В СБУ провели бесіду закарпатськими священниками, які відмовляються переходити в «ПЦУ»

В СБУ провели бесіду закарпатськими священниками, які відмовляються переходити в «ПЦУ»
1 березня 2019 року благочинного Ясінянського округу Хустської єпархії УПЦ протоієрея Віталія Кеміня та настоятеля храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селищі Ясіня протоієрея Олександра Гаспаровича було викликано на «бесіду» до місцевого відділу СБУ
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ з посиланням на сайт Юридичного відділу УПЦ.
Протоієрей Віталій Кемінь розповів про те, як проходила зустріч, які питання ставили і з якого, власне, приводу священиків Української Православної Церкви викликали до себе працівники Служби безпеки України.
«Сьогодні вранці, о 7:50, мені зателефонували з СБУ і сказали, що запрошують на розмову, — зазначив отець Віталій. — На моє запитання, чи це офіційне запрошення, вони відповіли, що розмова приватна. Юриста порадили також не брати, оскільки хочуть поспілкуватися "тет-а-тет”».
Як виявилося, приводом для бесіди стала напружена ситуація навколо храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селищі Ясіня. Тож, в іншій кімнаті спілкувалися і з настоятелем цієї церкви протоієреєм Олександром Гаспаровичем, повідомив отець-благочинний.
Перш за все, працівники СБУ запропонували священнослужителям погодитися на почергові богослужіння з представниками «ПЦУ», коли не вдалося дійти згоди з цього приводу, почали бесідувати на теми більш загального характеру.
Захопити храм релігійної громади УПЦ прихильники «ПЦУ» намагаються з 17 лютого 2019 року, однак парафіяни і духовенство дають їм рішучу відсіч. Незважаючи на підтримку адмінресурсу, неправомочні збори та підроблені протоколи за їх результатами, неправдиве висвітлення ситуації у ЗМІ, бездіяльність поліції під час спроб захоплення храму і навіть побиття жінок так званими активістами, віруючим вдається відстояти свої права і не допустити нападників до будівлі храму.
Як розповів благочинний Ясінянського округу, на питання, чи ви перейдете в «ПЦУ», він відповів схвально: «Тоді вони мене запитали: «І коли ж це станеться?». «Коли перейде Митрополит Онуфрій, митрополит Сергій і митрополит Марк», — кажу. Те ж саме питали і в настоятеля храму».
Цікавило працівників служби безпеки й те, чому священнослужителі не визнають канонічності «ПЦУ». «Коли я відповів, що не визнаємо, як і вся світова православна спільнота, то вони виявили неабияку обізнаність у церковних справах і запитали, а що не так було під час інтронізації Епіфанія. Довелося нагадати, що не було там жодного представника Помісної Православної Церкви, окрім Константинопольської».
Користуючись нагодою, священнослужитель повідомив своїх співрозмовників про те, що так звані активісти тиснуть на нього різними способами — підкупом, погрозами.
«У відповідь вони тільки мовчали», — констатував отець Віталій.
Священик зафіксував, що усього «бесіда» тривала годину і двадцять хвилин. Ще на початку розмови він підкреслив, що оскільки зустріч не офіційна, то й підписувати ніяких паперів не буде, а про її зміст повідомить керуючого єпархією та Синодальний юридичний відділ УПЦ.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: ПЦУ, СБУ  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-18
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как проходят консультации семейного психотерапевта?
У супругов, которые первые решили обратиться за психологической помощью, могут возникнуть вполне понятные беспокойства и вопросы. В каком формате проходит консультация, психолог разговаривает с каждым по отдельности или с парой?
Вчера, 15:45111
Обзор ремешков для Casio G-Shock
Как выбрать ремешок для часов Casio G-Shock? Советы и рекомендации от часовых мастеров сервиса по ремонту часов Correa.
17-апр-2021, 21:54166
Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
17-апр-2021, 08:57195
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
16-апр-2021, 14:55328
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16272
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36313

События

"Больным негде лечиться, а здоровым завтра нечего будет есть". Рестораторы – о последствиях локдауна
Карантин в Киеве продлили до конца апреля. Впрочем, велика вероятность, что и в заявленную дату 30 апреля локдаун в столице не закончится. Его могут продлить до конца майских праздников.
Вчера, 22:44110
20 чешских дипломатов персонами нон грата объявила Россия
Россия объявила 20 сотрудников чешского посольства персонами нон грата.
Вчера, 22:3566
В лесу в Польше нашли мертвым украинца-заробитчанина
В Польше в лесу полиция обнаружила мертвое тело 41-летнего украинца, который приехал на заработки. 
Вчера, 22:3085
МИД РФ назвал высылку дипломатов из Чехии "враждебным шагом" и намекнул на "американский след"
Министерство иностранных дел России назвало решение Чехии выслать 18 сотрудников российского посольства беспрецедентным решением.
Вчера, 19:5781
Подготовку заговора против Лукашенко отрицают в США
В США отрицают свою причастность к заговору против президента Беларуси Александра Лукашенко. 
Вчера, 19:5388
Материалы дела о взрыве на складе боеприпасов во Врбетице рассекретит Чехия
Премьер-министр Чехии Андрей Бабиш пообещал рассекретить материалы о произошедшем в 2014 году взрыве на складе боеприпасов в деревне Врбетице, из-за которого вчера страна решила выслать 18 российских дипломатов посольства РФ в Праге.
Вчера, 18:06105