У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло

У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло
Умови, при яких можливе застосування тарифу для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі у сільській місцевості).
Положеннями статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» (далі – Закон) наводиться визначення поняття «об'єкти архітектурної діяльності» (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, територій (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.
Так, відповідно до положень даного Закону, порядком підтвердження того, що будинок в установленому порядку обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками є проектна документація. Отже, тариф на електроопалення для об’єктів архітектури енергопостачальником може застосовуватися відповідно до проектних рішень.
Вказана необхідність визначена також вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №489 «Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування», а також врегульована пунктом 42 ПКЕЕН, яким чітко встановлено, що споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Крім того, нормами пункту 4 ПКЕЕН встановлено, що у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Таким чином, споживач має узгодити з енергопостачальником переобладнання об'єктів архітектури, зокрема, в частині потужності та безпечної експлуатації електроустановок.
Враховуючи вищевикладене, з метою обладнання житлового будинку споживача в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, йому необхідно виконати наступні умови, зокрема:
Для новозбудованих об’єктів:
  • отримати технічні умови;
  • розробити проект електропостачання житлового будинку (об’єкту архітектури) та відповідно подати його на погодження енергопостачальнику;
  • після виконання визначених технічною документації умов, звернутися з письмовою заявою до енергопостачальника для проведення допуску електроустановки в експлуатацію;
  • подати письмову заяву енергопостачальнику на укладення договору про користування електричною енергією (далі Договір) (п. 3 та п. 7 ПКЕЕН).
Для існуючих електроустановок в межах дозволеної потужності:
  • звернутися до енергопостачальника з заявою про узгодження встановлення електричних опалювальних установок
  • (зразок заяви додається);
  • надати енергопостачальнику на погодження проект переобладнання електричних мереж об’єкту архітектури;
  • водночас звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для проведення допуску в експлуатацію переобладнаного об’єкту архітектури та, відповідно, беручи до уваги зміни істотних умов діючого Договору надати відповідні документи для укладення такого з врахуванням проведених змін.
Для окремих квартир в багатоквартирних будинках:
  • згідно вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тому, в разі встановлення електричних опалювальних установок в окремих квартирах, що призведе до збільшення величини потужності, технічні умови повинні розроблятись на об’єкт архітектури в цілому.
Інформуємо також, що отримати будь-яку інформацію, що стосується електропостачання, можна за безкоштовним номером телефону кол-центру 0-800-50-16-20, який працює цілодобово.
Джерело: прес-служба Закарпаттяобленерго


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
Сегодня, 15:5066
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
Сегодня, 15:4763
Как защитить себя от шума на производстве
Как показывают многочисленные исследования, шум имеет довольно негативное влияние на человеческий организм в целом.
Вчера, 21:15109
Критерии выбора строительного пылесоса
Промышленные пылесосы, как правило, используют на предприятиях либо стройплощадках, поскольку они созданы специально для использования в агрессивной среде – для уборки разнообразного промышленного и строительного мусора, в частности, токсических отходов.
Вчера, 17:0094
Детектив - таинственный жанр
Детектив относится к приключенческой литературе, имеющей сторонников в разных странах
Вчера, 16:30101
Що варто знати про зефір і його калорійність
Часто зефір прирівнюють до східних ласощів, але це не зовсім так. Саме у Франції винайшли його рецепт приготування і сталося це випадково: кулінари  одного разу вирішили проекспериментувати і додали в пастилу збиті білки.
Вчера, 10:38158

События

В США выходцы из бывшего СССР смогли отстоять ресторан "Пушкин" во время погромов
В соцсетях Айка и его товарищей прозвали "русской мафией"
Сегодня, 19:51159
Еще 13 участников перестрелки в Броварах были задержаны
Всем объявили о подозрении
Сегодня, 19:4366
Вспышка коронавируса в Славянске
Школы и фитнес-центры снова закроют
Сегодня, 18:04137
Видео стрельбы на "7-м километре" в Одессе появилось в сети
В результате стрельбы в Одессе пострадали двое людей
Сегодня, 15:5684
О задержании в Крыму украинского военного заявила ФСБ
Силовики заявили, что он якобы пытался незаконно пересечь границу России
Сегодня, 14:2883
О подозрении сообщили Минеру" моста Метро в Киеве
Мужчину подозревают в ложном сообщении о минировании
Сегодня, 13:5979