Якщо ти не вступив до вишу - життя не закінчується

Якщо ти не вступив до вишу - життя не закінчується
Кінець вступної кампанії не приніс очікуваної перемоги – здається, що ти опинив(-ла)ся на лаві невдах. Порівняння з іншими теж не допомагають, однолітки активно обговорюють досвід студентського життя, поки ти приходиш до тями після відмови від омріяного вишу.

Ти можеш не знати, що робити далі, але це не так уже й погано. Коли ще досліджувати власні можливості, як не в такі моменти? Стівен Спілберґ тричі поспіль зазнавав фіаско на вступній кампанії, проте знайшов у собі сили спробувати вчетверте. І ти знайдеш, а поки що скористайся порадами для того, щоб зробити наступний рік якомога кориснішим.

Оціни ситуацію

Що стало тим самим хибним кроком на шляху до навчання в університеті? Не варто звинувачувати себе, але знайти причину потрібно. Прийми невдачу як незворотну подію і чітко відмежуй її від наслідків. Пам’ятай: ти не можеш змінити історію, але можеш впливати на її розвиток.

Склади перелік власних недоліків, які стали передумовами провалу, і детально розглянь кожен знайдений пункт. Після ретельної оцінки ти зможеш якнайкраще вибудувати план і стратегію боротьби проти власних слабкостей.

"Чи є у вас план, містере Фікс?"

Зробивши перший крок, почни створювати власну дорожню карту на наступний рік. Щоранку запитуй себе про плани на день, щовечора аналізуй те, як ти рухаєшся до поставленої метий. Це допоможе тобі контролювати власний прогрес і дати оцінку виконаній роботі.

Один із консультантів Google та Intel, бізнес-тренер Джон Дорр у своїй книзі «Міряй важливе. OKR. Проста ідея зростання вдесятеро» рекомендує визначити не лише цілі, а й ключові результати – події з визначеними термінами, що описують твої успіхи на шляху до виконання планів. Наприклад, міжнародна компанія з онлайн-освіти Coursera, яка прагне збільшити кількість нових студентів, обрала ключовим результатом показник 150 тисяч активних користувачів з мобільних пристроїв на місяць до кінця звітного періоду. Таким чином досягнення результату підтверджує правильність стратегії, яка має привести до кінцевої мети.

Будь готовим не на завтра, а вже на сьогодні

Звільни робочий стіл від зайвих предметів. Тримай на видному місці перелік цілей та їх ключових результатів і графік роботи на тиждень. Визнач години для навчання: так, ти ще не студент, але мозок потрібно тримати в тонусі.

Не вийшло попрацювати в запланований час? Не звинувачуй себе, а зроби ситуацію корисною: проаналізуй причину невдачі, у разі потреби склади новий план дій й і критичніше постався до контролю над його виконанням. Не перенось справи на наступний день: так ти будеш накопичувати тягар, який заважатиме.

Знайди натхнення

Поцікався успіхом знаменитих людей, особливо тих, хто тобі до вподоби. Їхні історії надихають і змушують шукати шляхів до самореалізації. Спробуй імітувати певні їхні кроки. Якщо ця схема була успішною для когось, то вона цілком може спрацювати і в твоєму випадку. Переглянь можливості для онлайн-освіти й почни навчатися в університеті в онлайн, якщо впевнено володієш англійською.

Вийди за межі зони комфорту

Таке випробування на шляху трапилося не просто так. Воно навчить тебе самоконтролю, покращить навички й допоможе переосмислити ставлення до життя.

Пам’ятай: поряд із зачиненими дверима українських університетів є відкриті маршрути до закордонних вишів. Існує вдосталь комфортних і приємних країн, де освіта безплатна або коштує мінімум: Словаччина, Чехія, Німеччина, Австрія, Норвегія, Греція, Італія, Франція тощо. Можливо, тобі варто почати вивчати мову однієї з них і детальніше дізнатися про умови вступу до тамтешніх університетів.

Влаштуйся на роботу до компанії, де працюють представники твоєї омріяної професії. Так ти зможеш практично оцінити обрану галузь. Не засмучуйся, якщо реалії не збіглися з твоїми сподіваннями. Головне – не витратиш п’ять років на те, що розчарує тебе в майбутньому.

Марк Твен свого часу казав: «За двадцять років ви будете більше розчаровані тими речами, яких ви не зробили, ніж тими, які зробили». Користуйся всіма можливостями, що трапляються на твоєму шляху. І пам’ятай: фарбувати паркан значно веселіше разом з друзями. Не тримай у собі: поруч близькі, що допоможуть!

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-09
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
Вчера, 18:36153
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
Вчера, 18:3599
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
Вчера, 14:56142
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
Вчера, 14:5292
Выбор и покупка сайлентблоков для автомобиля
Сайлентблоки являются важной составляющей конструкции автомобиля. Они, прежде всего, обеспечивают надежную фиксацию и защиту деталей, вместе с тем сохраняя их подвижность и поглощая вибрации.
Вчера, 14:50125
Игры, в которые можно играть компании на природе
Даже на загородном пикнике возникают моменты, когда компании требуются новые эмоции. После активных действий очень часто хочется предаться более спокойному виду отдыха и настольные игры, лучший для этого компаньон — веселые и интересные игры для двоих и игры для компании за столом.
Вчера, 09:18146

События

Снова пытались подкупить главу Фонда госимущества
Руководителю ФГИ предлагали 800 тысяч долларов
Вчера, 21:2180
Антитеррористические учения в Черном море провела СБУ
Бойцы спецслужбы учились отбивать захваченные суда
Вчера, 20:39111
Лесной пожар локализовали в Луганской области
Огонь локализовали меньше часа назад
Вчера, 20:2991
В экстренном порядке обменять одного из пленных Украина просит РФ
У пленного украинца серьезные проблемы со здоровьем
Вчера, 20:23100
Порохоботские аккаунты с "чернухой" о Зеленском удалил  Facebook
В Украине удалено 72 аккаунта, 35 личных страниц и 13 учетных записей в Facebook и Instagram, через которые велась агитация во время президентских и парламентских выборов 2019 года.
Вчера, 18:0094
За появление на улице без маски начали штрафовать жителей Каталонии
Жителей Каталонии (автономного региона Испании) будут штрафовать за появление на улицах без медицинских масок на фоне введения масочного режима.
Вчера, 17:0290