В Україні запрацювала технологія MobileID: що це таке, і з чим його "їдять"

В Україні запрацювала технологія MobileID: що це таке, і з чим його "їдять"
7 листопада набрав чинності закон "Про електронні довірчі послуги". Він офіційно дозволяє запустити технологію MobileID в Україні, повідомляється на сайті Кабміну
Що таке MobileID і чим корисна ця послуга
MobileID - спосіб ідентифікації особистості за допомогою мобільного телефону. Технологія дозволяє авторизуватися в різних сервісах, підписувати документи в електронному вигляді, відкривати, вносити зміни, закривати бізнес, отримувати виписки з реєстрів.
У Мін'юсті зазначають, що список можливостей MobileID згодом буде рости. В майбутньому технологія дозволить віддалено отримувати послуги в банках (відкривати рахунки, проводити транзакції, отримувати кредити), державні установи (отримувати права, реєструвати авто, голосувати і підписувати петиції), в сфері медицини, освіти і бізнесу. У Мін'юсті наголошують, що MobileID надійніше інших способів авторизації - наприклад, логіна і пароля - і його буде майже неможливо підробити або вкрасти зловмисникам.
Хто з операторів вже підключив MobileID
Ще до того, як закон вступив в силу, деякі оператори запустили MobileID з обмеженими можливостями. "Київстар" запустив технологію в тестовому режимі ще в кінці 2017 року - тільки для контрактних абонентів. Vodafone зробив аналогічний крок в серпні цього року.
Тепер MobileID стане доступним для всіх користувачів з повним набором можливостей. Підключати всіх абонентів до технології вже почав Vodafone - але поки тільки в Харкові. Представники оператора розповіли, що зараз за допомогою MobileID можна оформити три види довідок: про склад сім'ї, про реєстрацію місця проживання та технічний паспорт нерухомості в БТІ.
У Vodafone відзначили, що MobileID вже можуть підключити і кияни. До кінця року компанія планує запустити послугу в інших великих містах, а в першому півріччі 2019 го - в кожному обласному центрі. У lifecell журналісту AIN.UA повідомили, що оператор планує запустити технологію на початку 2019 року.
В "Київстар" розповіли, що оператор проведе комерційний запуск MobileID в "найближчим часом". У компанії підкреслили, що вже домовилися про впровадження технології в портал адміністративних послуг Дніпра і Львова. Це дозволить дніпрянам отримувати онлайн довідки про склад сім'ї, місце проживання без особистого візиту до установ, а жителям Львова - замовляти через інтернет довідки про наявність земельних ділянок, реєстрації місця проживання, склад сім'ї, копії та виписки з архівних документів, дозволу на благоустрій прибудинкових територій і так далі (всього буде доступно 100 адміністративних послуг).
Як підключити MobileID
У Мін'юсті пояснюють, що потрібно виконати наступні дії:
- Прийти в центр обслуговування оператора;
- Пройти верифікацію особистості за допомогою паспорта та ідентифікаційного коду;
- Отримати SIM-карту "нового покоління" з функціями електронного підпису.
При цьому, при проходженні цієї процедури змінювати номер телефону не доведеться. Vodafone, наприклад, пропонує підключити MobileID або на існуючий номер, або на додатковий.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-06-22
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Барбершопы: история появления и преимущества
Сегодня в разговоре многих мужчин слышится такое непонятное для многих слово, как барбершоп. И это вполне естественно, так как это не просто парикмахерская или салон, где можно сделать стильную стрижку, а особое заведение для мужчин с определенной атмосферой и стилем.
Вчера, 13:28109
Возможные последствия геморроя
У каждого человека разного возраста мог быть дискомфорт или боль в заднем проходе во время испражнений. В запущенных случаях - кровь.
18-июн-2021, 17:29484
Стильные фотообои в современном интерьере квартир и домов
Покупка новой квартиры или дома – всегда радостное и долгожданное событие, за которым следует подбор стильных, современных и экологически чистых отделочных материалов.
17-июн-2021, 18:51406
К чему дарят белые розы
Белые розы, одни из популярнейших во всех уголках земного шара. Несмотря на то, что в последние годы в семействе королевы цветов появляется масса сортов самых неожиданных и замысловатых оттенков, и отвоёвывают свою долю рынка у любителей экзотики, белые розы стоят особняком, являясь всегда
17-июн-2021, 12:49444
Элитный салон красоты 365 STUDIO: стоит ли его посещать
Если вы находитесь в поисках мастеров, которые будут бережно ухаживать за вашим телом, обратите внимание на студию 365 STUDIO. Почему стоит обратиться именно сюда?
16-июн-2021, 21:46347
Международные перевозки из Китая и Турции
Статья о компании RDcargo, которая занимается международными перевозками и полным сопровождением транспортного средства из Турции и Китая в Украину.
16-июн-2021, 21:41390

События

Минздрав заявил что переболевшие COVID-19 должны пройти полный курс вакцинации
Переболевшим COVID-19 следует пройти полный курс вакцинации против коронавируса. 
Вчера, 22:4786
Пытавшийся убить экс-тещу киевский дантист оказался замешан в ряде преступлений
Правоохранители сообщили о подозрении в еще нескольких преступлениях киевскому стоматологу, который ранее был задержан по факту покушения на бывшую тещу.
Вчера, 22:4161
Действие просроченных карточек переселенцев до конца лета продлил Ощадбанк
Ощадбанк не будет блокировать карты внутренне перемещенных лиц, срок действия которых истекает во время карантина, который в Украине продлили до конца лета.
Вчера, 22:3562
В разведке Минобороны Украины не знают  где находится похищенный экс-судья Чаус
Адвокаты Николая Чауса продолжают расследовать, где может находиться похищенный весной в Молдове бывший судья.
Вчера, 21:4365
Пожар в доме под Киевом устроил моряк, который хотел скрыть жестокое убийство. Его жертву нашли изуродованной
Виновником взрыва и пожара в жилой пятиэтажке в Белогородке Киевской области оказался 43-летний мужчина, который пытался замаскировать совершенное им особо жестокое убийство.
Вчера, 18:36128
Глава громады в Тернопольской области сделал себе визитки из вяленого мяса
В Тернопольской области председатель Копыченцкой общины Богдан Келичавый изготовил оригинальные визитные карточки - они сделаны из вяленного мяса.
Вчера, 18:3387