Євросоюз закликав Росію зберегти договір про ліквідацію ракет

Євросоюз закликав Росію зберегти договір про ліквідацію ракет
Верховний представник Європейського союзу з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні підкреслила необхідність збереження договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності
Про це повідомляється в заяві, опублікованій на сайті Ради Європи.
Могеріні зазначила, що в Євросоюзі стурбовані рішенням Російської Федерації про зупинення виконання своїх зобов'язань у рамках ракетного договору.
"Життєздатність угоди з контролю над озброєнням, роззброєнням і нерозповсюдженням вимагає її повного виконання. Ми настійно закликаємо Москву знайти ефективне рішення в зв'язку з побоюваннями щодо розробки ракети 9М729", - йдеться в заяві.
Нагадаємо, 3 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон про зупинення виконання ракетного договору. Путін підписав закон, який призупиняє участь російської сторони в угоді про ліквідацію ракет.
Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності був підписаний 8 грудня 1987 року лідером СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом.
Якщо угоду буде розірвано, то і Москва, і Вашингтон знову отримають можливість розміщувати подібне озброєння, нарощувати ядерний потенціал і лякати його застосуванням весь світ.
Дональд Трамп 21 жовтня 2018 року заявив про намір вийти з ДРСМД, який був підписаний 30 років тому у Вашингтоні лідерами СРСР і США.
Через деякий час держсекретар США Майк Помпео анонсував, що 2 лютого Сполучені Штати призупинять участь у договорі РСМД з Росією.
Росія пообіцяла "реакцію". Путін підписав указ про припинення участі РФ в договорі про РСМД 4 березня.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)