Сніг та автомобілісти. Як їздити по мокрому?

Сніг та автомобілісти. Як їздити по мокрому?
 

 

Північні народи використовують для позначення снігового покриву майже десяток слів. Вітчизняному автомобілісту достатньо трьох: мокрий, сухий, укочений... Чому досвідчені мандрівники бояться саме першого – мокрого?
Сніг, легкий і пухнастий в мороз, змінює свої властивості при плюсовій температурі. Якщо шар його достатньо великий – близько 20 см і більше – то він не тане і довго тримає "задану форму” навіть при +50 С. Але насправді сніговий покрив при температурі повітря вище нуля сідає, насичується вологою, ущільнюється і стає в рази важчим для подолання його автомобілем.
Долати шар мокрого снігу машині в кілька разів важче, ніж звичайний сухий тієї ж товщини.

Та на вигляд, якщо дивитися з автомобіля, він залишається все тим же буквально "білим і пухнастим”. Це і збиває з пантелику багатьох мандрівників, яких часто заспокоює плюсова температура і не небезпечний на вигляд шар снігу перед капотом: "Та тут до дачі 300 метрів по сніжку, прорвемося!”.
Насправді, мокрий щільний сніг набагато сильніше чинить опір колесам, адже вони не можуть підминати його при обертанні. До того ж волога служить шинам відмінним мастилом, через що шини починають ковзати і буксувати, ускладнюючи становище.
Мабуть, мокрий сніг можна порівняти з глибоким багном, відмінність лише в тому, що в мокрий сніг автомобіль на штатних зимових шинах заривається не так швидко – колеса ковзають в лунках, що утворилися, не вгризаючись в глибину. Хоча тут багато залежить від ваги автомобіля і профілю гуми.
Під мокрим снігом часто ховається справжній бруд-грунт, який ввібрав вологу, що випала зі снігу. Якщо вам не пощастить, і машина успішно дориється до "розквашеної” землі, то без трактора можна і не вибратися. Врахуйте також, що на подібних маршрутах на узбіччях і тих ділянках польових доріг, де сніг вже зійшов, весь грунт теж буде розкислим. Тож навіть розвернутися, щоб повернутися на твердий шлях, вам буде нелегко.

Пухкий сніг на дорозі, перемелений колесами, нехай навіть і мокрий – це ще не головна проблема. Найгірше – цілина шаром більше 20 см.
Ще один сюрприз, який готує мокрий сніг охочому до позашляхових траблів автомобілісту, криється внизу. Якщо сніг випав на замерзлу землю, навіть при плюсовій температурі під ним може бути лід. На якому, діставши до нього колесами, машина буде буксувати ще веселіше. Залишаючись, природно, на місці.

Мокрий сніг на грунті утворюється зі звичайного сухого після встановлення температури вище 0°С, а хоча може й випасти вже мокрим.
Що робити?
  • Боятися. Якщо цілина з мокрого снігу перевищує в глибину 15-20 см, уникайте руху по таких ділянках – у всякому випадку, на звичайних дорожніх шинах і без повного приводу (хоча з досвіду тест-пілотів Авто24 відомо, що і 4х4 в таких ситуаціях не панацея).
  • Ставтеся до ділянок з глибоким мокрим снігом, як до густої багнюки аналогічної глибини. З відповідними прийомами водіння – розгойдуванням, рухом внатяг на малих обертах, використанням лопати для видалення брустверів перед колесами.
  • Протопчіть доріжку. Якщо для проїзду до рятівної чистої дороги вам залишилося всього лише пару десятків метрів, протопчіть ногами доріжку для коліс. І плавно рушаючи, рухайтеся по ній, не допускаючи розвитку буксування, здаючи при необхідності назад для нового розгону.
Перш ніж з'їхати з чистого асфальту на засніжену дорогу, зупиніться і оцініть можливість виконати зворотну операцію самостійно. Мокрий глибокий сніг – справжня пастка, яка не дасть можливості розвернути машину. Шар сухого і шар мокрого снігу – це дві великі різниці, особливо якщо глибина наближається до кліренсу вашої машини. Вважайте мокрий сніг глибокою багнюкою. 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Способы недорого снять квартиру в Киеве
Каждый год в Киев приезжают десятки тысяч человек в поисках высокооплачиваемой работы, на учёбу в столичных Вузах. И все они сталкиваются с одной проблемой: как снять квартиру в Киеве недорого? Где-то жить нужно также молодожёнам и молодым людям, решившим отделиться от родителей.
Вчера, 15:50124
Курсы интернет-маркетинга: как стать крутым специалистом?
Интернет-маркетинг курсы обучения которому предлагает практически каждая образовательная онлайн-платформа, - одна из наиболее популярных digital-сфер. Большое количество специализаций, возможность пройти обучение интернет-маркетингу с нуля и получить востребованную и хорошо оплачиваемую
Вчера, 10:45114
Автомобильные плёнки: виды и применение
Автомобильная плёнка выполняет сразу несколько функций. Во-первых, она защищает авто от внешних воздействий и предотвращает появление коррозии. Благодаря этому машина сохраняет свой первоначальный внешний вид. Также плёнка может иметь и декоративное значение – это доступный и
29-окт-2020, 17:36175
Помощь для роста бороды
Миноксидил - известное средство, которое стимулирует рост волос. Часто его используют, когда требуется остановить выпадение волос, сделать волосы более густыми. Миноксидил для роста бороды выпускается в разных формах, в том числе можно найти те, которые идеально подходят для роста бороды.
29-окт-2020, 17:34136
Детский комбинезон: почему это лучшая одежда для зимних прогулок
Комбинезон в любом виде – это самая универсальная разновидность одежды, поэтому как для взрослых, так и для детей. К примеру, детские варианты позволяют ребенку активно двигаться во время прогулок во дворе или парке, играть без каких-либо ограничений и сковывания движений.
29-окт-2020, 13:21117
Три совета по выбору кровати для подростка
При выборе подростковой кровати нужно учитывать несколько параметров: физические данные потенциального пользователя и основание кровати.
29-окт-2020, 11:49128

События

Под круглосуточный домашний арест суд отправил виновника в ДТП на Майдане
Шевченковский райсуд Киева отправил под круглосуточный домашний арест на 60 суток подозреваемого в ДТП на Майдане независимости.
Сегодня, 16:5539
В ходе протестов против запрета абортов в Варшаве задержали 37 человек
В Варшаве по итогам протестов против запрета абортов задержали 37 человек.
Сегодня, 15:2344
Строительный кран упал в Киеве, движение на участке перекрыто
В Киеве строительный кран упал стрелой на дорогу.
Сегодня, 15:2148
При одновременном заражении гриппом и коронавирусом вероятность смерти увеличивается в два раза
При одновременном заражении гриппом и коронавирусом вероятность летального исхода увеличивается в два раза. 
Сегодня, 13:4260
Ни один регион в Украине не соответствует критериям Минздрава для ослабления карантина
По состоянию на субботу, 31 октября, ни один регион Украины не готов к ослаблению карантина.
Сегодня, 13:3762
100 тысяч новых случаев заболевания COVID зафиксировали в США
В США в пятницу зафиксировали 100,2 тысяч случаев заражения коронавирусом.
Сегодня, 13:3061