Жахливий період для життя: експерти назвали найгірший день в історії людства

Жахливий період для життя: експерти назвали найгірший день в історії людства
Британські експерти визначили, що найгірше людям жилося в 536 році від Різдва Христового

Пов'язано це не з війнами, а з різким похолоданням в усьому світі, пише Science Alert.

Якщо хтось запитав вас, який був найгірший рік в історії людства, що б ви відповіли? 1347 рік нашої ери був досить поганим. Цього року епідемія чуми серйозно вразила Європу. Будь-які роки між 1941 і 1945 були жахливими. Або 1918 рік, рік початку пандемії грипу, в результаті якого загинуло до 100 мільйонів людей. Але, як виявилося, найстрашнішим був рік, про який більшість людей, ймовірно, навіть не замислювалися: 536 нашої ери.

"Це був початок одного з найгірших періодів для життя, якщо не найгіршим роком взагалі", - сказав археолог Гарвардського університету і середньовічний історик Майкл Маккормік. Його стаття показує, що економічний спад, який почався в 536 році тривав більше ста років.

536 був десятим роком правління візантійського імператора Юстиніана Великого, і на землі не відбувалося нічого незвичайного. Але ось на небі відбувалося щось дивне: з'явився загадковий запорошений туман, що блокував Сонце, в результаті чого температура знизилася і почалися роки хаосу в усьому світі: посуха, неврожай, сніг в Китаї влітку, голод.

"І ось в цьому році сталося страшне диво: весь рік сонце випускало світло як місяць, без променів, протягом усього року, переставши, як раніше, чисто і яскраво сяяти. З того часу, як це почалося, не припинялися серед людей ні війна, ні моровиця, ні будь-яке інше лихо", - писав візантійський історик Прокопій.

Є дані про те, що катастрофічні виверження вулканів можуть бути винуватцями подібних подій і викликати короткочасне глобальне охолодження і руйнівний голод. Тепер новий, дуже докладний аналіз ядра льодовика Колле Гніфетті на кордоні між Швейцарією та Італією дав нову інформацію про пітьму, в яку тоді поринув світ.

У 536 році вулканічний попіл і уламки були змішані з крижаним шаром, що свідчить про велику вулканічну подію. Гренландські і антарктичні крижані ядра свідчили про друге виверження в 540 році нашої ери, що посилило страждання. Потім в 541 році з'явилася так звана Юстініанська чума і все стало зовсім погано.

Але приблизно в 640 році команда вчених помітила, що в льоду льодовика Колле Гніфетті стали з'являтися сліди свинцю. Таке забруднення означає, що люди знову почали видобуток і виплавку срібла зі свинцевої руди. Іншими словами, економіка відновлювалася і відновилася приблизно за сто років.

Цікаво, що крижане ядро ​​також показує кінець свинцевого забруднення приблизно в 1349-1353 роках. Це точно збігається з хронологією чуми - так званої "Чорної смерті", і дослідники використовували це в якості маркера для визначення того, що вони правильно оцінюють датування інших подій.

Джерело

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-06-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Возможные последствия геморроя
У каждого человека разного возраста мог быть дискомфорт или боль в заднем проходе во время испражнений. В запущенных случаях - кровь.
18-июн-2021, 17:29371
Стильные фотообои в современном интерьере квартир и домов
Покупка новой квартиры или дома – всегда радостное и долгожданное событие, за которым следует подбор стильных, современных и экологически чистых отделочных материалов.
17-июн-2021, 18:51358
К чему дарят белые розы
Белые розы, одни из популярнейших во всех уголках земного шара. Несмотря на то, что в последние годы в семействе королевы цветов появляется масса сортов самых неожиданных и замысловатых оттенков, и отвоёвывают свою долю рынка у любителей экзотики, белые розы стоят особняком, являясь всегда
17-июн-2021, 12:49398
Элитный салон красоты 365 STUDIO: стоит ли его посещать
Если вы находитесь в поисках мастеров, которые будут бережно ухаживать за вашим телом, обратите внимание на студию 365 STUDIO. Почему стоит обратиться именно сюда?
16-июн-2021, 21:46314
Международные перевозки из Китая и Турции
Статья о компании RDcargo, которая занимается международными перевозками и полным сопровождением транспортного средства из Турции и Китая в Украину.
16-июн-2021, 21:41353
Пицца в Днепре: где заказать доставку
Пицца — традиционное итальянское блюдо, которое уже полюбилось на территории разных стран. Украина — не исключение. Однако, чтобы пицца действительно была приготовлена с учетом итальянских традиций, нужно найти хорошее заведение.
16-июн-2021, 21:37394

События

МОК разрешил присутствовать на Олимпиаде в Токио не более 10 тысячам зрителей. Им всем запретили кричать
Международный олимпийский комитет, власти Токио и правительство Японии обсудили проведение летней Олимпиады.
Вчера, 23:04113
Самую большую в истории страны партию героина изъяли в Молдове
В Молдове правоохранители задержали семь человек по подозрению в контрабанде наркотиков.
Вчера, 23:0086
Гражданам Поднебесной покинуть Афганистан порекомендовали власти Китая
Консульский департамент Министерства иностранных дел Китая заявил об осложнении ситуации в Афганистане. 
Вчера, 21:05116
На пешеходном переходе в Ивано-Франковске водитель под наркотиками сбил ребенка
В Ивано-Франковске полицейские расследуют аварию, в которой водитель, находившийся под воздействием наркотиков, наехал на пятилетнего мальчика.
Вчера, 21:02121
Под санкции США попали пресс-секретарь Лукашенко, тюрьма и КГБ
Американские власти расширили санкции против Беларуси.
Вчера, 18:16110
Террористы в Мали на заминированном авто врезались в колонну французских военных
В Мали во французских военных врезался заминированный автомобиль.
Вчера, 18:11100