Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, а хтось і взагалі залишиться без світла

Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, а хтось і взагалі залишиться без світла
Українські ОСББ змушують підписати нові договори на електроенергію. В іншому випадку, постачальники погрожують залишити вдома без електрики. Справа в тому, що з 1 січня вступають в силу нові правила поставок електроенергії побутовим споживачам, згідно з якими вони зможуть самостійно вибирати собі постачальника, повідомляє UBR.ua.
Рядових мешканців багатоповерхівок переведуть автоматично, а ось юрособам, споживання яких перевищує 150 кВт, варто перепідписати договір або з новим обраним постачальником, або залишитися зі старим. Хто не встигне до 1 січня, будуть платити за завищеними тарифами, але через три місяці їх вдома все одно частково відключать від електропостачання. ОСББ ж вірять, що споживачів просто хочуть перевести на завищені тарифи і закликають нічого не підписувати.
Погрожують відключенням
Як розповіли в ДТЕК, всі юрособи, включаючи приватні і комунальні ЖЕКи, житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) та ОСББ, по всій країні зобов'язані до 1 січня 2019 року укласти нові договори на поставку електроенергії. Населення переведуть автоматично, їм перепідписувати нічого не потрібно. Як і тим же юрособам, технічне споживання (котли, насоси, будинковий освітлення, домофони) яких не перевищує 150 кВт.
Хто перевищує цю межу - потрібно потурбуватись про новий договір. Наприклад, одне ОСББ може обслуговувати відразу кілька будинків, тому там можуть бути і ті, хто не впишеться в заявлені 150 кВт.
В цілому ж, на сьогоднішній день з більш, ніж 180 тис. українських багатоповерхівок, майже в 30 тис. є об'єднання багатоквартирних будинків.
Тих, хто не встигне переукласти договір до 1 січня, відключати від електроенергії відразу не будуть. Спершу їх переведуть до так званого «постачальника останньої надії» (швидше за все, до державного Укрінтеренерго) у якого тарифи вище майже на чверть і становить приблизно 3 грн кВт / год. І, якщо після 90 днів юрособи так і не визначаться, у кого вони будуть закуповувати електроенергію, тоді їх зможуть відключити.
Що відключать
Як правило, ОСББ обслуговують місця загального користування: ліфти, котельні, насоси, сходові прольоти, прибудинкову територію та ін. І, якщо електрику в квартирах відключити не зможуть, то ось місця загального користування - запросто. Тому, щоб не переплачувати і не залишитися раптом в квітні без ліфта, прибудинкового і сходового освітлення, мешканцям варто зайвий раз уточнити в своїх керуючих компаніях підписали вони нові договори з постачальниками електроенергії.
Але навіть в цьому випадку за електрику в наступному році доведеться платити більше, ніж в 2018-му. Відповідно до опублікованого 27 грудня постановою НКРЕКП, з 1 січня 2019 року електроенергія в багатоквартирних будинках і гуртожитках, яка йде на технічні цілі, виділена з «побутової потреби» мешканців, і буде тарифікуватися також, як і для юросіб - 2,32 грн за кВт / ч. На платіжках мешканців це відобразиться у вигляді збільшення членських внесків, які ті платять своїм ОСББ.
«Зараз в ДТЕК  щоденні черги по 50-60 представників ОСББ в день. Якщо до прийняття постанови споживач об'єднання платив 0,9 грн за 1 кВт / год (або 1,68 грн з ПДВ, якщо більше 100 кВт на місяць), то зараз будуть платити 2,32 грн. Це відноситься і до всіх приватним керуючим компаніям. Це однозначно призведе до підвищення внесків в ОСББ і ЖБК. Електроенергія поставляється по передоплаті, і тому відмовитися важко, жителі окремо не платять за електроенергію, вона входить в структуру внесків. Внески різні, в залежності від конкретного ОСББ, і варіюються від 4 до 15 грн за квадратний метр площі квартири. Вирости можуть в середньому на 1-2 грн в залежності від будинку, тут впливає кількість ліфтів, точок освітлення, індивідуального теплового пункту та ін. », - розповів UBR.ua голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олег Попенко.
Як зазначив UBR.ua керівник Асоціації розвитку самоврядування Станіслав Драганов, поки що постачальники розсилають нові договори зі старими тарифами. Оновлені з'являться не раніше середини січня 2019 року.
