Робот-бджола: американці створили найменший дрон у світі

Робот-бджола: американці створили найменший дрон у світі
У Лабораторії мікроробототехніки Гарварда в США розробили найменший дрон в світі
Його особливістю є махові крила, як у комах, йдеться в статті Nature.
«Повертаючись до часу Леонардо да Вінчі, коли політ тварин надихнув людське дослідження, ми теж прагнули наслідувати природі, будуючи машини, які намагаються літати, використовуючи помахи крил», — підкреслюють автори роботи.
Крім естетичної радості, що імітує природу, роботи з таким крилом мають ряд потенційних переваг перед безпілотниками з фіксованим крилом і квадрокоптерами, які стали популярними для комерційного використання. Крила, якими можна махати, роблять тварин і машини дуже маневреними — наприклад, кажани можуть легко літати через підвали, печери і густі ліси. Крім того, крила, як правило, рухаються з меншими швидкостями нахилу, ніж гребні гвинти, і тому вони тихіше і завдають меншої шкоди при контакті з людьми або майном.
Крім того, біологи можуть використовувати роботів з маховим крилом для вирішення фундаментальних питань про еволюцію польоту і механічні засади природного відбору.
Літаючий автомобіль комах
Розробка під назвою RoboBee X-Wing — вдосконалена версія дрона RoboBee. Модифікація X-Wing отримала чотири крила замість двох, а також позбулася зовнішнього джерела живлення. Для роботи моторів (П'єзоелектричних актуаторів) тепер використовуються крихітні сонячні панелі. Попередні версії дрона розміром з комаху покладалися на електричний трос, щоб забезпечити систему польоту необхідною енергією.
Розмах крил апарату досягає 3,5 см, висота конструкції - 5 см. При демонтажі плати управління та сонячних панелей вага безпілотника знижується з 259 до 90 міліграмів. Для того, щоб чотири пластини сонячних батарей могли забезпечити потрібне живлення, їм необхідна освітленість, яка втричі перевищує ту, яку може забезпечити Сонце.
«Ще належить виконати велику роботу, і ми ще не досягли тієї точки, коли рій роботів підніметься в небо — як жахливо зображено в науковій фантастиці, такий як роман Майкла Крайтона Здобич. Робот вимагає інтенсивного світла, щоб генерувати достатню потужність для зльоту. Більш того, робот летить трохи менше секунди», — наголошується в Nature.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)