Огляд новинок посадкової картоплі

Огляд новинок посадкової картоплі

Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.

Класифікація сортів картоплі

Фахівцями виведено величезну кількість сортів городнього бульбоплода, і їхня кількість зростає з кожним роком. При цьому всі існуючі сорти класифікуються за цілим рядом основних характеристик:

  • сорту картоплі. Існують сорти технічні, кормові та універсальні, що підходять для вживання;
  • періоду дозрівання;
  • характеристикам ґрунту для вирощування, це може бути пісок або глина;
  • параметрів урожайності;
  • стійкості до різноманітних хвороб;
  • стійкості до зовнішніх природних факторів;
  • товарного вигляду;
  • смаковим характеристикам;
  • період зберігання.

Огляд новинок посадкової картоплі

Усі показники дуже важливі під час вибору посівного матеріалу. Велика кількість сортів дозволяє городникам підібрати картоплю відповідно до клімату, видів ґрунту на ділянці. Досвідчені садівники можуть розраховувати рівень урожайності, визначитися з грамотним доглядом, щоб не завдати шкоди майбутнім результатам.

Нові сорти картоплі

Перед початком весняного сезону городніх робіт, ми обновили асортимент посадкової картоплі в нашому магазині VseRoste.

Ред Скарлет

Новий сорт картоплі відрізняється раннім дозріванням, дає досить високий урожай з великою кількістю бульб, що відрізняються відмінними смаковими характеристиками. Період появи сходів до зрілості становить приблизно 80 днів. Картопляні бульби середнього розміру або досить великі, м'якуш жовтий. Кількість крохмалю до 15%. Стійкий до різних хвороб, має гарну лежкість.

Сорая

Картопля столового сорту, період дозрівання бульб середній. Невеликі прямі кущі з білими квітами. Сорт рекомендований для приготування їжі та переробки. Бульби овальні, гладкі, дуже зручні для чищення або миття. Зміст крохмалю становить близько 13%. Легко переносить посуху, відмінно поводиться при зберіганні.

Огляд новинок посадкової картоплі

Галла

Сорт столовий, відноситься до середньоранніх. Період від сходу до врожаю становить близько 75 днів. Плоди подовжені, їх вага досягає 120 грамів. Шкірка гладка, жовта. Має відмінний смак, абсолютно не розварюється під час приготування, не втрачає свого кольору.

Отолія

Картопля столова, середньостигла. Плоди овальні з неглибокими вічками. Шкірка коренеплодів та їхня м'якоть жовтого кольору. Кількість крохмалю у бульбах до 16%. Відмінний смак, чудовий товарний вигляд та високий показник лежкості. Стійкий до багатьох захворювань.

Доната

Сорт середнього дозрівання. Коренеплоди овальні, мають гладку шкірку, при цьому м'якоть бульб світло-жовта. Рекомендується для смаження, оскільки кількість крохмалю у ньому сягає 19%. Не потребує особливого догляду, дуже смачна, дає високий урожай. Стійка до хвороб.

Огляд новинок посадкової картоплі

Санібель

Дуже рання картопля, відрізняється червоною шкіркою. Сорт високоврожайний, бульби середні та великі, м'якуш картоплі жовтий. Прекрасно поводиться в лежанні. Вміст крохмалю у коренеплодах до 14,5%. Період дозрівання становить приблизно 65 днів.

Рікарда

Картопля столових сортів, середньостигла. Кущ досить високий, бульби овальні з маленькими вічками. Плоди із червоною шкіркою, м'якоть білого кольору. Відмінні смакові характеристики, кількість крохмалю до 15,4%. Відмінний товарний вигляд, хороша лежкість, достатня стійкість до різних захворювань.

Тирас

Ранньостигла картопля, що характеризується стійкістю до посухи, може рости на будь-яких ґрунтах. Період вегетації становить до 80 діб. Коренеплоди овальні, шкірка гладка, рожевого кольору, внутрішня м'якоть біла. Чудовий смак, гарна лежкість. Бульби добре розварюються, тому не зовсім підходять для смаження, зате в інших стравах просто незамінні. Кількість крохмалю до 14,5%. Картопля невибаглива у догляді, стійка до хвороб.

Містерія

Сорт середньостиглої картоплі. Має овальні гладкі бульби, плодова м'якоть білого кольору. Кількість крохмалю у коренеплодах становить до 14,9%. Зручний для механізованого збору, добре поводиться при зберіганні, стійкий до багатьох захворювань.

Огляд новинок посадкової картоплі

Фотинія

Елітний сорт середньостиглої картоплі. Дає високий урожай, дуже гарний у лежанні. Плоди овальні, червоні, біла м'якоть. Коренеплоди мають відмінні смакові параметри. Наявність крохмалю у бульбах до 17%. Універсальний сорт, який не втрачає своїх якостей за будь-якої термічної обробки. Стійкий до найпоширеніших хвороб.

