Скоро 1 квітня, а декларація з лікарем не підписана: Що це означає?!

Скоро 1 квітня, а декларація з лікарем не підписана: Що це означає?!
 

 

Медична реформа – одна з найбільш обговорюваних в Україні, у неї є і прихильники, і противники, але справу, що називається, зроблено: реформу прийняли і вона діє
Стартувала медреформа ще в 2018 році і впроваджується поступово – вона розрахована на три роки, до 2020.
Почалося все з первинної ланки медицини. Тепер більшість проблем зі здоров'ям громадян України будуть вирішуватися сімейними лікарями. А щоб у вас з'явився сімейний лікар, потрібно підписати з ним декларацію. Зробити це можна, вибравши лікаря за власним бажанням, прийшовши до нього з паспортом та ідентифікаційним кодом.
Обрати можна будь-якого лікаря, незалежно від прописки або місця проживання. Єдина причина, по якій лікар може відмовити в підписанні декларації - якщо він уже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта - 2000, для сімейного лікаря - 1800, для педіатра - 900).
Лікарі зацікавлені в підписанні з ними декларацій не менше, ніж пацієнти: за кожну декларацію лікарі отримують 370 гривень на рік, плюс коефіцієнти для літніх людей і дітей.
Підписати декларацію можна в будь-який момент з будь-яким лікарем, навіть якщо вона вже є. У разі вибору іншого лікаря, попередній документ автоматично анулюється.

 

 

В 2019 починається реформа другої ланки. МОЗ обіцяє додати в список безкоштовних деякі діагностичні послуги. Тобто за направленням лікаря, з яким вже підписана декларація, буде доступно більше 50 медичних послуг, причому безоплатно, тобто даром.
Схема буде проста і мало чим відрізняється від старої: пацієнт приходить на прийом до лікаря (тепер сімейного), той, при необхідності, дає направлення на діагностику до більш вузьких фахівців.
Підсумуємо. При укладанні декларації не потрібно буде платити за консультації сімейного лікаря, а також тих фахівців, до яких він вас направив. Сплачувати не доведеться:
  • 54 послуги, що стосуються обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів і найбільш поширених видів онкології;
  • 12 аналізів, не рахуючи загального аналізу крові, рентгена і мамографії;
  • 6 ультразвукових досліджень;
  • кардіограму;
  • кілька видів біопсії;
  • видалення новоутворень;
  • ендоскопічні дослідження;
  • операції одного дня.
Нововведення цього року торкнуться також програми "Доступні ліки". Список медикаментів залишиться колишнім, але тепер отримати їх буде простіше. Рецепти будуть електронними, їх зможуть побачити в будь-якій аптеці України, з якою Національна служба здоров'я підпише договір.
Що буде з тими, хто не підписав декларацію з лікарем?
Ніякої катастрофи від того, що ви не підпишете декларацію, не відбудеться. І швидка допомога все одно приїде на виклик, і необхідні уколи зроблять.
Проте планові візити до лікарів, навіть на консультації, стануть платними.
Вартість консультацій та діагностики кожна лікарня буде призначати індивідуально, однак при узгодженні з міською владою.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Спецтехника ETS Group — гарантия качества и надежности строительных работ
Подавляющая часть профессиональных сфер деятельности не обходятся без экстремальных нагрузок, выполняются на высокогорных местностях, имеют ограниченное рабочее пространство и т. п.
Сегодня, 18:4659
Где знакомятся люди после 40 - лучшие места и сценарии
Найти свое счастье после 40 лет возможно, нужно только знать, где искать пару. Люди в зрелом возрасте относятся к выбору таких мест более придирчиво. Да и действуют немного иначе. Разбираемся, где и как.
Вчера, 21:40167
Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
9-мая-2021, 13:02291
Назначение и особенности поролона для мебели
Поролон, часто называющийся пенополиуретаном, является распространенным материалом универсального применения. Помимо строительной и промышленной сферы, медицины он пользуется большим спросом при изготовлении мягкой мебели в ассортименте.
9-мая-2021, 13:00245
Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30321
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33308

События

Глава СБУ заявил что Тарас Козак покинул Украину
Нардеп, по словам Ивана Баканова, уехал из России "на отдых". А возвращаться назад в Украину в ближайшее время он не намерен.
Сегодня, 22:1734
Сенатора США застукали за рулем во время рабочей видеоконференции Zoom
Пикантность ситуации в том, что это произошло при обсуждении законопроекта по усилению ответственности за СМС-переписку и видеозвонки во время управления автомобилем.
Сегодня, 22:1429
80 самолетов для авиаударов по сектору Газа задействовал Израиль
Лидер боевиков ХАМАС грозит провести мощный ракетный обстрел, который будет еще мощнее предыдущих.
Сегодня, 22:1042
В Татарстане объявлен траур
Охраны в учебном заведении не было, однако сотрудники школы успели нажать на тревожную кнопку.
Сегодня, 20:4253
Отчислить из КНУ Шевченко хотят Киевскую студентку, вставшую на защиту Басты
Столичную студентку Анастасию Тарасюк, которая встала на защиту рэпера Басты и стала объектом травли радикалов, хотят исключить из Киевского национального университета им. Шевченко.
Сегодня, 18:4561
Спустя два месяца в Черногории решили отменить комендантский час и восстановить междугородное сообщение
В Черногории ослабляют карантинные ограничения, которые были введены два месяца назад.
Сегодня, 16:5378