Як не стати жертвою лавини - підготовка до зимового походу

Як не стати жертвою лавини - підготовка до зимового походу
В середньому в світі через лавини щорічно гине близько ста п'ятдесяти чоловік. Навіть якщо людина йде в горах по маршруту, якому вже одного разу ходила, у неї все одно є ймовірність заблукати, стверджують експерти
Ризик втратити орієнтування підвищується взимку або ввечері, коли починаються сутінки. Може заблукати як одна людина, так і вся група людей. Щоб повернутися додому слід дотримуватися наступних простих правил -
ЩО ЗРОБИТИ ПЕРЕД ПОХОДОМ В ГОРИ
Під час планування походу в гори, обов'язково звернутися в гірські пошуково-рятувальні служби. Зареєструватися в рятувальній службі, надати інформацію про ваш маршрут і контакти всіх туристів.
Вам розкажуть про рівень лавинонебезпеки, дадуть прогноз погоди, повідомлять про стан снігу на схилах і нададуть всю необхідну інформацію по вашому маршруту, а також в разі необхідності фахівці будуть знати де вас шукати.
Для безпечного походу в гори екіпірування має вкрай важливе значення. Одяг повинен відштовхувати сніг і захищати від вітру, одяг варто вибирати яскравий, його видно здалеку, при виборі захистів для рук краще підійдуть рукавиці, так як вони краще зігрівають руки.
Набір найнеобхідніших речей: герметично упаковані сірники, хороший ніж (такий яким можна рубати гілки), ліхтарик, запасні батарейки, GPS-навігатор, компас, повербанк для телефону. Також варто взяти шоколад, він поживний, а з фольги можна зробити стакан і розтопити в ньому сніг для пиття, термос і запас їжі.
ЯКЩО ЗАБЛУКАЛИ В ГОРАХ
Спробувати зв'язатися з рятувальною службою, якщо не вдається, то не варто панічно шукати вихід на низовину, це погіршить пошукові роботи. Тому Ваша задача «закріпитися» на відкритій території, де буде легше знайти Вас з повітря або здалека. Слід одягнути яскравий елемент одягу, можна почепити на довгу палицю шматок тканини, або розпалити багаття.
Якщо вибратися з гір до настання ночі не вдалося, слід облаштувати нічліг, який зможе вберегти від звірів і переохолодження. Ні в якому разі не можна спати, під час сну велика ймовірність переохолодження.
ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЛАВИНИ
Не йти в гори взимку, коли є висока лавинна небезпека і погані погодні умови. Треба цінувати своє життя і не наражати на небезпеку інших людей. Йти по раніше заготовленому маршруту, уважно розглянути сніг, він не повинен бути пухким, зернистим і дуже вологим, уникати схилів на які падає сонце, і спостерігати за зміною погоди, взяти з собою яскраву лавину мотузку, довжиною 25-35 метрів.
ЯКЩО ЗУСТРІЧ З ЛАВИНОЮ НЕМИНУЧА
Потрібно звільнитися від зайвих речей, лижі і лижні палиці відкинути якомога далі від себе. Натягнути на обличчя шарф, прийняти горизонтальне положення в напрямку руху лавини, підібравши коліна до живота, стиснутими кулаками захистити обличчя від снігу, одночасно створюючи навколо особи порожнечу - це дозволить вільно дихати деякий час.
Запам'ятайте, відразу після сходження лавини сніг пухкий, тому викопаєшся цілком реально, головне не засинати.

 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
Вчера, 19:50107
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
Вчера, 16:2193
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
Вчера, 16:18135
LEDTECH: лучшая светодиодная продукция для вашего бизнеса
Светодиодная продукция, к которой, как правило, относят бегущие строки, медиа постеры, вывески, LED-экраны, табло и пр., является достаточно мощным инструментом для информирования потенциальных клиентов о тех или иных товарных предложениях и услугах, а также привлечения внимания проходящих мимо
26-ноя-2020, 15:18309
Холодильник вышел из строя. Что делать?
Попробуйте представить дом без холодильника. Правда, это сложно. Ведь благодаря этому устройству мы имеем возможность хранить наши продукты и пищу максимально долго – без потери их вкусовых и презентабельных качеств.
26-ноя-2020, 15:02153
Ремонт электропроводки автомобиля
Если вы являетесь счастливым обладателем автомобиля, то это означает, что ежедневно вы используете не просто средство для передвижения, а сложный механизм, в котором есть множество различных приборов, требующих электричество.
25-ноя-2020, 23:04156

События

После трехнедельного локдауна эпидемия COVID-19 в Британии замедлилась
Эпидемия COVID-19 в Великобритании впервые замедлилась на фоне трехнедельного общенационального локдауна.
Вчера, 23:0568
Предполагаемого создателя ядерной программы убили в Иране
Сегодня, 27 ноября, в Иране убили одного из ведущих ученых-физиков Мохсена Фахризаде.
Вчера, 19:4473
На украинских студентов с ножом напали в Польше
В польском Жешуве с ножом напали на двух украинских студентов.
Вчера, 19:3275
Мониторинг возможного появления коронавируса у норок усилит Украина
Украина в ближайшее время усилит мониторинг ситуации относительно возможного появления коронавируса у норок.
Вчера, 17:1883
Hазвернуть восемь госпитальных баз в Киевской области может Минздрав
Министерство здравоохранения рассматривает возможность развертывания восьми госпитальных баз в Киевской области.
Вчера, 17:1677
Проект об ответственности за ложь в е-декларациях внес в Раду Зеленский
Президент Владимир Зеленский внес в Верховную раду законопроект об ответственности за ложь в электронных декларациях.
Вчера, 17:0975