Ми чуємо те, що хочемо почути, або як працює "глухий телефон"

Ми чуємо те, що хочемо почути, або як працює "глухий телефон"
Іноді ми сприймаємо слова людей зовсім не так, як передбачалося
Ми чуємо те, що хочемо почути.
Пам'ятайте гру в зіпсований телефон? Ми збиралися у дворі і передавали, обпікаючи один одному вуха, якесь нехитре слово. До останнього гравця воно, як правило, доходило сильно спотвореним. З «малини» міг вийти «салют», а з «корови» – «крем-сода». Звичайно ж ми бавилися, але тим не менше кожен переслідував свій інтерес. Потім настав час побачень. Рандеву відбувалися всерйоз, але зі слухом тривали напряги. Нас запрошували в кіно, а ми сприймали це як освідчення в коханні. Нам висловлювали симпатію, але здавалося пропонували руку і серце. Знаю випадок, коли дівчина на повному серйозі носилася по місту в пошуках фати-таблетки, а чоловік у цей час навіть не вважав, що перебуває у стосунках.
Мій зять обожнює солодке настільки, що може обідати борщем з цукеркою «Гулівер» замість хліба. У дитинстві пробирався на кухню, щоб з'їсти ложку-другу цукру і потягти приховану «новорічну» цукерку. Досі хлопець пропускає повз вуха безліч статей, фільмів, доповідей про шкідливість цього продукту і стверджує, що глюкоза корисна для мозку, шоколад піднімає настрій, а в морозиві – величезні запаси білка. Про те, що глюкоза є не тільки в пампушках і бісквітах, а ще в квасолі, гарбузі й білокачанній капусті, навіть чути не хоче.
Один психоаналітик отримав запрошення на весілля. Банкет проходив у французькому ресторані і був розрахований на кілька сотень гостей. Виконувала соло віолончель, пахли троянди, офіціанти розносили келихи з марочним вином. Перебуваючи неподалік від господарів, фахівець з психоаналізу зауважив, що ті навіть не вникають у привітання гостей. Кивають, посміхаються і відповідають «етикетними» фразами. Щоб переконатися в своїх спостереженнях, влився в потік і тихо вимовив:
– Сьогодні померла моя бабуся.
Один з винуватців торжества вигукнув:
– Як чудово, дякую!
Він повторив цю фразу ще раз, тільки його дружині, затягнутій в бузковий. Та засяяла:
– Як мило з вашого боку!
Тоді він сміливо попрямував до нареченого і оголосив про свою втрату. Наречений його дружньо обійняв:
– Старий, раджу наслідувати мій приклад.
Виходить, ми чуємо лише те, що очікуємо почути. Те, що нам хочеться, подобається, приємно. Реагуємо на інформацію спочатку відому і звичну, ігноруючи ту, що суперечить особистим переконанням. Ми закриті від правди і розкриті для брехні. Вважаємо за краще перебувати в ілюзіях, ніж в сьогоденні, і це відбувається незалежно від віку, освіти і рівня інтелекту. Пам'ятаю, знайома розповідала кумедний випадок. Якось раз лікар наніс візит старшій дитині і побачивши, що його сестричка бігає босоніж, промовив:
– Ну ж бо, красуне, одягни капці, а то захворієш.
Після того, як лікар пішов, мама зробила зауваження доньці:
– Ти чула, що лікар сказав?
– Так, він сказав, що я красуня.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-19
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Пока в Украине решают проблему ареста Олега Ляшко, виновные в данных смертях strana.ua/news/229688-hruzinskie-snajpery-majdana-dali-pokazanija-v-belarusskoj-henprokuratura.html всё ещё находятся на ......
KudestNiK (2019-11-19 15:07:02)
Що за текст? Це Гугл переклав з української на російську? Ніщо? Читати неможливо!...
Анна Мельник (2019-11-18 00:05:57)
не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)