Кількість безплідних пар все збільшується, а штучне запліднення - задоволення не з дешевих. Хто може отримати ЕКЗ в Україні безкоштовно

Кількість безплідних пар все збільшується, а штучне запліднення - задоволення не з дешевих. Хто може отримати ЕКЗ в Україні безкоштовно
Ще 30-40 років тому відсутність дітей в сім'ї було явищем рідкісним. Тепер же кожна п'ята жінка або чоловік, з якими ви, наприклад, їдете в метро – безплідні

В Європі та Америці стати батьками не може кожна восьма пара. Чому така різниця? Відповідь на це питання знайшлося на презентації Всеукраїнського соціального проекту "Почути "мама", яка днями пройшла в Києві.

У країнах Європи і Північної Америки на 1 млн населення припадає 1,5-2 млн циклів екстракорпорального запліднення, в той час як в Україні ця цифра становить всього 357 циклів. Таким чином, на Заході багато чоловіків з діагнозом "безпліддя" просто не встигають поповнити статистику бездітних, а швидко виявляються в рядах батьків. Тому-то і створюється враження, що кількість безплідних пар в інших країнах менше, ніж у нас. На ділі ж тенденція до безплідності збільшується у всьому світі, оскільки знижується загальний рівень здоров'я людей. Можливо, винні горезвісні екологія і їжа, напхана хімією. Точно відомі лише причини ненастання самої вагітності.
Так, і в світі, і в Україні на сьогодні 25-30% випадків безплідності викликані ендокринними захворюваннями, 10% - непрохідністю маткових труб. Неможливість зачаття, запрограмована в організмі генетично, становить менше 1% з усіх причин. Решта 60% - це різного роду чоловічі проблеми зі здоров'ям. І частка чоловічого фактора, за словами медиків, з кожним роком зростає.
ЕКЗ в Україні
Вважається, що до ЕКЗ українці вдаються нечасто тому, що штучне запліднення - задоволення не з дешевих. Але це правда лише почасти.
"Так, для гаманців багатьох українців допоміжні репродуктивні технології занадто дорогі. Але друга після грошей причина – слабка інформованість про можливості і досягнення української репродуктивної медицини, – вважає Валерій Зукін, кандидат медичних наук, віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини. – В цілому кількість дітей, народжених в Україні завдяки ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій), зростає: у 2000 році таких немовлят було 157, тепер близько 8000 щорічно. Але це мало, оскільки безплідні пари в Україні обчислюються тисячами. Просто жінки вважають, що поки немає менопаузи, ще встигну. Адже справи-то – заплатити лікарям, і вони з'єднають клітини чоловіка і дружини належним чином. А це можна зробити в будь-який час, так що нехай це буде план "Б".
Але статистика невтішна: ймовірність народження дитини при використанні навіть найпрогресивніших технологій у жінки в 40 років всього 15%. Далі вона стрімко знижується, і вже в 42 роки складає близько 0,01%. Ще одна причина, з якої в Україні кількість циклів запліднення за допомогою ДРТ в порівнянні з іншими країнами менше в рази, – в українців сильна віра в удачу – мовляв, просто не щастить, але ось-ось настане вагітність і без ДРТ. Тому з усіх пар, які зважилися на штучне запліднення та прийшли на консультацію до репродуктолога, в протокол вступає тільки 60%. Але з віком ймовірність вагітності навіть з використанням ДРТ падає. До того ж вірогідність зачаття при штучному заплідненні після першої спроби становить в середньому менше 50%. Лікарі – не святі: ми тільки робимо все можливе, щоб безплідні пари стали батьками".
"Тому ми вирішили запустити проект, в рамках якого українці зможуть безкоштовно отримати відповіді фахівців на свої питання про ДРТ", – говорить Роджер Еліа, гендиректор біофармацевтичного підрозділу компанії Merck в Україні, Грузії та країнах СНД.
ЕКЗ безкоштовно: кому
Безкоштовне ЕКЗ в Україні проводять:
- Донецький державний регіональний центр охорони материнства і дитинства;
- Прикарпатський центр репродукції людини МОЗ України; Український інститут репродуктології ім. П. Л. Шупика;
- Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Харківського медуніверситету;
- Центр реконструктивної та відновної медицини Одеського медуніверситету.
Право на цю держпрограму мають подружжя від 19 до 40 років, якщо їх безпліддя викликане непрохідністю маткових труб або їх відсутністю, при цьому у подружжя не повинно бути ендокринних захворювань. Нею можна скористатися один раз.
Рішення про таке право приймає держкомісія при зазначених центрах. Їй потрібно надати направлення дільничного / лікуючого гінеколога / репродуктолога, і результати таких обстежень: аналіз крові загальний, на СНІД, сифіліс, гепатити, групу крові, резус-фактор, коагулограму; бакпосева секреций з статевих органів подружжя, мазок і цитологія дружини, спермограма чоловіка; гормональний пакет: ФСГ, ЛГ, пролактин, тестостерон, естрадіол; каріотипування подружжя і флюорографія; висновок про стан маткових труб (наприклад, після гістероскопії); висновок генетика (опис кариотипа подружжя), ендокринолога, нарколога, психіатра, терапевта, інфекціоніста.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
Вчера, 15:08134
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
Вчера, 14:45179
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
Вчера, 14:39102
Качественное оборудование для баров от мировых производителей
Для запуска собственного бизнеса в сфере обслуживания потребуется немало сил, знаний и капиталовложений
Вчера, 12:3286
Что нужно знать украинцу, чтобы защитить диссертацию за границей?
То, что многие украинские студенты решают уехать за границу и продолжить свое обучение там — известный факт
Вчера, 12:20104
Нужен ли адвокат при расторжении брака?
С таким явлением как развод, ежегодно сталкивается множество семейных пар
Вчера, 09:26137

События

Коронавирусом заразился еще один нардеп
Вирус диагностировали у Анны Скороход
Сегодня, 15:2366
Больше 600 тыс. человек в мире заразились коронавирусом
От вируса скончались почти 28 тысяч человек
Сегодня, 13:07114
Где и когда мог заразиться начальник полиции Киева, рассказал Аваков
Андрей Крищенко мог заразиться коронавирусом от одного из пассажиров поезда "четыре столицы"
Сегодня, 13:00149
До 22 миллионов украинцев может переболеть коронавирусом
Сейчас в Украине средний уровень смертности от коронавируса на уровне 1%
Сегодня, 11:09103
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 28.03. (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 28 марта в Украине подтверждено 311 случаев COVID-19.
Сегодня, 10:56258
Мир оказался на грани дефицита резиновых перчаток
Мир оказался на грани дефицита резиновых перчаток после того, как власти Малайзии, в которой производится большая часть этих изделий, начали вводить жесткие меры против распространения коронавируса, пишет Bloomberg
Сегодня, 08:5791