Сибір у вогні: що слід знати про лісові пожежі в Росії?! (Видео)

Сибір у вогні: що слід знати про лісові пожежі в Росії?!
Сибір у вогні : не встигли в Росії підрахувати збитки від лісових пожеж в Оренбурзькій області, як полум'я охопило регіони в Сибірському і Далекосхідному федеральних округах. Горить тайга в Бурятії, Іркутській області, Якутії і Красноярському краї
До вівторка, 30 липня, пожежа в Сибіру охопила понад три мільйони гектарів лісу – в чотирьох регіонах ввели режим НС . Найбільші осередки виникли в Красноярському краї, Іркутській області та Якутії. Дим від пожеж накрив Західний Сибір з Уралом і дійшов до Поволжя.
Смог перевалив за Урал
"Ми бачимо, що основна площа, найбільша – в Якутії, понад 1,2 млн га. Більше 1 млн га – в Красноярському краї і близько 700 тис. га – в Іркутській області", – розповів керівник протипожежної програми "Грінпіс Росії" Григорій Куксін.
Рятувальники гасять тільки невелику частину площі пожежі – лише на 170,6 тис. гектарів: як стверджує російська влада, в інших зонах, що потрапили під удар стихії, селищ немає, а витрати на гасіння перевищать передбачуваний збиток. Займання гаситься тільки в разі загрози населеним пунктам або об'єктам інфраструктури.

"Це катастрофа. Понад 90% припадає на так звані зони контролю, по них ухвалено рішення не гасити. Саме це призвело до таких масштабів. Пожежі, які гасять по всій країні – це всього близько 100-150 тис. га", – говорить Куксін.
За інформацією депутати Держдуми РФ Геннадія Гудкова, пожежами охоплена площа, що перевищує за обсягом площу 12-мільйонної Москви.

"Тим часом, поки хунта розправлялася з народом у Москві, площа пожеж у Сибіру зросла вдвічі до 3 млн. га. Це більше площі всієї 12-мільйоної Москви!" - обурюється депутат.
Водночас, засновник проекту "Красноярськ. Небо" з моніторингу атмосферних забруднень Ігор Шпехт стверджує, що полум'я підбирається до населених пунктів.
Задимлення від пожеж відчувається не тільки в Красноярську, практично над всім Сибіром стоїть смог і наразі дим уже перевалив за Урал, досяг Поволжя, Татарстану і Казахстану, де метеорологи повідомили, що в деяких регіонах країни вже спостерігається перевищення гранично-допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі.

"Цей рік відрізняється тим, що дим потягло на захід. Найчастіше він рухається на схід або на північ", – цитує Григорія Куксіна російська телекомпанія "Настоящее время".
Керівництво деяких населених пунктів вже почало масово роздавати жителям респіраторні маски.
"Зараз в країні вигоріло приблизно 11 мільйонів гектарів тільки лісів, – каже Куксін. – У рекордно погані роки вигорало 12-13 мільйонів. Але сезон ще не закінчений".
Активісти звернулися до російської влади з онлайн-петицією, в якій вимагали ввести НС по всій території Сибіру. Документ зібрав вже понад 245 тис. підписів.
Чому загорівся ліс?
Завідувач відділом екології та моніторингу лісу Інституту лісу їм В.Н.Сукачова Сибірського відділення РАН В'ячеслав Харук пов'язує часті лісові пожежі з потеплінням клімату.

 

"Що це означає? Вологи більше випаровується, в атмосфері накопичується більше енергії. Вона повинна десь виділитися. В одному місці вона може виділитися у вигляді гроз або проливних дощів, в іншому – у вигляді посухи. У нас щороку в Сибіру формується антициклон. Потужність цього антициклону теж залежить від того, наскільки він підживлюється енергією. І потепління клімату призводить до того, що такі антициклони можуть ставати більш стійкими. Зараз він вже три тижні не рухається. Там зона підвищеного тиску, там не випадають опади, там дуже спекотно", – цитує експерта телекомпанія "Настоящее время".