Житниця

Столова картопля, що належить до середньоранніх сортів. Повний період вегетації становить приблизно 94 дні. Бульби середнього розміру, шкірка червона гладка, м'якуш жовтий. Характеризується високою врожайністю. Кількість крохмалю становить до 15,9%. Зручний для механізованого складання, відмінно поводиться при зберіганні. Має опірність до багатьох хвороб.

Княгиня

Картопля середньостигла, відноситься до столових сортів. Дає багатий урожай, оскільки отриманий схрещуванням двох відомих сортів – Беллароза та Слов'янка. Плоди рожевого кольору, гладкі, м'якуш жовтий. Стійкий до всіх відомих хвороб.

Марфуша

Огляд новинок посадкової картоплі

Пізньостиглий сорт. Повний період розвитку становить до 120 днів. Бульби круглі, фіолетові, м'якоть коренеплодів також фіолетового кольору. Може лежати до врожаю. Дуже цікавий у приготуванні різноманітних страв та особливо салатів.

Родріго

Картопля вважається середньораннім сортом. Термін вегетації становить до 85 днів. Бульби довгі, гладкі, шкірка рожева чи малинова, м'якоть кремового кольору. Має прекрасний смак, наявність крохмалю в бульбах до 15,5%. Стійкий до будь-яких хвороб, чудово почувається у лежанні.

Алюетт

Ранньостигла столова картопля. Бульби червоного кольору із пружною жовтою м'якоттю. Наявність крохмалю до 16,7%. Рекомендований до смаження, запікання, варіння. Висока лежкість та стійкість до хвороб.

Який сорт смачніший – можна визначити самостійно методом спроб та помилок. У будь-якому випадку до вибору сортів необхідно підходити дуже відповідально. При посадці картоплю варто обробити протруйниками, які захистять бульби від шкідників та хвороб. Наприклад: Шедевр ProtectON, Тексіо Велум SBM, Селест Топ Syngenta, Максим Syngenta, Антихрущ Укравіт.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-24

Новости ТОП-7

Досуг

Качественные удобрения от Grow.in
Если есть желание приобрести качественные удобрения, стоит изучить предложения интернет-магазина Grow.in.
Сегодня, 07:4276
Особенности покупки женской одежды оптом
Жизнь представительниц прекрасного пола играет яркими красками. Для них процесс выбора гардероба играем важную роль, поэтому одежду они приобретают ответственно. Для девушек важно выглядеть неотразимо в любой ситуации, ощущая при этом удобство и комфорт.
Вчера, 20:52121
8 этапов лечения каналов под мікроскопом
Каналом зуба называют пространство внутри его корней, в котором располагается пульпа – пучок из сосудов и нервов.
Вчера, 20:48131
5 причин посетить онлайн-магазин настолок Gametime
Онлайн-магазин настолок Gametime привлекает широким и разнообразным ассортиментом. На виртуальной витрине представлено просто невероятное количество настолок разных жанров. 
Вчера, 19:11147
Как купить криптовалюту: основные способы в 2022 году
На криптовалютном рынке существует огромное количество способов купить криптовалюту.
Вчера, 17:01137
Как выбрать компрессионные колготы
Сейчас компрессионные колготы получили широкое распространение. Их используют в лечебных целях. Какими особенностями они обладают.
Вчера, 11:39129

События

Подробности масштабного блэкаута в странах Центральной Азии раскрыли в Казахстане
Появились подробности массового отключения электричества в трех странах Центральной Азии - Казахстане, Кыргызстане и Узбекистане.
Сегодня, 16:2013
Обращение к миру из-за требования РФ не принимать Украину в НАТО поддержала Рада
Сегодня, 25 ноября, на заседании Верховной Рады Украины проголосовали за проект постановления об обращении украинского парламента к Организации Объединенных Наций, Европейскому парламенту, правительствам и парламентам иностранных государств и парламентских ассамблей международных
Сегодня, 15:4744
Зачем на улицы выходят полицейские "Фантомы" и как они будут штрафовать водителей
С 25 января начинают полноценное патрулирование "Фантомы" - новые машины Нацполиции, которые отслеживают нарушение правил на дорогах.
Сегодня, 15:2152
Под Кривым Рогом родители напоили младенца этиловым спиртом для успокоения
В Кривом Роге будут судить родителей, которые напоили этиловым спиртом своего шестимесячного ребенка, чтобы его успокоить.
Сегодня, 12:3973
Срочно покинуть Украину своих граждан призвала Япония
Правительство Японии призывает граждан своей страны в срочном порядке покинуть территорию Украины.
Сегодня, 12:3578
К массовой эвакуации евреев из Украины в случае вторжения РФ готовится Израиль
Израильское правительство готовится к возможности того, что тысячи украинских евреев захотят иммигрировать в страну в случае вторжению РФ. 
Сегодня, 09:29116