Алкоголізм: хвороба, яка виліковується

Алкоголізм: хвороба, яка виліковується

Що відрізняє залежну від алкоголю людину від тієї, яка не має такої пристрасті? Те, що її настрій і фізичний стан підпорядковані черговій дозі спиртного. Якщо вона відсутня, то всі думки спрямовані на вирішення цієї проблеми. Разом з тим виникають нові: психологічні, соціальні, матеріальні, медичні. Так народжується алкоголік — людина, що залежить від алкоголю, але не визнає цього.

Алкоголізм, у розумінні медиків, — це захворювання, патологічна залежність з поступовою деградацією. Характерним його симптомом є заперечування, невизнання проблеми. Зважаючи на те, що хвороба має кілька стадій, її можна лікувати, особливо якщо проблему розпізнали своєчасно, до виникнення психічних розладів та ураження внутрішніх органів. Проте цим мають займатися фахівці, які застосовують індивідуальний підхід, відслідковують результати, вносять корективи.

Найкращих результатів вдасться досягти у реабілітаційному центрі, зокрема ефективне лікування алкоголізму у Вінниці проводить команда місцевої філії Міжнародної антинаркотичної Асоціації. Доведено, що алкоголь є психотропною речовиною, оскільки викликає не лише звикання, але й незворотні наслідки, тому Центр реабілітації і займається цим питанням.

Прояви алкогольної залежності

Алкоголізм — підступна хвороба, яка може розвиватися роками і проходить кілька стадій:

  1. Початкова (продром).

  2. Звикання.

  3. Непереборний потяг.

  4. Деградація з ураженням мозку та інших органів.

Мало який алкоголік визнає проблему, тому виявити її та переконати людину звернутися до центру реабілітації — завдання близьких. Про захворювання свідчить ряд симптомів:

  • втрата контролю кількості випитого;

  • часткова амнезія;

  • постійне бажання випити будь-що, де є спирт;

  • здатність вживати алкогольні напої наодинці;

  • зміна зовнішності.

Найстрашніше, що людина стає небезпечною, бо її настрій може швидко змінюватися від веселого до агресії.

Комплексне лікування — запорука успіху

Чи можна вилікувати алкоголізм у домашніх умовах? Висновок може зробити лише лікар, тому без консультації не обійтися. Друга умова — визнання хворим проблеми і бажання виправити ситуацію. Проте найбільше навантаження лягає на плечі близьких — потрібна їхня підтримка. На жаль, процес лікування тривалий, тому вдома створити ідеальні умови складно. Інша справа — реабілітаційний центр, де збираються фахівці та однодумці. Всі мають спільну проблему, що допомагає вистояти в переламний період і повернутися до повноцінного життя без стресу для психіки й організму в цілому.

Залишатися наодинці з проблемою не можна, адже є люди, які розуміють і знають, як допомогти. Психологічна підтримка, тренінги, групові заняття взаємодопомоги, спортивно-терапевтичні заходи — дієвий алгоритм соціальної адаптації тих, хто втратив інтерес до життя через потяг до спиртного. Реабілітаційний центр — важлива сходинка на шляху до повного одужання.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-12
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Лучшие бесплатные онлайн игры в 2021 году
Сфера онлайн игр с каждым днём становится всё более популярной и востребованной. По этой причине компании регулярно выпускают новые и делают продолжения старых игр, пытаясь тем самым привлечь как можно больше геймеров.
Вчера, 18:14169
Велосипедные шины Schwalbe: когда скорость имеет особое значение
Современный ассортимент покрышек Schwalbe из Германии вызывает искреннее недоумение потребителей, неспособных поверить в небольшой срок существования бренда.
Вчера, 18:12134
Какое оборудование нужно для обустройства бассейна
Мечтаете о просторном бассейне дома или на даче и уже решились осуществить мечту? В таком случае четкое понимание того, что для всего этого потребуется, уж точно не будет излишним.
Вчера, 18:10145
Спецтехника ETS Group — гарантия качества и надежности строительных работ
Подавляющая часть профессиональных сфер деятельности не обходятся без экстремальных нагрузок, выполняются на высокогорных местностях, имеют ограниченное рабочее пространство и т. п.
11-мая-2021, 18:46206
Где знакомятся люди после 40 - лучшие места и сценарии
Найти свое счастье после 40 лет возможно, нужно только знать, где искать пару. Люди в зрелом возрасте относятся к выбору таких мест более придирчиво. Да и действуют немного иначе. Разбираемся, где и как.
10-мая-2021, 21:40273
Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
9-мая-2021, 13:02396

События

В Украине за первые два дня продаж Nissan Leaf собрал заказов на 20 млн гривен
Судя по бодрому старту продаж, электрокар будет иметь успех на отечественном рынке.
Сегодня, 12:4956
Еще три компании из США, Бразилии и Шотландии взломали хакеры DarkSide, атаковавшие американский нефтепровод
Злоумышленники требуют выкуп за 1900 ГБ похищенных данных.
Сегодня, 12:0163
Чеки с QR-кодом — для проверки их подлинности начали выдавать на АЗС «БРСМ-Нафты»
В "БРСМ-нафте" опровергают обвинения в нечестной работе.
Сегодня, 11:3953
Почему цены на подсолнечное масло, курятину и сахар в Украине выше, чем в России и Европе
После "пожара" с ценами на подсолнечное масло и сахар в Украине, когда эти продукты за год подорожали на 60-65%, и на рынке началась настоящая паника, Минэкономики решило действовать на опережение. 
Сегодня, 09:50104
Всех желающих, записавшихся на прививку через "Дию в Украине вакцинировать пока не будут
Руководитель департамента развития электронных услуг Министерства цифровой трансформации Украины Мстислав Баник заявил, что делать прививки от Сovid-19 всем желающим, зарегистрированных через приложение "Дия", пока не будут.
Сегодня, 09:4998
Байден заявил, что президентом США должен был стать его умерший от рака сын
Президент Соединенных Штатов Джо Байден заявил, что лидером страны должен был стать его старший сын Бо, который погиб от онкологического заболевания в мае 2015 года.
Сегодня, 09:4798