Друга причина – це людський фактор. На думку Григорія Кусіна, основна частина пожеж все-таки починалася там, де побували люди – а саме на вирубках. Там спалювали порубкові залишки, розводили багаття, але регіональна влада вирішувала не гасити ці пожежі. Таке право суб'єкти РФ мають з 2015 року, вийшов наказ Мінприроди Росії "Про внесення змін до правил гасіння лісових пожеж".
Cоціолог Борис Кагарлицький, який назвав пожежу "катастрофою планетарного масштабу", також звинувачує недосконале законодавство.

"Ніхто не згадує, що в середині 2000-х Росія прийняла найліберальніший в Європі Лісовий кодекс, який фактично знищував систему поточного державного контролю над галуззю, віддаючи весь розвиток лісів на волю ринку. Відповідні структури і служби знищувалися ... Ми тоді разом з екологами проводили семінари, зустрічалися навіть з депутатами Держдуми, пророкуючи, що подібні закони обернуться масштабними катастрофами і жахливими лісовими пожежами. Виявилися, на жаль, цілком праві", – пише Кагарлицький на своїй сторінці в Facebook.
Є й інша версія – навмисний підпал, щоб приховати незаконну вирубку лісу. Про це розповів експерт російського видання mk.ru в області пожежогасіння Сергій Назаров.
Вбудоване відео
"Підпалюється ліс, відбувається верхова пожежа. Згорають тільки листя і дрібні сучки, а стовбури при цьому залишаються практично цілими. Але ліс уже перестає бути лісом. Його все одно потрібно вирубувати, бо самостійно він вже не відтвориться. Тобто після пожежі його "абсолютно законно" можна пускати на вирубку. Оскільки технічна деревина при цьому залишається цілою, вона спокійно вирубується і переробляється", - вважає експерт.
Втім, користувачі соцмереж не тільки б'ють паніку, а й знаходять в собі сили посміятися над чиновниками.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Наушники FiiO. Испытательный срок
Относительно молодая китайская компания FiiO добиралась к производству высоклассных наушников
23-янв-2020, 19:28193
Виды контактных линз. Как выбрать
Для тех, кто решил применить контактную коррекцию зрения
23-янв-2020, 18:58324
Пицца-тайм: как организовать перерыв на обед на тренинге
Психологи утверждают, что до 40% полезной информации и контактов слушатели получают не на занятиях, а во время кофе-брейков и
22-янв-2020, 13:53218
Ювелирный магазин «Мальва» дарит 5 лайфхаков, которые помогут выбрать украшения
Сложно поспорить с тем, что ювелирные изделия – это особая «специя» лука
17-янв-2020, 10:21423
Оформление страховки для визы
С того момента, как на законодательном уровне был введен безвизовый режим, путешествия для граждан Украины стали намного проще
26-дек-2019, 19:19479
Как подобрать мебель для спальной комнаты
Правильно обустроенная спальня позволит владельцу комнаты отдыхать и чувствовать себя уютно дома
26-дек-2019, 15:17602

События

Движение по Дунаю заблокировано, в Болгарии украинское судно село на мель
В районе города Белене застряли еще 15 судов
Сегодня, 19:2823
Вакцину от коронавируса разработали в Гонконге
Начать использование вакцины можно будет только после клинических испытаний
Сегодня, 18:5843
В Афганистане погиб Офицер ЦРУ США курировавший устранение Сулеймани
Высокопоставленный сотрудник ЦРУ США, курировавший операции американских спецслужб на Ближнем Востоке, в том числе и операцию по
Сегодня, 16:2353
Шок! Посмотрите, что сейчас творится на улицах поражённого вирусом-убийцей Пекина!
Так выглядят улицы Пекина, где живёт 22 миллиона человек 
Сегодня, 15:48269
Немецкие фармацевты призывают запретить капли для носа Otriven. Они опасны
Помогите, у моего ребенка заложен нос! В этом случае многие родители прибегают к противоотечным каплям для носа Otriven
Сегодня, 15:4650
Ветерана дивизии СС почётно похоронили на Алее Славы в Ивано-Франковске
Общественность, духовенство и официальные лица Ивано-Франковска торжественно проводили в последний путь ветерана дивизии СС
Сегодня, 15:01178