
Дані користувачів Facebook виявилися доступні на інших платформах і в хмарному сховищі Amazon. У відкритий доступ потрапили понад 540 мільйонів записів користувачів.
Дані соцмережі з коментарями, лайками, назвами облікових записів були виявлені на мексиканській цифровій платформі Cultura Colectiva. Bloomberg зазначила, що доступ до бази був закритий після того, як журналісти попередили Facebook про проблему.
Дані ще 22 тисяч користувачів Facebook, включаючи імена, паролі, адреси електронної пошти, були доступні в уже неіснуючому додатку At the Pool. UpGuard, компанія, що займається кібербезпекою, повідомила, що не знає, як довго вони зберігалися в додатку, оскільки база була закрита, поки компанія вивчала її. Всі ці дані знаходилися в хмарному сховищі Amazon.
Громадськість ще не розуміє, що системні адміністратори і розробники, люди, які повинні бути хранителями цих даних, або ризикові, або ліниві, або хитрують,
– прокоментував ситуацію директор з досліджень ризиків в мережі UpGuard Кріс Вікері.
UpGuard зазначає, що направила лист у Cultura Colectiva, At the Pool і Amazon ще на початку року, однак Facebook зв'язався з Amazon лише 3 квітня. Після цього витік даних було усунено. Дві інші компанії на запит не відгукнулися.
Facebook неодноразово стикався з витоками даних своїх користувачів. Компанію також критикували за те, що її політика безпеки дозволяла користувачам втручатися у вибори. У березні 2018 р The Guardian і The New York Times в своїх публікаціях звинуватили Facebook у витоку даних 50 мільйонів користувачів: фірма Cambridge Analytica отримала їх за допомогою тесту в Facebook, а потім використовувала в ході передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа.
Пізніше з'ясувалося, що витік моіг торкнутися понад 80 мільйонів користувачів Facebook. Засновника Facebook Марка Цукерберга залучили у ролі свідка у справі про можливе російське втручання у вибори в США в 2016 році.