55fa79bbb1c5c966 Як самостійно зробити розводку в квартирі? » Новости Украины и Мира. Новости сегодня - 7dniv.info
 

Як самостійно зробити розводку в квартирі?

Як самостійно зробити розводку в квартирі?

Електрика – один з найважливіших винаходів людства. Життя без побутової техніки, гаджетів та різноманітного обладнання просто неможливе. Тому під час ремонту вагоме місце відводиться під розводку електромережі. Якщо у вас є необхідний досвід та інструменти, можна спробувати зайнятись електромонтажними роботами самостійно. Однак, найкращим рішенням для такого завдання будуть послуги електрика.

Попри це, якщо ви вирішили робити все самостійно - рекомендуємо ознайомитись із цією статтею.

Плануємо електромережу

Роботи розпочинаються зі складання схеми. Такий документ допоможе уникнути проблем у майбутньому та не пропустити важливих виходів електрофурнітури. При складанні схеми необхідно враховувати:

 • максимально допустиму напругу окремих проводів та мережі загалом;
 • розташування побутових приладів, світильників та фурнітури (завжди повинні бути розетки про запас);
 • спеціальне обладнання, котре потребує окремого виходу.

Які знадобляться інструменти

Якщо плануєте виконати монтаж проводки своїми руками, вам знадобляться наступні інструменти:

 • лазерний та будівельний рівні;
 • кольоровий шнурок;
 • перфоратор з різними коронками та свердлами;
 • будівельний молоток;
 • долото;
 • рулетка;
 • кусачки;
 • викрутки;
 • індикатор.

Розводка електромережі

Який обрати різновид розводки

Виділяють три основних способи розводки електромережі:

 • встановлення розподільчих коробок – в кожному приміщенні монтують розподільчу коробку, від неї проводка тягнеться до фурнітури та системи освітлення;
 • зірка – розетки напряму підключають до мережі, найдорожчий, однак найзручніший та найбезпечніший спосіб;
 • шлейф – групи електроспоживачів під’єднані до щитка напряму.

Окрім того, різняться і способи монтажу кабелів. При закритій прокладці електропроводка ховається в стіні. Відкрита проводка йде по спеціальним каналам чи кріпиться до поверхонь кліпсами, це неодмінний атрибут деяких сучасних стилів (лофт, ретро, кантрі). Також виділяють і комбінований спосіб монтажу кабелів.

Як обрати проводку, автомат та фурнітуру

Щоб електромережа гарно працювала, слід уважно підійти до вибору всіх її елементів:

 • електрофурнітура. Зверніть увагу на спосіб встановлення розеток і вимикачів (відкритий чи закритий). Для ванної кімнати слід брати моделі з підвищеною водостійкістю. Якщо у домі проживають маленькі діти, купуйте розетки із спеціальним захистом;
 • автоматичні вимикачі. Враховуйте сумарну потужність майбутніх електроприладів. Краще брати обладнання від перевірених виробників – воно прослужить довше;
 • проводка. Перевагу слід надавати мідним кабелям. Проводка вибирається із врахуванням приладів, які будуть підключені до мережі. Наприклад, для світильників беруть кабелі з січенням в 1,5 мм2, а для потужної техніки часом потрібна проводка на 4+ мм2.

Як вибрати проводку для квартири

Як правильно робити розводку

Весь процес можна розділити на кілька стадій:

 • знеструмлення мережі. Ніколи не забувайте про це при роботі з електроприладами та кабелями;
 • розмітка. Потрібно намітити розетки, вимикачі та виходи під світильники. Розподільчі коробки намічуємо вертикально над розетками;
 • свердління отворів. Робимо все акуратно, перевіряємо, чи розетки та вимикачі знаходяться на одному рівні – це допоможе підвищити естетичну привабливість інтер’єру. Далі формуємо борозни під кабелі;
 • розкладаємо та розводимо дроти. До стіни їх простіше за все кріпити притискними пластинами. Одразу перевіряйте правильність з’єднання – своєчасно виявлену помилку буде легше усунути;
 • проводимо завершальні роботи. Продовжуємо ремонт і штукатурення стін, потім встановлюємо розетки, вимикачі та світильники. Наостанок збираємо ввідний щиток чи підключаємось до нього. Не забудьте зберегти схему – в майбутньому вона вам точно знадобиться.

Якщо у вас виникають сумніви щодо будь-якого з етапів, замовляйте послуги майстрів Домслужби. Професійний електрик приїде у зручний день та час, аби впоратись із поставленим завданням. Сервіс пропонує доступні ціни, при цьому вартість послуг фіксована. На роботу надається гарантія, а для постійних замовників діють додаткові знижки.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-09-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

«Дарниця» взяла курс на посилену диджиталізацію
Фармацевтична компанія «Дарниця» назвала цифрову трансформацію своєю стратегічною метою та відокремила її як напрямок розвитку.
Вчера, 23:4870
Контражурная вывеска: что это такое?
Контражурная вывеска позволяет привлечь внимание прохожих и отпечатывается в памяти, поэтому является прекрасной рекламой магазина, бренда и т.д.
Вчера, 19:14101
Особенности работы в страховом бизнесе
На конец первого квартала текущего года в Украине действовало 225 страховых компаний. Эксперты относят страховой бизнес к перспективным, быстро развивающимся отраслям. В этой сфере можно достаточно быстро сделать успешную карьеру.
Вчера, 14:5982
Ручное бурение скважин: ключевые особенности
Многие владельцы загородных домов и дач сталкиваются с вопросом водоснабжения, поскольку не везде существует возможность подключиться к водопроводу.
19-сен-2020, 21:23194
Лучшие подарки для подруги от EVA Blog
В Новый год хочется сделать близким хорошие подарки. Для подруг их можно легко выбрать благодаря  разнообразным косметическим средствам, которые можно собрать в оригинальную подарочную упаковку и качественному составу.
19-сен-2020, 18:10169
Мужская зимняя куртка: разновидности и рекомендации по выбору от профессионалов
Какие существуют зимние куртки для мужчин и мальчиков, и на какие нюансы обратить внимание при выборе.
18-сен-2020, 18:40198

События

Призыв к новым выборам в Беларуси под эгидой ОБСЕ поддержал совет ЕС
Министры иностранных дел стран-участниц Евросоюза поддержали призыв к проведению новых выборов в Беларуси.
Вчера, 22:0075
Список персональных санкций по Беларуси не смогли согласовать главы МИД ЕС
Министры иностранных дел 27 стран Евросоюза не смогли согласовать список лиц в Беларуси, в отношении которых введут персональные санкции.
Вчера, 20:0178
Условия, при которых покинет ТКГ назвал Фокин
Первый заместитель главы украинской делегации в Трехсторонней контактной группе (ТКГ) по Донбассу Витольд Фокин рассказал, при каких условиях прекратит участие в ее работе.
Вчера, 19:4097
Новые ограничения установили для регионов "красной" зоны
Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций (ТЭБ и ЧС) установила ограничения в регионах "красной" зоны карантина.
Вчера, 19:1795
Запустить общественный транспорт, несмотря на "красную зону" разрешили Нежину
Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций на внеочередном заседании в понедельник, 21 сентября, разрешила в городе Нежин Черниговской области восстановить городские пассажирские перевозки и работу всех учебных заведений.
Вчера, 18:16106
В двух областях школы полностью открылись для учеников
Школы в Черновицкой и Ивано-Франковской областях полностью перешли на стационарное обучение.
Вчера, 16:39117