Антибіотики в Україні продаватимуться лише за рецептом, - КМУ

Антибіотики в Україні продаватимуться лише за рецептом, - КМУ
 

 

Після значного подорожчання ліків в лютому українцям приготували ще одне нововведення в "аптечній" сфері. Чиновники придумали, як зупинити зловживання антибіотиками серед населення
Спеціально для цього Кабмін затвердив Національний план дій з боротьби зі стійкість до протимікробних препаратів, пише "Сьогодні".
У МОЗ зазначають - антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби втрачають свою ефективність через те, що їх занадто часто вживають безконтрольно.
"Мікроорганізми виробляють своєрідний імунітет - змінюються і стають нечутливими до ліків", - пояснює в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Однією з причин цієї проблеми чиновники називають популярне серед українців самолікування і наводять статистику Всесвітньої організації охорони здоров'я - в світі 64% людей помилково вважають, що застуду або грип потрібно лікувати антибіотиками.
"Насправді ж антибіотики не лікують від інфекцій, які викликані вірусами. Їх використовують тільки при вторинній бактеріальній інфекції", - додають в МОЗ.
Щоб боротися з цією проблемою, Кабмін затвердив Нацплан дій аж до грудня 2020- го. У вересні цього року МОЗ планує подати в парламент законопроект, який заборонить продавати аптекам антибіотики та інші протимікробні препарати без рецепта. Чиновники очікують, що діяти ця норма почне не пізніше середини наступного року. До вересня 2019-го МОЗ також обіцяє розробити для медиків чіткі інструкції, як мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків і запустити систему епіднагляду за антимікробної опірністю.
"Будуть впроваджені заходи з інфекційного контролю в закладах охорони здоров'я та нові підходи в підготовці фахівців в медичній і немедичній галузях з питань раціонального використання протимікробних препаратів", - кажуть у МОЗ.
При цьому чиновники відзначають, що доходи аптек через заборону продавати антибіотики без рецептів скоротяться.
Чекають зміни також ветеринарів та тваринників. До середини цього року Міністерство охорони здоров'я спільно з Мінагрополітики обіцяє розробити правила використання антибіотиків та інших подібних препаратів у ветеринарній медицині. Це дозволить мінімізувати їх використання при лікуванні домашніх тварин.
Нарешті, Нацплан дій передбачає, що в Україні обмежать застосування протимікробних препаратів в якості стимуляторів росту в тваринництві, птахівництві та рослинництві.
Столичний хірург Павло Бик ініціативу МОЗ вітає, але вважає, що потрібна робота з лікарями.
"Вони часто призначають антибіотики там, де це не потрібно, просто для перестраховки", - говорить медик.
Іншою проблемою засилля антибіотиків він називає їх безконтрольне використання в тваринництві.
"Там воно не регулюється зовсім. На останніх наукових конференціях цьому надавали не менше значення, ніж для медичного застосування цих препаратів", - підкреслює фахівець.
А терапевт із Закарпатської області Тетяна Когутич каже: на протимікробних препаратах, які відпускаються тільки за рецептом, зупинятися не варто.
"Пора вводити рецептуру на досить великий ряд кардіологічних препаратів: антиаритмики, гіпотензивні. У нас люди призначають собі препарати і завдають шкоди здоров'ю. А ще ж у вільному продажу є гормони. До мене приходила пацієнтка, яка місяць приймала таку речовину, і говорила:" щось не дуже добре мені на ті ліки від кашлю". на питання, звідки вони у неї, почула:" Придбала в аптеці - знайомі порадили".

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-09-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Интерьерные решения для дома и офиса с элементами из стекла
Стекло – прочный, экологически чистый материал с уникальными эстетическими свойствами. С тех пор как человечество научилось производить стекло, этот материал прочно вошел в привычный быт.
Вчера, 19:54107
Химиотерапия
Химиотерапией называют вид лечения онкологических заболеваний, основанный на приеме препаратов с противоопухолевым действием. Методика способна остановить бесконтрольное деление злокачественных клеток и рост новообразования, а также предотвратить распространение метастазов на здоровые органы.
Вчера, 19:1599
Самая вкусная пицца в Кривом Роге - обзор ресторанов
Вкусы людей разные: вегетарианцы, мясоеды и другие предпочтения непросты для ресторанов Кривого Рога, которые хотят угодить всем. Лучшее блюдо, которое объединяет вокруг себя гурманов и обычных любителей вкусной еды, – пицца.
Вчера, 14:43108
Рабочее пространство и продуктивность офиса, выбираем офисный стол
Существует мнение, что творить можно только в хаосе. На практике хаос на рабочем столе влечет за собой такой же хаос в рабочих задачах. Даже если ваша работа требует креатива.
22-сен-2021, 18:24165
Как грамотно организовать уход за человеком преклонного возраста?
Необходимость организации ухода за пожилыми людьми основана на их основных потребностях и направлена на повышение качества их жизни.
22-сен-2021, 12:01142
Как выбрать квартиру для покупки в новостройках Чернигова?
Стоит ли рассматривать вариант покупки первичной недвижимости в новостройках Чернигова?
21-сен-2021, 19:49215

События

Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 24 сентября 2021
24 сентября (по состоянию на 9:00) в Украине   2 379 483 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 55 424 летальных, 2 240 388 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:429
В ВОЗ документы для одобрения ее вакцины к использованию в чрезвычайных ситуациях подала Novavax
Американская фармкомпания Novavax и ее партнер Институт сыворотки Индии подали нормативные документы во Всемирную организацию здравоохранения для внесения в список для использования в чрезвычайных ситуациях вакцины против COVID-19.
Вчера, 21:59115
Витренко заявил что Россия может прекратить транзит через Украину после запуска "Северного потока-2"
Россия углубляет дефицит газа на европейском рынке и ведет прямой шантаж для коммерческого запуска газопровода "Северный поток-2".
Вчера, 21:57115
Бензин на украинских АЗС подешевел но подорожало дизтопливо
В Украине на крупных розничных автозаправках подешевел бензин и подорожало дизтопливо.
Вчера, 18:31135
Под охрану в Днепре взяли гимназию которой поступают угрозы от неизвестного тиктокера
В Днепре в здании гимназии №136 дежурит полиция после того, как в соцсетях были опубликованы угрозы расправы с учениками и преподавателями.
Вчера, 18:30137
Как в регионах саботируют норму о закрытии школ, где нет 80% вакцинированных
В регионах с 23 сентября так и не закрыли школы, в которых вакцинированы менее 80% учителей.
Вчера, 15:46210