У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло

У "Закарпаттяобленерго" пояснили, хто матиме право менше платити за світло
Умови, при яких можливе застосування тарифу для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі у сільській місцевості).
Положеннями статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» (далі – Закон) наводиться визначення поняття «об'єкти архітектурної діяльності» (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, територій (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.
Так, відповідно до положень даного Закону, порядком підтвердження того, що будинок в установленому порядку обладнаний кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками є проектна документація. Отже, тариф на електроопалення для об’єктів архітектури енергопостачальником може застосовуватися відповідно до проектних рішень.
Вказана необхідність визначена також вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 №489 «Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування», а також врегульована пунктом 42 ПКЕЕН, яким чітко встановлено, що споживач електричної енергії зобов’язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Крім того, нормами пункту 4 ПКЕЕН встановлено, що у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Таким чином, споживач має узгодити з енергопостачальником переобладнання об'єктів архітектури, зокрема, в частині потужності та безпечної експлуатації електроустановок.
Враховуючи вищевикладене, з метою обладнання житлового будинку споживача в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками, йому необхідно виконати наступні умови, зокрема:
Для новозбудованих об’єктів:
  • отримати технічні умови;
  • розробити проект електропостачання житлового будинку (об’єкту архітектури) та відповідно подати його на погодження енергопостачальнику;
  • після виконання визначених технічною документації умов, звернутися з письмовою заявою до енергопостачальника для проведення допуску електроустановки в експлуатацію;
  • подати письмову заяву енергопостачальнику на укладення договору про користування електричною енергією (далі Договір) (п. 3 та п. 7 ПКЕЕН).
Для існуючих електроустановок в межах дозволеної потужності:
  • звернутися до енергопостачальника з заявою про узгодження встановлення електричних опалювальних установок
  • (зразок заяви додається);
  • надати енергопостачальнику на погодження проект переобладнання електричних мереж об’єкту архітектури;
  • водночас звернутися до енергопостачальника з письмовою заявою для проведення допуску в експлуатацію переобладнаного об’єкту архітектури та, відповідно, беручи до уваги зміни істотних умов діючого Договору надати відповідні документи для укладення такого з врахуванням проведених змін.
Для окремих квартир в багатоквартирних будинках:
  • згідно вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», технічні умови видаються на інженерне забезпечення об’єкта будівництва – багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тому, в разі встановлення електричних опалювальних установок в окремих квартирах, що призведе до збільшення величини потужності, технічні умови повинні розроблятись на об’єкт архітектури в цілому.
Інформуємо також, що отримати будь-яку інформацію, що стосується електропостачання, можна за безкоштовним номером телефону кол-центру 0-800-50-16-20, який працює цілодобово.
Джерело: прес-служба Закарпаттяобленерго


Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)