
У США вчені Університету штату Каліфорнія з'ясували, що зміна клімату сприяло занепаду Кахокії — найбільшого міста Північної Америки в XI столітті
Про це повідомляє Phys.org.
Вчені проаналізували скам'янілі відходи життєдіяльності населяли Кахокію людей, зібрані з донних відкладень озера, яке розташовувалося поруч з монументальними курганами. Вони визначили кількість станолів, що виробляються в кишечнику людини під час травлення і видаляються з екскрементами. Виявилося, що їх рівні в шарах, що утворилися за кілька століть, відповідають змінам у чисельності населення, певним більш традиційними методами.
Близько 600 року нашої ери чисельність людей на цій ділянці підвищилася і досягла піку до 1100 році, коли тут уже стояло місто площею 15 квадратних кілометрів з населенням кілька десятків тисяч жителів. Однак після цього число городян почало скорочуватися, й до 1400 році Кахокия виявилася занедбаною.
Можливою причиною занепаду стало зниження частоти дощів і почастішання посух. Несприятливі погодні явища негативно позначилися на врожаї кукурудзи, яку вирощували індіанці.