У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло

У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло
Умови, при яких можливе застосування тарифу для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі у сільській місцевості).
Положеннями статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» (далі – Закон) наводиться визначення поняття «об'єкти архітектурної діяльності» (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, територій (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.
Так, відповідно до положень даного Закону, порядком підтвердження того, що будинок в установленому порядку обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками є проектна документація. Отже, тариф на електроопалення для об’єктів архітектури енергопостачальником може застосовуватися відповідно до проектних рішень.
Вказана необхідність визначена також вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №489 «Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування», а також врегульована пунктом 42 ПКЕЕН, яким чітко встановлено, що споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Крім того, нормами пункту 4 ПКЕЕН встановлено, що у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Таким чином, споживач має узгодити з енергопостачальником переобладнання об'єктів архітектури, зокрема, в частині потужності та безпечної експлуатації електроустановок.
Враховуючи вищевикладене, з метою обладнання житлового будинку споживача в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, йому необхідно виконати наступні умови, зокрема:
Для новозбудованих об’єктів:
  • отримати технічні умови;
  • розробити проект електропостачання житлового будинку (об’єкту архітектури) та відповідно подати його на погодження енергопостачальнику;
  • після виконання визначених технічною документації умов, звернутися з письмовою заявою до енергопостачальника для проведення допуску електроустановки в експлуатацію;
  • подати письмову заяву енергопостачальнику на укладення договору про користування електричною енергією (далі Договір) (п. 3 та п. 7 ПКЕЕН).
Для існуючих електроустановок в межах дозволеної потужності:
  • звернутися до енергопостачальника з заявою про узгодження встановлення електричних опалювальних установок
  • (зразок заяви додається);
  • надати енергопостачальнику на погодження проект переобладнання електричних мереж об’єкту архітектури;
  • водночас звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для проведення допуску в експлуатацію переобладнаного об’єкту архітектури та, відповідно, беручи до уваги зміни істотних умов діючого Договору надати відповідні документи для укладення такого з врахуванням проведених змін.
Для окремих квартир в багатоквартирних будинках:
  • згідно вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тому, в разі встановлення електричних опалювальних установок в окремих квартирах, що призведе до збільшення величини потужності, технічні умови повинні розроблятись на об’єкт архітектури в цілому.
Інформуємо також, що отримати будь-яку інформацію, що стосується електропостачання, можна за безкоштовним номером телефону кол-центру 0-800-50-16-20, який працює цілодобово.
Джерело: прес-служба Закарпаттяобленерго


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Основные принцыпы правильного питания
В 21 веке здоровье все выше поднимается в рейтинге приоритетов. Поэтому все большее количество людей переходят на здоровый образ жизни - умеренный спорт, правильное питание и разумный тайм-менеджмент.
Вчера, 18:59113
Как выбрать хороший интернет-магазин: покупка техники без рисков
Количество интернет-магазинов растет не по дням, а по часам. Новые виртуальные торговые точки открываются регулярно. Покупатели узнают о них из рекламы в социальных сетях или на популярных новостных сайтах.
18-окт-2021, 14:49166
Как сэкономить на продуктах без ущерба для здоровья
Среднестатистический украинец тратит на покупку продуктов не менее половины, а в некоторых случаях 2/3 семейного бюджета. С учетом того, что цены растут как на дрожжах, доля таких расходов стремительно увеличивается.
18-окт-2021, 14:41168
Не только в Америке: как работает сервис поздравлений от украинских знаменитостей
В 2017 году в США создали сервис Cameo, где предложили пользователям заказывать видеоролики от звезд. В заявке необходимо описать адресата и указать текст обращения. Стоимость стартует от $25.
18-окт-2021, 14:39145
Как получить «чистый» звук от проигрывателя винила?
Не случайно, новое поколение ценителей музыки, которые росли в эру цифрового формата, проявляют неподдельный интерес к другим форматам из недалекого прошлого. Речь идет о виниле
18-окт-2021, 14:27144
Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
16-окт-2021, 15:36240

События

Зачем Стефанчук снова хочет отменить сезонный перевод стрелок
Уже в конце следующей недели, 31 октября, украинцы переведут стрелки часов на один час назад в рамках традиционного перехода на "зимнее" время.
Вчера, 23:5870
Синоптик рассказала о погоде в среду и четверг
В среду, 20 октября, в Украине, где ожидается ясная и безоблачная погода, в некоторых областях температура воздуха поднимется до +18 градусов.
Вчера, 20:1596
Россию в развязывании войны на Донбассе обвинил глава Пентагона
Министр обороны Соединенных Штатов Америки, который 19 октября прибыл в Украину с официальным визитом, уже сделал первые заявления в Киеве.
Вчера, 17:20121
Тотальный локдаун объявлен в России
В России объявлен тотальный локдаун. Он связан со взрывном ростом заболеваемости коронавирусом.
Вчера, 16:54160
За одну секунду хакеры взломали iPhone 13 Pro на iOS 15 и получили $330 тысяч
Чтобы перехватить управление, злоумышленникам нужно использовать сразу несколько уязвимостей, однако в итоге жертве достаточно просто кликнуть по ссылке.
Вчера, 13:08154
Вопрос независимости от Британии рассмотрят в Уэльсе
В Уэльсе заговорили о независимости от Британии.
Вчера, 13:05156