Так що у ОСББ, ЖЕКи, ЖБК тощо. Юросіб є можливість укласти договори на постачання електроенергії за старими тарифами. До того ж, кажуть експерти, з деякими положеннями нового договору можна не погодитися, про що неодмінно варто повідомити постачальника. Правда, чи внесе він в документ «персональні» зміни - питання, мабуть, риторичне.
ОСББ не згодні
Знаходяться і ОСББ, які категорично не хочуть підписувати нові договори за новими тарифами і стверджують, що є спосіб платити по-старому. А в разі відключень загрожують всеукраїнським бунтом.
«Нічого підписувати не потрібно. 1 січня всі ОСББ, які не виберуть собі постачальника, автоматично переведуть до постачальника універсальних послуг, в кожному місті свій визначений законодавчо. Він не має права відмовити в підключенні побутовим споживачам, яким ОСББ і є. І тариф у них буде старий - 1,68 грн за кВт / год. Ми рекомендуємо всім об'єднанням не підписувати нові договори, писати свої заперечення до нього. До нас вже прислухалися об'єднання з Вінниці, Запоріжжя, Луцька та інших міст. Якщо в результаті дійде до реальних відключень, звернемося з протестом до влади, аж до Президента і прем'єр-міністра », - підкреслив у бесіді з UBR.ua віце-президент« Всеукраїнської ради голів ОСББ »Роман Гученко.
До того ж, каже експерт, практично не один будинок з ОСББ фізично не зможе спожити понад ліміту в 150 кВт.
«До 150 кВт споживає цілий будинок з урахуванням квартир. Наприклад, для новобудови з одним парадним в 12 поверхів на 84 квартири відведено всього 13,5 кВт на технічні потреби. Теоретично, більше може споживати будинок, який повністю опалюється за допомогою електроенергії », - помітив Гученко.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Женское пальто и создание стильного образа на весну и осень
Какие женские пальто в тренде в сезоне 2020-2021. Какое пальто лучше купить для создания новых образов.
Вчера, 15:4592
Как купить «настоящий» чай и кофе: советы экспертов
Рынок чая и кофе заполнен продукцией разного цвета и качества. Какие только варианты состава не придумывают производители, и часто то, что спрятано в упаковке, совсем не имеет ничего общего с вкусными и освежающими напитками. Выбрать настоящий чай и кофе помогут советы экспертов.
Вчера, 14:17106
Ежедневные прокладки: польза или вред?
Абсолютным must-have для современных девушек и женщин стали ежедневные прокладки. Специальные изделия прочно вошли в нашу жизнь и стали практически незаменимыми. Зачем они нужны и какие бывают, что нужно знать о пользе и вреде ежедневок?
Вчера, 09:23132
Рыбацкое кресло Norfin Lincoln NF — комфорт по приемлемой цене который нельзя недооценить!
Сегодня специализированные рыбацкие кресла от латвийского бренда Norfin Lincoln NF стали обычным делом для рыболовов. Уникальные модели подходят для большинства рыбацких дисциплин.
Вчера, 00:21116
Чем авторские букеты отличаются от обычных?
Авторские букеты – композиции, составленные по индивидуальной схеме. Как правило, флористом с именем и персональным брендом. Авторские букеты можно назвать продуманными до мелочей – в них нет изъянов. Ведь обратить внимание на нетривиальную эстетику и роскошь дизайна можно только в том
28-мая-2020, 22:50103
Самые популярные автомобили Lexus в Украине
Автомобили марки Lexus получили широкое распространение на территории Украины. С каждым годом они становятся все более востребованными и получают достойное развитие.
28-мая-2020, 21:04146

События

Впервые SpaceX запустила в космос ракету с людьми
SpaceX впервые доставит астронавтов на космическую станцию
Сегодня, 07:0060
Расходы на вооружения в мире сократятся из-за пандемии
Сокращение расходов будет зависеть не только от экономических факторов
Сегодня, 06:0055
Одним из лучших работодателей Украины в 2019 году стал ДТЭК
В компании отмечают, что в условиях стремительной трансформации мира роль бизнеса принципиально меняется
Сегодня, 05:0053
Руководство начало увольнять полицейских - по делу изнасилования в Кагарлыке
По результатам служебного расследования уволили 10 полицейских
Сегодня, 03:0064
"Очень быстро" отправить военных в Миннеаполис готов Трамп
Ранее в Миннеаполис прибыли бойцы Национальной гвардии
Вчера, 22:3283
Из-за прав мигрантов в Париже вспыхнули протесты
Полиция применяет силу для разгона протестующих
Вчера, 22:2975