Без прісної води може залишитися половина населення Землі

Без прісної води може залишитися половина населення Землі
В сучасному світі прісна вода стає все більшим дефіцитом. За підрахунками експертів, зараз близько двох мільярдів жителів Землі не мають доступу до свіжої води.
До 2050 року ця кількість може зрости до 50%.
Населення планети постійно збільшується – 2017 року воно зросла на 83 мільйони чоловік. Але ресурси води обмежені, і з часом ця проблема буде ставати все гостріше.
Експерти склали список країн, де в наявності дефіцит питної води. На першому місці опинилася Індія. Уряд країни поліпшив водопостачання сільських районів, але 163 мільйони жителів все ще потребують допомоги.
На другому місці – Ефіопія, де нестачу води відчуває 61 мільйон чоловік, хоча і там ситуація змінилася на краще з 2000 року.
Також в десятку країн увійшли, у напрямку зниження, Нігерія, Китай, Конго, Індонезія, Танзанія, Уганда, Пакистан і Кенія.
Більшість прісної води йде на потреби сільського господарства: для зрошення полів, розведення худоби, риби і водних рослин. В останні десятиліття темпи забору води з річок, озер і підземних джерел сповільнилося, проте вони все ще випереджають швидкість росту населення.
Вчені нагадують, що в природі все взаємопов'язано. Якщо встановити греблю на річці, то нижче за течією стане неможливо ловити рибу. Якщо викачувати підземні води, то земля може почати просідати.
"Води просто не вистачає для задоволення всіх наших потреб", – зазначив Паоло Д'Одоріко з Каліфорнійського університету в Берклі.
За прогнозами фахівців, в найближчі десятиліття енергетика споживатиме все більше і більше води. Такі проекти, як перехід на поновлювані джерела енергії, можуть вирішити одну проблему, але створити іншу. Наприклад, вирощування культур для біопалива може вимагати додаткової кількості прісної вологи.
Також не варто забувати про зміни клімату. Через потепління і погодні аномалії вода стане більш цінною. Може змінитися і циркуляція водно-повітряних потоків на планеті. Експерти попереджають про збільшення частоти засух і повеней, а значить – вода буде надходити в місця, де її і так в надлишку, і залишати посушливі райони.
Великі міста вже почали страждати від нестачі води. Так, в 2018 році тотальна посуха ледь не спіткала Кейптаун (Південна Африка). На початку року влада міста дійшла висновку, що до квітня подача води буде повністю припинена. Уникнути кризи вдалося лише завдяки відчайдушним заходам, зокрема, урізанню води для поливу сільськогосподарських культур. Експерти відзначають, що цей випадок, швидше за все – перший з багатьох.
До 2050 року 3,5 – 4,4 мільярда чоловік будуть відчувати дефіцит питної води, з них близько мільярда – жителі міст. Максимальному ризику піддається Лос-Анджелес – вчені вважають, що його населення буде зростати навіть після осушення водних джерел. На другому місці – індійський Джайпур, на третьому – найбільше місто Танзанії Дар-ес-Салам.
Втім, вихід є. Екологи відзначають, що дотримання Паризької угоди щодо клімату може врятувати 60 мільйонів жителів Азії від водної кризи. Але одного цього кроку недостатньо. За словами експертів, світовій владі слід заздалегідь підготуватися до можливої ​​нестачі води і знайти способи її економити.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
4-апр-2020, 13:35162
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06185
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53156
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45156
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05171
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45371

События

Зеленский: ни одна больница сейчас не может быть закрыта
Зеленский заявил, что останавливать финансирование больниц нельзя
Сегодня, 14:1476
Израиль обеспечит православным «благодатный огонь», невзирая на коронавирус
Власти Израиля заверяют, что эпидемия коронавируса не лишит православных христиан их главного пасхального ритуала — «чуда схождения благодатного огня» в иерусалимском храме Гроба Господня.
Сегодня, 11:2299
Вакцину от коронавируса испытали на животных
Профессор турецкого университета Хаджеттепе Атеш Кара, который входит в научный комитет Турции по изучению коронавируса, рассказал, что при помощи микроигл на лейкопластыре животным была введена вакцина от коронавируса, которая создаёт антитела к коронавирусу и не позволяет ему присоединяться к
Сегодня, 11:11149
В одной из провинций Китая с 1 мая запретили употреблять в пищу кошек и собак
Многие китайцы из города Шэньчжэнь теперь могут остаться без своих любимых деликатесов.
Сегодня, 11:1092
Из-за коронавируса умер священник в Тернопольской области
В Тернопольской области умер мужчина 57 лет из города Залещики
Сегодня, 10:5176
Почти 80 людей с подозрением на коронавирус забрала скорая за сутки
За последние 24 часа скорую вызвали более 13 тыс. раз
Сегодня, 10:4988