Яким буде сонячне затемнення 11-го серпня

Яким буде сонячне затемнення 11-го серпня
Протягом року на Землі може відбуватися від 2 до 5 сонячних затемнень, і 2018 рік порадує землян вже третім таким явищем.
Субота, 11 серпня, порадує людей на Землі третім і останнім у цьому році частковим сонячним затемненням.
Сонячне затемнення – це дивовижне астрономічне явище, коли Місяць частково або повністю закриває Сонце для спостерігачів із Землі. Останнє повне затемнення земляни бачили 21 серпня 2017 року – тоді Місяць закрив сонячний диск на 100%. При частковому затемненні Місяць закриває лише частину Сонця.
Протягом року на Землі може відбуватися від 2 до 5 сонячних затемнень. У 2018 році люди в деяких частинах планети бачили вже два затемнення – 15 лютого і в п'ятницю 13 липня. І ось 11 серпня відбудеться третє і останнє в 2018 році сонячне затемнення.
Але, враховуючи особливості орбіт і розміщення небесних тіл (Сонця, Землі й Місяця), не всі жителі планети можуть в реальному часі бачити це вражаюче видовище. Відбувається так тому, що при частковому затемненні центр тіні місяця «промахується» повз Землю (проходить по дотичній) - ось чому немає регіону з повним затемненням. Хитрість часткових затемнень полягає в тому, що Сонце знаходиться ближче всього до горизонту в точці найбільшого затемнення. Саме тому області, де ви бачите часткове затемнення, мають тенденцію знаходитися поблизу полюсів.
Наприклад, сонячне затемнення 15 лютого можна було побачити в деяких частинах Антарктиди, Атлантичного океану і на півдні Південної Америки. А друге затемнення (13 липня) можна було побачити в океані між Австралією і Антарктидою. Загалом, у 2018 році побачити сонячне затемнення найбільше щастило лише незначній кількості людей в Південній півкулі і місцевим пінгвінам.
Але затемнення 11 серпня 2018 року буде іншим. Побачити його в реальному часі пощастить мешканцям Північної півкулі – а саме Монголії, Казахстану і північного сходу Китаю, а також тим, хто проживає в Скандинавії, Естонії і Латвії, Гренландії, північно-східної частини Росії і в північній частині Канади (Канадський Арктичний архіпелаг). А коли Сонце буде заходити, затемнення побачать ще й на Корейському півострові. Проте українцям не пощастило - на жаль, сонячне затемнення і в цей раз не можна буде побачити в Києві.
Але якщо раптом ви опинитеся в регіоні, де сонячне затемнення 11 серпня буде видно, і ви збираєтеся його спостерігати - обов'язково використовуйте спеціальні захисні пристосування, щоб не спалити собі очі.
І так, сонячне затемнення 11 серпня триватиме з 11:02 до 14:30, а його пік очікується о 12:46 (усе це за київським часом). Це буде часткове затемнення 155-го саросу. Для тих, хто не в курсі, саросом називають інтервал часу, що складається з 223 синодичних місяців (в астрономії це проміжок часу від одного молодика до іншого), по закінченню якого затемнення Місяця і Сонця приблизно повторюються в колишньому порядку. Простіше кажучи, сарос – це період повторюваності сонячних і місячних затемнень.
Таким чином, затемнення 11 серпня буде повторенням через сарос часткового сонячного затемнення, яке спостерігалося 31 липня 2000 року. А ось наступне часткове затемнення даного саросу очікується вже 21 серпня 2036 року.
Сонячні затемнення протягом багатьох століть лякали більшість людей, оскільки їх вважали провісником катастроф і нещасть. І досі багато астрологів, езотериків та інших любителів містики лякають вразливих людей негативними передбаченнями і прогнозами на кілька днів до і після затемнень.
Зараз сонячні затемнення є швидше грандіозним безкоштовним шоу, яке людям організовує сам Всесвіт.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03149
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15129
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1393
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12167
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16135
В кризис онлайн кредит на карту укрепил позиции на рынке Украины
В Украине из-за карантинных ограничений большинство людей осталось без работы и сбережений. Ужесточение требований, уменьшение сумм и повышение процентной ставки привели к снижению популярности банков. МФО, напротив, начали предлагать взять онлайн кредит на карту под небольшой процент, укрепляя
2-июл-2020, 13:15158

События

Обозначение пола из удостоверения личности уберут Нидерланды
Министр образования, культуры и науки Нидерландов Ингрид ван Энгелсховен заявила, что из удостоверений личности уберут обозначение пола.
Сегодня, 10:1616
Хорватия открылась для украинцев. Что нужно знать о правилах въезда и отдыха
Сегодня из аэропорта "Борисполь" в 12.30 по Киеву вылетел первый самолет в Пулу (Хорватия).
Сегодня, 10:1221
Канье Уэст заявил, что будет баллотироваться в президенты США, хотя сроки регистрации уже прошли
Американский рэп-исполнитель Канье Уэст заявил, что намерен баллотироваться в президенты США на выборах.
Сегодня, 10:0924
Какие сегодня праздники, события - 5 Июля
Какие сегодня праздники, события - 5 Июля 2020 года
Сегодня, 10:0073
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 05.07 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 5 июля в Украине 48500 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:5630
После выступления Трампа в США протестующие сожгли флаг страны
Сжигание флага организовали участники Революционной коммунистической партии
Сегодня, 08:4862