Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Як довгомірний сталевий прокат дріт, призначений для загального призначення, користується великим попитом у будівельних та інженерно-промислових компаній та широко використовується в побуті й повсякденному житті. Щоб уникнути можливих негативних наслідків від використання неякісної або контрафактної продукції, його виробництво чітко регламентується ГОСТ 3282-74.

Відповідно до цього стандарту дріт для загального призначення виготовляється з низьковуглецевих марок сталі – Ст1, Ст2, Ст3 та SAE1006, SAE 1008. Масова частка вуглецю в них становить не більше 0,15%, тому вони володіють досить великими параметрами міцності й хорошою пластичністю. До них можна використовувати різні види обробки тиском та термообробки. Вони добре оброблюються волочинням й відносяться для зварювальних матеріалів. А завдяки невеликій вартості низьковуглецевих марок на дріт сталевий ціна за метр погонний лежить в межах 1,1…1,2 гривні. Тому його використання вигідно навіть при обмеженому бюджеті.

Сортамент й характеристики

Відповідно до ГОСТ 3282-74 дріт сталевий має круглу форму поперечного перерізу виготовляється в сортаменті діаметрів від 0,16 мм до 10,00 мм й поставляється в мотках та бухтах. Для його виробництва використовується катанка, виготовлена відповідно до ДСТУ 2770/ГОСТ 30136-95 зі сталей Ст1…Ст3 напівспокійних та спокійних.

При цьому також він може вироблятись:

 • чорним або мати цинкове захисне покриття (в цьому випадку сортамент дроту лежить в інтервалі 0,16…6,00 мм);
 • термообробленим або без термічної обробки;
 • в класі нормальної або підвищеної точності.

Овальність та діаметр перетину сталевого дроту загального призначення не повинні мати відхилення більш, ніж зазначенні в ГОСТ 3282-74 гранично допустимі відхилення для нормального та підвищеного класу точності. Тому при виробництві суворо контролюють не тільки хімічний склад сталей й технологію виготовлення, але й фізичні властивості, розмір й форму перетину.

Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Особливості та сфера застосування

Дріт сталевий, виготовлений відповідно до нормативних вимог ГОСТ 3282-74, володіє всіма властивостями, притаманними низьковуглецевим маркам сталі. Він:

 • характеризується доброю пластичністю та задовільною корозійною стійкістю;
 • стійко опирається розриву та має добру механічну міцність;
 • добре згинається та зварюється.

При докладанні зовнішніх сил у повздовжньому напрямку він витягується зі збільшенням довжини й зменшенням у діаметрі, що мінімізує ймовірність обриву. В комплексі з урахуванням того, що дріт спокійно витримує чотири й більше згинь, така здатність робить його дуже ручним та надійним у роботі. Саме тому сталевий дріт ГОСТ 3282-74 знаходить широке використання у всіх галузях промисловості, сільському господарстві та в інших сферах людської діяльності. Він використовується як готовий виріб та напівфабрикат.

В першому випадку з нього виготовляють електричні й телефоні проводи, дріт для армування залізобетонних конструкцій промислового та цивільного призначення. А також використовують як обв’язувальний та пакувальний матеріал. В другому випадку сталевий дріт ГОСТ 3282-74 використовується для виробництва цілого ряду метизних виробів:

 • зварних та тканих сіток, в тому числі габіонних;
 • цвяхів, шурупів та скоб;
 • зварних огорож;
 • стропів.

Оцинкований дріт з низьковуглецевих сталей також використовується для виготовлення сіток, парканів та багаточисленних товарів народного попиту.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-17
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Вчера, 14:3999
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Вчера, 12:00108
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
16-янв-2022, 14:19171
Таможенный брокер – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35172
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32164
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25365

События

Вакцинацию от коронавируса для подростков упростили в Украине
Министерство здравоохранения Украины упростило доступ детей от 12 лет к вакцинации против коронавирусной болезни.
Вчера, 21:31111
Нардеп от ЕС в аэропорту Варшавы поставил подножку журналисту за неудобный вопрос для Порошенко
Сегодня утром, 17 января, в аэропорту Варшавы депутат от "Евросолидарности", руководителем которой является Петр Порошенко, Михаил Забродский (в недавнем прошлом командующий десантно-штурмовыми войсками Украины) поставил подножку Богдану Карабиньошу - журналисту Telegram-канала "ПАНЧЕНКО".
Вчера, 19:57126
Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Вчера, 17:24138
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Вчера, 16:49137
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Вчера, 14:52147
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Вчера, 13:06150