Секс - як чай, не можна когось примушувати його пити: що несуть за собою зміни до закону про запобігання домашньому та сексуальному насильству (Видео)

Секс - як чай, не можна когось примушувати його пити: що несуть за собою зміни до закону про запобігання домашньому та сексуальному насильству
Зараз, притягнути кривдника до кримінальної  відповідальності, можна у випадку, якщо він застосовував силу, погрожував чи зловживав вразливим станом потерпілої особи
Але уже 11 січня 2019 року набувають чинності зміни до Кримінального кодексу України щодо зґвалтування та сексуального насильства.
Чи існує зґвалтування у шлюбі?
Юрист та членкиня організації «Жіночі перспективи» Галина Федькович каже, явище сексуального насильства у сім’ї є поширеним, проте мало жінок зважуються про це сказати і тим паче написати заяву у поліцію.
«Справ через зґвалтування у шлюбі майже немає. Суспільство вважає, що такого поняття не існує. Є стереотип, що коли підписується документ про реєстрацію шлюбу – надається згода на будь-які сексуальні дії у довільний час на весь період тривалості шлюбу,  незалежно хоче особа, чи ні», – пояснює Галина Федькович.
Що зміниться?
Основною умовою є наявність згоди на статевий акт.
Якщо особа не сказала чіткого «так»-це трактуватиметься законодавством як незгода. Отже, це насильство, і кривднику загрожує кримінальна відповідальність. Також, відповідно до нових норм, потерпіла особа не зобов’язана у процесі судового розслідування доводити, що чинила опір.
Кривдник, який повторно здійснює насильницький акт нестиме посилену кримінальну відповідальність. Вона буде збільшена і у випадку насильства над дружиною, колишньою партнеркою, або іншою близькою особою.
Також підвищений рівень відповідальності включає насильство над неповнолітньою особою. До 14 років, навіть за наявності згоди, будь-який сексуальний контакт вважатиметься зґвалтуванням.
Покаранням за ці злочини є позбавлення волі до 5 років.
Зміни до чинного законодавства можуть тягнути за собою спекуляції та шантаж. Правоохоронці нагадують, що Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за неправдиві повідомлення про вчинений злочин. Якщо особа повідомляє про вчинення злочину щодо неї, відповідач може звернутися із заявою до правоохоронців і захистити себе від наклепу.
Громадська організація Центр «Жіночі перспективи» провела опитування серед жінок та чоловіків на тему сексуального насильства.
Опитування користувачів Facebook
Результати свідчать про те, що у сучасному українському суспільстві досі є місце насильницьким практикам у шлюбі і не лише.
94% опитаних дали позитивну відповідь на запитання «Чи обов’язково отримати згоду на секс?»;
53% опитаних ніколи не вступали у статевий контакт без взаємної згоди;
10% респондентів вважають, що секс без згоди допустимий, якщо перебувають з партнером у близьких відносинах;
24% ніколи не погоджувалися на секс без бажання;
51% опитаних погоджувалися на статевий контакт через почуття обов’язку перед партнером;
23% погоджувалися на небажаний секс, аби уникнути можливих образ партнера через відмову;
16% погоджувалися на статевий контакт через страх втратити кохану людину;
8% погоджувалися на секс через погрози, або застосування сили ініціатором.
У 2015 році Великобританія внесла подібні зміни у законодавство. Поліція створила інформаційний ролик, аби ознайомити громадян із нововведеннями. «Згода на секс: просто як чай». Коротко про головне.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать холодильник с учетом его ключевых характеристик
Не существует универсального совета, следуя которому можно выбрать идеальный холодильник. Если вы планируете его покупку, учитывайте свои финансовые возможности, количество членов семьи и вкусовые предпочтения, касающиеся внешнего оформления.
Вчера, 16:2174
Утепление дома пенопластом: ключевые преимущества
Энергоэффективность дома в условиях активного повышения цен на энергоносители, а, следовательно, и на отопление, - вопрос актуален, и даже очень. И чтобы в зимний период счета, мягко говоря, не поражали Вас заоблачными суммами, самое время позаботится об утеплении собственного жилища.
Вчера, 13:5080
Целебные и лекарственные травы для нашей нервной системы
Врачи и целители разных культур и цивилизаций на протяжении всего времени применяют лекарственные травы для нервной системы, чтобы защитить организм от стресса и беспокойства.
Вчера, 11:40146
Строительство ферм для животных, или Как открыть свиноферму?
Строительство свинофермы – выгодная инвестиция денежных средств. Чтобы избежать ошибок и финансовых потерять, советуем довериться одному подрядчику и заказать проект фермы под ключ.
Вчера, 09:5682
Приобретение жилья в Испании с ВНЖ и без него: в чем разница и что лучше?
При покупке жилья в Испании мало кого интересует получение ВНЖ. Ведь апартаменты покупаются в качестве инвестиций, и проживать в этой стране собираются далеко не все. Но тут есть один нюанс.
26-мая-2020, 21:05104
Цены на ремонтные работы
При планировании ремонта один из наиболее актуальных вопросов – цена вопроса. От бюджета зависит, какие идеи можно реализовать в квартире или офисе, а от которых придется отказаться из-за стоимости.
26-мая-2020, 13:44112

События

Проект по сокращению тюрем запускает Минюст
В Украине ни одна тюрьма не заполнена на 100% в отличие от СИЗО
Сегодня, 05:0041
В этом году мировой туризм упадет на 70%
В предыдущие кризисные ситуации в мире наблюдался спад на 10-20%
Сегодня, 03:0050
Из-за махинаций уволили руководство "Интерсити"
В ближайшее время "Укрзализныця" проведет прозрачный и конкурентный отбор с соблюдением законодательства
Сегодня, 01:0070
Подозреваемого в поджоге прокуратуры Каховки задержали
Подозревают 27-летнего жителя Каховского района
Вчера, 21:2867
Пляжи в Киеве 1 июня все же не откроют
Пляжи должны получить санитарные паспорта, процедура длится 7-10 дней
Вчера, 20:4770
В законности уголовного преследования Онищенко усомнился суд в Германии
Бывший народный депутат Александр Онищенко, задержанный в 2019 году в Германии по запросу Украины, не будет экстрадирован на родину
Вчера, 19:0074