Сибір у вогні: що слід знати про лісові пожежі в Росії?! (Видео)

Сибір у вогні: що слід знати про лісові пожежі в Росії?!
Сибір у вогні : не встигли в Росії підрахувати збитки від лісових пожеж в Оренбурзькій області, як полум'я охопило регіони в Сибірському і Далекосхідному федеральних округах. Горить тайга в Бурятії, Іркутській області, Якутії і Красноярському краї
До вівторка, 30 липня, пожежа в Сибіру охопила понад три мільйони гектарів лісу – в чотирьох регіонах ввели режим НС . Найбільші осередки виникли в Красноярському краї, Іркутській області та Якутії. Дим від пожеж накрив Західний Сибір з Уралом і дійшов до Поволжя.
Смог перевалив за Урал
"Ми бачимо, що основна площа, найбільша – в Якутії, понад 1,2 млн га. Більше 1 млн га – в Красноярському краї і близько 700 тис. га – в Іркутській області", – розповів керівник протипожежної програми "Грінпіс Росії" Григорій Куксін.
Рятувальники гасять тільки невелику частину площі пожежі – лише на 170,6 тис. гектарів: як стверджує російська влада, в інших зонах, що потрапили під удар стихії, селищ немає, а витрати на гасіння перевищать передбачуваний збиток. Займання гаситься тільки в разі загрози населеним пунктам або об'єктам інфраструктури.

"Це катастрофа. Понад 90% припадає на так звані зони контролю, по них ухвалено рішення не гасити. Саме це призвело до таких масштабів. Пожежі, які гасять по всій країні – це всього близько 100-150 тис. га", – говорить Куксін.
За інформацією депутати Держдуми РФ Геннадія Гудкова, пожежами охоплена площа, що перевищує за обсягом площу 12-мільйонної Москви.

"Тим часом, поки хунта розправлялася з народом у Москві, площа пожеж у Сибіру зросла вдвічі до 3 млн. га. Це більше площі всієї 12-мільйоної Москви!" - обурюється депутат.
Водночас, засновник проекту "Красноярськ. Небо" з моніторингу атмосферних забруднень Ігор Шпехт стверджує, що полум'я підбирається до населених пунктів.
Задимлення від пожеж відчувається не тільки в Красноярську, практично над всім Сибіром стоїть смог і наразі дим уже перевалив за Урал, досяг Поволжя, Татарстану і Казахстану, де метеорологи повідомили, що в деяких регіонах країни вже спостерігається перевищення гранично-допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі.

"Цей рік відрізняється тим, що дим потягло на захід. Найчастіше він рухається на схід або на північ", – цитує Григорія Куксіна російська телекомпанія "Настоящее время".
Керівництво деяких населених пунктів вже почало масово роздавати жителям респіраторні маски.
"Зараз в країні вигоріло приблизно 11 мільйонів гектарів тільки лісів, – каже Куксін. – У рекордно погані роки вигорало 12-13 мільйонів. Але сезон ще не закінчений".
Активісти звернулися до російської влади з онлайн-петицією, в якій вимагали ввести НС по всій території Сибіру. Документ зібрав вже понад 245 тис. підписів.
Чому загорівся ліс?
Завідувач відділом екології та моніторингу лісу Інституту лісу їм В.Н.Сукачова Сибірського відділення РАН В'ячеслав Харук пов'язує часті лісові пожежі з потеплінням клімату.

 

"Що це означає? Вологи більше випаровується, в атмосфері накопичується більше енергії. Вона повинна десь виділитися. В одному місці вона може виділитися у вигляді гроз або проливних дощів, в іншому – у вигляді посухи. У нас щороку в Сибіру формується антициклон. Потужність цього антициклону теж залежить від того, наскільки він підживлюється енергією. І потепління клімату призводить до того, що такі антициклони можуть ставати більш стійкими. Зараз він вже три тижні не рухається. Там зона підвищеного тиску, там не випадають опади, там дуже спекотно", – цитує експерта телекомпанія "Настоящее время".

