"Я ж хочу своїй дитині лише добра" або помилки, які ламають їй життя

"Я ж хочу своїй дитині лише добра" або помилки, які ламають їй життя
Фахівці кажуть: трохи не у половини дітей, яких приводять на прийом з підозрою на розлади психіки, проблема одна - їх батьки.
Психолог Катерина Кібкало підмітила найчастіші помилки і дала поради, як їх уникнути.
Поганий приклад
Діти - копії батьків, це правда. Пам'ятаю, призвели маленького Макса, який в саду бив одногрупників, ображав вихователів. Але дитина просто копіювала манеру спілкування дорослих. Грубим словам навчився у вітчима, а ніжності не знав: батьки вважали, що він вже дорослий (в 4 роки!) - обіймати і цілувати його не можна, раптом виросте геєм. І ще: безглуздо вчити дитину не палити і не лаятися матом, якщо ви самі все це робите. Якщо щось не влаштовує в поведінці дитини, подивіться на себе, швидше за все, ці дратівливі риси є в вас самих.
Зловживання бабусями
Бабусі сучасним дітям все частіше замінюють і маму, і тата, і няньку. Але проблема бабусі в тому, що підсвідомо вона розуміє: у дитини є батьки. І зроби вона щось не так, буде кому дивитися на неї з докором. Ця відповідальність змушує перестраховуватися - звідси помилки. Будь-яка дрібниця: прибрав за собою склянку, помив руки, привітався - все привід для похвали. Варто онукові пустити сльози - телевізор і комп'ютер в його розпорядженні. Підсумок: дитина росте егоїстом, слова "ні" не існує.
Не зловживайте бабусями, поговоріть зі свекрухою і тещею, що надмірна турбота йде на шкоду. Дитина повинна відчувати себе потрібною, але ніяк не головною у домі!
Порівняння з успішними однолітками
Це ми теж любимо: "Вася відмінник, а у тебе трійки, непорядок". Вважаємо, якщо ставити за приклад дитині іншого, більш успішного, він за ним потягнеться. Але, як Вася, ваш син навряд чи захоче, адже Вася конкурент, якого, до всього іншого, воліли рідні батьки. Відбудеться зворотний ефект - малюк відчує себе гірше, у нього знизиться успішність. Замість цього порівняйте дитину з ним самим, згадайте його успіхи: "В минулому диктанті ти зробив чотири помилки, а цього всього дві. Молодець! А в наступний раз постарайся написати ще краще".
Примус до публічності
Всіх в дитинстві ставили на стілець і вимагали читати вірші - і нічого, скажете ви. А я скажу: не варто змушувати дитину щось робити на публіці. Батьки забувають, що дитина - особистість. І вже тим більше не можна лаяти дитину за відмову і вибачатися перед оточуючими за сина чи доньку. Навіть у дорослих вимога зробити щось викликає протест.
Пропонуйте дитині демонструвати свої вміння, але якщо вона не захоче - відступіть.
Надмірна суворість
З цим найчастіше перегинають палицю саме папи, причому дочок: з Колею не спілкуйся, він двієчник, губи не фарбуй, у вісім вечора додому. Наміри, зрозуміло, благі. Але в результаті батьки отримують слухняну і абсолютно не готову до життя людину. Дитина не навчився самостійності, не обпікалася - за нього все вирішували.
Результат буде сумний. З одного боку, у нього росте комплекс неповноцінності. З іншого - він вирветься з-під опіки, і тоді тримайся всі, хто може, тому що дитина буде прагнути порушити відразу всі батьківські заборони.
ВАЖЛИВО!
Що ще заважає їм вирости щасливими
Прагнення зробити дитину зручною
Піди пограй, кіно подивися - ми так часто говоримо дітям. У нас же божевільна робота, розслабитися хочеться... І в підсумку навмисно підсаджуємо їх на комп'ютер, телевізор, але не хочемо цього визнавати. Батьки моїх маленьких клієнтів дуже схожі - хочуть зробити дитину зручною для себе. Була у мене на прийомі мама з сином: хлопчик грубить, батька не поважає. Але проблеми у жінки не з сином, а з чоловіком: вона боялася, що той піде до іншої, у всіх конфліктах приймала його бік, а син опинявся завжди винен. Бажання було одне - зробити його тихим, не дратує батька. Але у такої зручної дитини навряд чи прокинеться прагнення як-то відбутися в житті. І комплекс неповноцінності йому забезпечений.
Хочете виростити гідну людину - докладайте зусиль, знаходите час на спілкування, спільний відпочинок та інше.
Злий тато, добра мама
Тато поставив у кут і позбавив комп'ютера, мама оголосила "амністію" - кожен з батьків вважає, що саме
він правильно виховує дитину, а про єдину політику домовитися не можуть. Приклад з практики. У 10-річного Дениса у школі стався конфлікт з однокласниками, тато порадив розібратися по-чоловічому, а мама сказала, що агресією проблему не вирішити, і запропонувала самою поговорити з хуліганами. Звичайно, Денис пішов за порадою мами, так йому вигідніше - за нього все вирішать дорослі. А батька просто став ігнорувати.
Узгоджуйте свої дії: якщо карати за щось, удвох, прощати - теж.
Бажання виростити генія
Багато мріють, щоб їх діти виросли олімпійськими чемпіонами і нобелівськими лауреатами. Сил на це не шкодують: з першого класу після школи танці, легка атлетика, англійська, з другого ще плавання і музикалка. Приблизно так було в одних моїх пацієнтів: з дитинства батьки виховували з доньки генія, а коли їй виповнилося 14, мама помітила на сторінці в соцмережах статуси на тему смерті, дівчинка замкнулася в собі. 
Дочка зрозуміла, що не зможе відповідати образу ідеальної Олі, створеного батьками, і впала в депресію.
Послабити хватку, не варто змушувати дитину бути досконалістю. Хіба ви самі ідеальні? Багато діти йдуть в протест: вибирають погану компанію, закидають навчання.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-12
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
10-июл-2020, 21:37148
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
10-июл-2020, 12:16295
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36583
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35149
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56297
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52135

События

Санкции против США введет Китай
Это ответ на ограничительные меры Вашингтона
Сегодня, 12:0363
Возможность досрочных выборов в Раду оценили у Зеленского
В "Слуге народа" также скептически оценивают вероятность досрочных выборов парламента
Сегодня, 11:5854
В Германии мужчина с луком отобрал оружие у четверых полицейских и скрылся в лесу
В воскресенье, 12 июля, на территории федеральной земли Баден-Вюртемберг в Германии 31-летний мужчина, вооруженный пистолетом, луком и стрелами, отобрал служебное оружие у четверых полицейских и скрылся в лесу. 
Сегодня, 10:0473
О новом обстреле со стороны Азербайджана заявили в Армении
В Минобороны Армении заявили о минометном и танковом обстрелах
Сегодня, 09:4987
На решение Турции об изменении статуса собора Святой Софии отреагировал Папа Франциск
Указом президента Турции от 10 июля собор Святой Софии в Стамбуле получил статус мечети
Сегодня, 09:4394
Уже 70 человек стали жертвами наводнений в Японии
Больше всего от стихийного бедствия пострадал остров Кюсю - здесь погибли 66 человек
Сегодня, 09:3987