Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, а хтось і взагалі залишиться без світла

Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, а хтось і взагалі залишиться без світла
Українські ОСББ змушують підписати нові договори на електроенергію. В іншому випадку, постачальники погрожують залишити вдома без електрики. Справа в тому, що з 1 січня вступають в силу нові правила поставок електроенергії побутовим споживачам, згідно з якими вони зможуть самостійно вибирати собі постачальника, повідомляє UBR.ua.
Рядових мешканців багатоповерхівок переведуть автоматично, а ось юрособам, споживання яких перевищує 150 кВт, варто перепідписати договір або з новим обраним постачальником, або залишитися зі старим. Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, але через три місяці їх вдома все одно частково відключать від електропостачання. ОСББ ж вірять, що споживачів просто хочуть перевести на завищені тарифи і закликають нічого не підписувати.
Погрожують відключенням
Як розповіли в ДТЕК, всі юрособи, включаючи приватні і комунальні ЖЕКи, житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) та ОСББ, по всій країні зобов'язані до 1 січня 2019 року укласти нові договори на поставку електроенергії. Населення переведуть автоматично, їм перепідписувати нічого не потрібно. Як і тим же юрособам, технічне споживання (котли, насоси, будинковий освітлення, домофони) яких не перевищує 150 кВт.
Хто перевищує цю межу - потрібно потурбуватись про новий договір. Наприклад, одне ОСББ може обслуговувати відразу кілька будинків, тому там можуть бути і ті, хто не впишеться в заявлені 150 кВт.
В цілому ж, на сьогоднішній день з більш, ніж 180 тис. українських багатоповерхівок, майже в 30 тис. є об'єднання багатоквартирних будинків.
Тих, хто не встигне переукласти договір до 1 січня, відключати від електроенергії відразу не будуть. Спершу їх переведуть до так званого «постачальника останньої надії» (швидше за все, до державного Укрінтеренерго) у якого тарифи вище майже на чверть і становить приблизно 3 грн кВт / год. І, якщо після 90 днів юрособи так і не визначаться, у кого вони будуть закуповувати електроенергію, тоді їх зможуть відключити.
Що відключать
Як правило, ОСББ обслуговують місця загального користування: ліфти, котельні, насоси, сходові прольоти, прибудинкову територію та ін. І, якщо електрику в квартирах відключити не зможуть, то ось місця загального користування - запросто. Тому, щоб не переплачувати і не залишитися раптом в квітні без ліфта, прибудинкового і сходового освітлення, мешканцям варто зайвий раз уточнити в своїх керуючих компаніях підписали вони нові договори з постачальниками електроенергії.
Але навіть в цьому випадку за електрику в наступному році доведеться платити більше, ніж в 2018-му. Відповідно до опублікованого 27 грудня постановою НКРЕКП, з 1 січня 2019 року електроенергія в багатоквартирних будинках і гуртожитках, яка йде на технічні цілі, виділена з «побутової потреби» мешканців, і буде тарифікуватися також, як і для юросіб - 2,32 грн за кВт / ч. На платіжках мешканців це відобразиться у вигляді збільшення членських внесків, які ті платять своїм ОСББ.
«Зараз в ДТЕК  щоденні черги по 50-60 представників ОСББ в день. Якщо до прийняття постанови споживач об'єднання платив 0,9 грн за 1 кВт / год (або 1,68 грн з ПДВ, якщо більше 100 кВт на місяць), то зараз будуть платити 2,32 грн. Це відноситься і до всіх приватним керуючим компаніям. Це однозначно призведе до підвищення внесків в ОСББ і ЖБК. Електроенергія поставляється по передоплаті, і тому відмовитися важко, жителі окремо не платять за електроенергію, вона входить в структуру внесків. Внески різні, в залежності від конкретного ОСББ, і варіюються від 4 до 15 грн за квадратний метр площі квартири. Вирости можуть в середньому на 1-2 грн в залежності від будинку, тут впливає кількість ліфтів, точок освітлення, індивідуального теплового пункту та ін. », - розповів UBR.ua голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олег Попенко.
Як зазначив UBR.ua керівник Асоціації розвитку самоврядування Станіслав Драганов, поки що постачальники розсилають нові договори зі старими тарифами. Оновлені з'являться не раніше середини січня 2019 року.
Так що у ОСББ, ЖЕКи, ЖБК тощо. Юросіб є можливість укласти договори на постачання електроенергії за старими тарифами. До того ж, кажуть експерти, з деякими положеннями нового договору можна не погодитися, про що неодмінно варто повідомити постачальника. Правда, чи внесе він в документ «персональні» зміни - питання, мабуть, риторичне.
ОСББ не згодні
Знаходяться і ОСББ, які категорично не хочуть підписувати нові договори за новими тарифами і стверджують, що є спосіб платити по-старому. А в разі відключень загрожують всеукраїнським бунтом.
«Нічого підписувати не потрібно. 1 січня всі ОСББ, які не виберуть собі постачальника, автоматично переведуть до постачальника універсальних послуг, в кожному місті свій визначений законодавчо. Він не має права відмовити в підключенні побутовим споживачам, яким ОСББ і є. І тариф у них буде старий - 1,68 грн за кВт / год. Ми рекомендуємо всім об'єднанням не підписувати нові договори, писати свої заперечення до нього. До нас вже прислухалися об'єднання з Вінниці, Запоріжжя, Луцька та інших міст. Якщо в результаті дійде до реальних відключень, звернемося з протестом до влади, аж до Президента і прем'єр-міністра », - підкреслив у бесіді з UBR.ua віце-президент« Всеукраїнської ради голів ОСББ »Роман Гученко.
До того ж, каже експерт, практично не один будинок з ОСББ фізично не зможе спожити понад ліміту в 150 кВт.
«До 150 кВт споживає цілий будинок з урахуванням квартир. Наприклад, для новобудови з одним парадним в 12 поверхів на 84 квартири відведено всього 13,5 кВт на технічні потреби. Теоретично, більше може споживати будинок, який повністю опалюється за допомогою електроенергії », - помітив Гученко.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:08)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:52:09)