Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Як довгомірний сталевий прокат дріт, призначений для загального призначення, користується великим попитом у будівельних та інженерно-промислових компаній та широко використовується в побуті й повсякденному житті. Щоб уникнути можливих негативних наслідків від використання неякісної або контрафактної продукції, його виробництво чітко регламентується ГОСТ 3282-74.

Відповідно до цього стандарту дріт для загального призначення виготовляється з низьковуглецевих марок сталі – Ст1, Ст2, Ст3 та SAE1006, SAE 1008. Масова частка вуглецю в них становить не більше 0,15%, тому вони володіють досить великими параметрами міцності й хорошою пластичністю. До них можна використовувати різні види обробки тиском та термообробки. Вони добре оброблюються волочинням й відносяться для зварювальних матеріалів. А завдяки невеликій вартості низьковуглецевих марок на дріт сталевий ціна за метр погонний лежить в межах 1,1…1,2 гривні. Тому його використання вигідно навіть при обмеженому бюджеті.

Сортамент й характеристики

Відповідно до ГОСТ 3282-74 дріт сталевий має круглу форму поперечного перерізу виготовляється в сортаменті діаметрів від 0,16 мм до 10,00 мм й поставляється в мотках та бухтах. Для його виробництва використовується катанка, виготовлена відповідно до ДСТУ 2770/ГОСТ 30136-95 зі сталей Ст1…Ст3 напівспокійних та спокійних.

При цьому також він може вироблятись:

  • чорним або мати цинкове захисне покриття (в цьому випадку сортамент дроту лежить в інтервалі 0,16…6,00 мм);
  • термообробленим або без термічної обробки;
  • в класі нормальної або підвищеної точності.

Овальність та діаметр перетину сталевого дроту загального призначення не повинні мати відхилення більш, ніж зазначенні в ГОСТ 3282-74 гранично допустимі відхилення для нормального та підвищеного класу точності. Тому при виробництві суворо контролюють не тільки хімічний склад сталей й технологію виготовлення, але й фізичні властивості, розмір й форму перетину.

Дріт сталевий низьковуглецевий загального призначення ГОСТ 3282-74: характеристики та особливості застосування

Особливості та сфера застосування

Дріт сталевий, виготовлений відповідно до нормативних вимог ГОСТ 3282-74, володіє всіма властивостями, притаманними низьковуглецевим маркам сталі. Він:

  • характеризується доброю пластичністю та задовільною корозійною стійкістю;
  • стійко опирається розриву та має добру механічну міцність;
  • добре згинається та зварюється.

При докладанні зовнішніх сил у повздовжньому напрямку він витягується зі збільшенням довжини й зменшенням у діаметрі, що мінімізує ймовірність обриву. В комплексі з урахуванням того, що дріт спокійно витримує чотири й більше згинь, така здатність робить його дуже ручним та надійним у роботі. Саме тому сталевий дріт ГОСТ 3282-74 знаходить широке використання у всіх галузях промисловості, сільському господарстві та в інших сферах людської діяльності. Він використовується як готовий виріб та напівфабрикат.

В першому випадку з нього виготовляють електричні й телефоні проводи, дріт для армування залізобетонних конструкцій промислового та цивільного призначення. А також використовують як обв’язувальний та пакувальний матеріал. В другому випадку сталевий дріт ГОСТ 3282-74 використовується для виробництва цілого ряду метизних виробів:

  • зварних та тканих сіток, в тому числі габіонних;
  • цвяхів, шурупів та скоб;
  • зварних огорож;
  • стропів.

Оцинкований дріт з низьковуглецевих сталей також використовується для виготовлення сіток, парканів та багаточисленних товарів народного попиту.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20191
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23392
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44274
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21409
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20450
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54488

События

Координировать действия по России и Украине договорились США и ЕС
Президент США Джо Байден сегодня провел телефонный разговор с главой Европейской комиссии Урсулой фон дер Ляйен.
Вчера, 22:4750
У Зеленского поблагодарили США после санкций против Коломойского
В Офисе президента Украины поблагодарили международных партнеров за помощь в борьбе с олигархами.
Вчера, 22:4651
В "красной" зоне может оказаться Закарпатская область с понедельника
Закарпатскую область завтра могут внести в "красную" зону карантина.
Вчера, 20:4460
Соединенные Штаты Америки, помимо бизнесмена Игоря Коломойского, ввели санкции против членов его семьи
Соответственно, ближайшим родственникам запретили въезд в США.
Вчера, 18:00117
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air
В Иране военные Корпуса стражей исламской революции предотвратили угон пассажирского самолета Fokker 100 авиакомпании Iran Air.
Вчера, 17:59110