактерицидные облучатели всех типов эффективно очищают воздух от вредных микроорганизмов и являются отличной профилактикой человеческого здоровья.
4-авг-2020, 18:55223
Уменьшаем вложения в квартирный ремонт
Запланировав капитальный ремонт, многие решают, куда вывести мебель и выехать на это время самим. Такой подход ускоряет процесс, ведь уже не понадобится перетаскивать имущество из комнаты в комнату.Чтобы выполнить задачу недорого и в желаемые сроки, выбирайте грузоперевозки, выполняемые
4-авг-2020, 14:38142
Встраиваемые LED-светильники: основные характеристики и преимущества
Технический прогресс семимильными шагами шагает по планете. В условиях современной реальности во всех отраслях широко внедряются передовые инновации и прогрессивные технологии. Не являются исключением и новые модели осветительных приборов.
4-авг-2020, 13:53162

События

Несмотря на попадание в "красную" зону закрывать метро Харьков не будет
Харьковская власть не хочет нарушать комфорт жизни в городе
Сегодня, 15:2344
Решить вопрос с боевиками "в духе взаимопонимания" Путин предложил Беларуси
Путин позвонил Лукашенко после его публичных заявлений
Сегодня, 15:2136
В поездах УЗ хотят усилить безопасность
Также в вагонах могут установить видеонаблюдение
Сегодня, 13:3459
Пекарню в Киеве закрыли на карантин из-за вспышки коронавируса
Сначала трое работников пекарни обратились к врачам с симптомами COVID-19
Сегодня, 13:3158
На обвинения Минюста США отреагировал Коломойский
Коломойский заявил, что недвижимость в США купил за свои деньги
Сегодня, 13:3061
Экс-начальник милиции Киева получил гражданство РФ
Россия отказала Украине в его аресте
Сегодня, 13:2880