На Харківщині можуть побудувати лабораторію для вивчення небезпечних хвороб за кошти США

На Харківщині можуть побудувати лабораторію для вивчення небезпечних хвороб за кошти США
У ЗМІ надійшла інформація про те, що в селищі Шовкостанція (Мерефа, за 30 км від Харкова) хочуть побудувати вірусну лабораторію під егідою США.
Близько півроку місцеві жителі намагаються довести, що їх місто - не місце для дослідів, що фінансуються Штатами. Вчені наполягають, що небезпеки немає і продовжують просувати проект майбутньої лабораторії.
«Міністерство оборони США хоче використовувати жителів Мерефи і Харківської області як піддослідних кроликів в розробці біологічної зброї. Не дозволимо зникнути нашому народові з лиця Землі!»- листівки такого змісту розклеїли по всій Мерефі. Це стало реакцією на плани Харківського інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини побудувати тут референс-лабораторію особливо небезпечних хвороб тварин на кошти уряду США.
Територія планованої забудови належить цьому інституту, знаходиться впритул до житлового мікрорайону. Кілька років тому співробітники Пентагону приїжджали сюди і вибрали це місце для будівництва, пізніше тут викорчували величезні блакитні ялини, поки на цьому все і закінчилося. Референс-лабораторія 3-го рівня біозахисту (з чотирьох можливих по максимуму) - знаходиться на стадії узгодження проекту - він готовий і знаходиться на експертизі в інституті «Харківпроект». Які експерименти з вірусами в області ветеринарії хочуть проводити вчені, без спецосвіти зрозуміти складно. Науково-дослідні роботи, діагностика та профілактика інфекційних хвороб тварин, зберігання робіт мікроорганізмів «ІЕКВМ» - сказано в офіційних документах. Якщо говорити простою мовою, вчені будуть досліджувати штами сибірки, чуми, пташиного грипу, ящуру та інших вірусів, удосконалювати, робити їх більш патогенними, розробляти вакцини проти них.
Як розповів директор Інституту ветмедицини, академік Борис Стегній, лабораторія планувалася в рамках програми між Україною та США, підписаної ще в 2001 році, для "зменшення біологічної загрози". «До нас приїжджали американські вчені і прийшли до висновку, що у нас дуже низькі стандарти біобезпеки, що не відповідають міжнародним вимогам», - повідомив Стегній. Ніякої біологічної зброї, за словами вченого, в лабораторії створювати не будуть. Але місцевих жителів це нітрохи не заспокоює. Вони вже написали сотні листів, глава облради Сергій Чернов попросив учених підшукати інше місце.
Міноборони США вже вклало близько 20 млн. дол. в реконструкцію і технічне переоснащення ряду установ, зокрема, в Протичумний інститут в Одесі, Інститут епідеміології у Львові, Центральну СЕС в Києві, ряд обласних санепідемстанцій.
У будівництво ветлабораторії в Шовкостанціі американці планували вкласти близько 15 млн.дол. Директор Інституту ветмедицини каже, що референс-лабораторія потрібна для контролю небезпечних інфекційних хвороб тварин, дослідження вірусів і розробки вакцин. «Концептуальний проект узгоджений з Центральної санепідемстанцією МОЗ України, відповідає санітарно-гігієнічним і ветеринарно-санітарним нормам. Об'єкт не буде продукувати шкідливі викиди і становити загрозу екології, здоров'ю та життю населення», - написав Борис Стегній в офіційному листі меру Мерефи Веніаміну Ситову.
А тим часом мешканці Шовкостанціі зібрали сотні підписів проти будівництва лабораторії в 70 кроках від їх житла і шлють листи до всіх можливих інстанцій. «Ми не допустимо цього будівництва і будемо боротися з навалою загарбників, які хочуть перетворити Україну на полігон для випробування сумнівних технологій. Інакше загине частина людства », - заявив голова екологічного товариства «Зелена вежа» Микола Ручкін.
«Ця лабораторія буде режимним військовим об'єктом Міноборони США! Подібна є вже в Грузії! Ні нам, ні всій Мерефі це не потрібно. Ми вже зібрали підписи більшості жителів селища і буде вимагати зупинки проекту. Ми не хочемо, щоб нас використовували як піддослідних кроликів в розробці біологічної зброї. Ми розуміємо, що лабораторія призначена для дослідження впливу патогенних мікроорганізмів на навколишнє середовище і людину. Місто Мерефа - невдале місце для подібного будівництва», - під таким зверненням підписалися сотні місцевих жителів.
Але Борис Стегній не здається: «Ми повинні підвищувати стандарти біобезпеки в Україні, тому будемо лобіювати будівництво лабораторії в РНБО». При цьому наші джерела в правоохоронних органах запевняють, що далі проекту справі зрушити в Харківській області не дадуть.
 
Нагадаємо, ми вже писали про те, що в Україні працюють 15 лабораторій, в яких американські військові створюють смертоносні віруси.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-15
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)