Алкоголізм: хвороба, яка виліковується

Алкоголізм: хвороба, яка виліковується

Що відрізняє залежну від алкоголю людину від тієї, яка не має такої пристрасті? Те, що її настрій і фізичний стан підпорядковані черговій дозі спиртного. Якщо вона відсутня, то всі думки спрямовані на вирішення цієї проблеми. Разом з тим виникають нові: психологічні, соціальні, матеріальні, медичні. Так народжується алкоголік — людина, що залежить від алкоголю, але не визнає цього.

Алкоголізм, у розумінні медиків, — це захворювання, патологічна залежність з поступовою деградацією. Характерним його симптомом є заперечування, невизнання проблеми. Зважаючи на те, що хвороба має кілька стадій, її можна лікувати, особливо якщо проблему розпізнали своєчасно, до виникнення психічних розладів та ураження внутрішніх органів. Проте цим мають займатися фахівці, які застосовують індивідуальний підхід, відслідковують результати, вносять корективи.

Найкращих результатів вдасться досягти у реабілітаційному центрі, зокрема ефективне лікування алкоголізму у Вінниці проводить команда місцевої філії Міжнародної антинаркотичної Асоціації. Доведено, що алкоголь є психотропною речовиною, оскільки викликає не лише звикання, але й незворотні наслідки, тому Центр реабілітації і займається цим питанням.

Прояви алкогольної залежності

Алкоголізм — підступна хвороба, яка може розвиватися роками і проходить кілька стадій:

  1. Початкова (продром).

  2. Звикання.

  3. Непереборний потяг.

  4. Деградація з ураженням мозку та інших органів.

Мало який алкоголік визнає проблему, тому виявити її та переконати людину звернутися до центру реабілітації — завдання близьких. Про захворювання свідчить ряд симптомів:

  • втрата контролю кількості випитого;

  • часткова амнезія;

  • постійне бажання випити будь-що, де є спирт;

  • здатність вживати алкогольні напої наодинці;

  • зміна зовнішності.

Найстрашніше, що людина стає небезпечною, бо її настрій може швидко змінюватися від веселого до агресії.

Комплексне лікування — запорука успіху

Чи можна вилікувати алкоголізм у домашніх умовах? Висновок може зробити лише лікар, тому без консультації не обійтися. Друга умова — визнання хворим проблеми і бажання виправити ситуацію. Проте найбільше навантаження лягає на плечі близьких — потрібна їхня підтримка. На жаль, процес лікування тривалий, тому вдома створити ідеальні умови складно. Інша справа — реабілітаційний центр, де збираються фахівці та однодумці. Всі мають спільну проблему, що допомагає вистояти в переламний період і повернутися до повноцінного життя без стресу для психіки й організму в цілому.

Залишатися наодинці з проблемою не можна, адже є люди, які розуміють і знають, як допомогти. Психологічна підтримка, тренінги, групові заняття взаємодопомоги, спортивно-терапевтичні заходи — дієвий алгоритм соціальної адаптації тих, хто втратив інтерес до життя через потяг до спиртного. Реабілітаційний центр — важлива сходинка на шляху до повного одужання.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать компрессионные колготы
Сейчас компрессионные колготы получили широкое распространение. Их используют в лечебных целях. Какими особенностями они обладают.
Сегодня, 11:3929
Цены на косметологические кушетки
Выбирая косметологическую кушетку, важно продумать все основные нюансы и особенности приобретения. Все виды современных косметологических кушеток отличаются не только своим функционалом, дизайном, но и ценой. Как показывает практика, стоимость важна для каждого покупателя, так как порой, именно она
21-янв-2022, 20:46193
Как выбрать мужские сумки
Мужская сумка - это аксессуар, который используется мужчинами каждый день. Мужские сумки изготавливают из различных материалов – текстиля, натуральной, искусственной кожи и другие, среди широкого многообразия непременно можно подобрать подходящий вариант.
21-янв-2022, 17:14214
Какие есть известные биржи криптовалют в Украине
Специализированные биржи криптовалют в Украине – удобный и простой способ купить биткоин или другие цифровые активы. Сегодня существует большой выбор площадок, но не все они подходят для украинцев.
21-янв-2022, 16:42238
Хочу на фитнес: три лучших направления для девушек и женщин
В условиях современности, когда большинство людей, как правило, ведет малоактивный образ жизни, очень важно своевременно обратить внимание на эту проблему, понимать важность данного вопроса и приложить все усилия, дабы уберечь себя и свое здоровье от всех возможных негативных последствий.
20-янв-2022, 15:05260
Спальный мешок: обязательный элемент похода
Спальные мешки на протяжении многих лет являются незаменимыми элементами экипировки каждого туриста, проживающего в палатке, укрытии или под открытым небом.
19-янв-2022, 20:34277

События

Почему жители Западной Европы все чаще переезжают в Восточную
Жители Западной Европы все чаще переезжают в восточные страны ЕС, бывший социалистический блок.
Сегодня, 10:3558
По правилам красной зоны карантина начала жить Ивано-Франковская область
С сегодняшнего дня первый в этом году регион Украины перешел в красную зону карантина. Самые жесткие ковидные ограничения теперь действуют в Ивано-Франковской области.
Сегодня, 10:3356
Передать Украине десятки ракетных комплексов Javelin с разрешения США планирует Эстония
Эстония передаст Украине десятки американских противотанковых ракетных комплексов Javelin в ближайшие недели. Об этом рассказал посол Эстонии в Украине Каймо Кууск в комментарии "Радио Свобода".
Сегодня, 10:3154
В понедельник по всей Украине объявили штормовое предупреждение из-за гололеда на дорогах
В понедельник, 24 января, на дорогах Украины ожидается гололедица.
Сегодня, 10:1258
На крыльце туберкулезного диспансера в Киеве застрелился мужчина
В Киеве мужчина средних лет покончил с собой прямо на пороге больницы.
Сегодня, 10:0964
Американцам не ездить в Россию из-за ситуации на границе с Украиной настоятельно рекомендовал госдеп США
Государственный департамент США рекомендовал американцам отказаться от посещения России из-за сохраняющейся напряженности на границе с Украиной.
Сегодня, 10:0863