Друга причина – це людський фактор. На думку Григорія Кусіна, основна частина пожеж все-таки починалася там, де побували люди – а саме на вирубках. Там спалювали порубкові залишки, розводили багаття, але регіональна влада вирішувала не гасити ці пожежі. Таке право суб'єкти РФ мають з 2015 року, вийшов наказ Мінприроди Росії "Про внесення змін до правил гасіння лісових пожеж".
Cоціолог Борис Кагарлицький, який назвав пожежу "катастрофою планетарного масштабу", також звинувачує недосконале законодавство.

"Ніхто не згадує, що в середині 2000-х Росія прийняла найліберальніший в Європі Лісовий кодекс, який фактично знищував систему поточного державного контролю над галуззю, віддаючи весь розвиток лісів на волю ринку. Відповідні структури і служби знищувалися ... Ми тоді разом з екологами проводили семінари, зустрічалися навіть з депутатами Держдуми, пророкуючи, що подібні закони обернуться масштабними катастрофами і жахливими лісовими пожежами. Виявилися, на жаль, цілком праві", – пише Кагарлицький на своїй сторінці в Facebook.
Є й інша версія – навмисний підпал, щоб приховати незаконну вирубку лісу. Про це розповів експерт російського видання mk.ru в області пожежогасіння Сергій Назаров.
Вбудоване відео
"Підпалюється ліс, відбувається верхова пожежа. Згорають тільки листя і дрібні сучки, а стовбури при цьому залишаються практично цілими. Але ліс уже перестає бути лісом. Його все одно потрібно вирубувати, бо самостійно він вже не відтвориться. Тобто після пожежі його "абсолютно законно" можна пускати на вирубку. Оскільки технічна деревина при цьому залишається цілою, вона спокійно вирубується і переробляється", - вважає експерт.
Втім, користувачі соцмереж не тільки б'ють паніку, а й знаходять в собі сили посміятися над чиновниками.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

6 причин, по которым маленькие пространства - лучшие места для комфортной жизни
Учитывая высокую стоимость жилья, особенно для жителей больших городов, многие выбирают более компактное жилье, чем хотелось бы. Но на самом деле, маленькая квартира обладает значительными преимуществами.
Вчера, 20:2978
Телевизоры: три тренда 2020 года
Тренды 2020 года в дизайне и начинке телевизоров. Умные телевизоры, телевизоры-картины и встраиваемые устройства
Вчера, 14:05194
Почему вакууматор популярен в нашем магазине
Бытовой вакууматор используется для упаковки продуктов, тем самым продлевая срок их использования. Что собой представляет такое устройство?
Вчера, 12:23136
Экспертная оценка квартиры
Оценка квартиры – это один из самых распространенных видов оценивания. Любое отчуждение квартиры предусматривает в обязательном порядке проведение оценки.
Вчера, 10:11611
Автоматические гаражные ворота. Виды управления и приводов
Автоматические гаражные ворота - это исключительное удобство, а также возможность минимизировать физическую нагрузку. Большинство автовладельцев, как правило, занятые люди, для которых время бесценный ресурс и его бессмысленная трата, является непозволительной роскошью.
27-сен-2020, 14:26170
Душевые кабины: ТОП-3 модели на Santehroom.com
Отличной альтернативой традиционным ваннам являются душевые кабины. Они компактны, практичны, идеально подходят для активных людей, а также станут оптимальным вариантом для ванной комнаты с ограниченным пространством.
27-сен-2020, 12:48383

События

Более 40 свидетелей допросили в деле катастрофы АН-26
В деле авиакатастрофы военного самолета АН-26 в Харьковской области допросили более 40 свидетелей.
Вчера, 21:3768
Обвинительный акт огласили в деле Шеремета
Прокуратура огласила обвинительный акт в деле об убийстве журналиста Павла Шеремета.
Вчера, 21:2871
Въезд иностранцев до 11 октября запретил Израиль
Израиль ограничил въезд для иностранцев до 11 октября.
Вчера, 20:4881
Движение по Южному мосту временно ограничат в Киеве
В Киеве на Южном мосту частично ограничат движение автотранспорта.
Вчера, 18:52193
Антитеррористические учения провели в Сумской области
Сегодня, 28 сентября, на территории Сум и Сумского района проведены плановые двухдневные тактико-специальные антитеррористические учения.
Вчера, 18:4893