55fa79bbb1c5c966 Чай, кава, потанцюємо? Вчені ошелешили дослідженнями про пристрасть до цих напоїв » Новости Украины и Мира. Новости сегодня - 7dniv.info
 

Чай, кава, потанцюємо? Вчені ошелешили дослідженнями про пристрасть до цих напоїв

Чай, кава, потанцюємо? Вчені ошелешили дослідженнями про пристрасть до цих напоїв
Громадяни США, Бразилії та Німеччині, наприклад, віддають перевагу каві
Якщо вірити цілій серії досліджень, справа не тільки в історичних передумовах і різниці менталітету - вибір між кавою і чаєм закладений в генах.
Кавові гени
За пристрасть до кофеїну і силу його впливу на організм відповідають певні генетичні варіації, стверджують дослідники з Гарвардського університету (США). Всього їх вісім. Перші дві - мутації в генах CYP1A2 і AHR - були відкриті в 2011 році, коли аналіз даних 47 тисяч осіб показав, що їх носії вживають в день на 40 мікрограмів кофеїну більше, ніж всі інші люди.
Три роки по тому ця ж група вчених виявила шість нових генів, які можуть мати відношення до кофеїнової залежності. Цього разу дослідники опитали вже 120 тисяч респондентів, а потім проаналізували їх ДНК. Виявилося, що чотири нових "кавових" гена були пов'язані з тим, як організм розщеплює кофеїн і реагує на нього. Ще два гена, присутні в ДНК любителів кави, не мали прямого відношення до напою, що бадьорить: вони регулювали рівень холестерину і цукру в крові.
Любов до кави також визначається мутаціями в генах рецепторів гіркого смаку, впевнені британські та австралійські вчені, які вивчили дані 438 тис чоловік. Серед тих, хто випиває більше чотирьох чашок кави щодня, переважають люди з високою чутливістю до кофеїну. При цьому вони погано відчувають смак хініну і деяких інших гіркий субстанцій, не люблять чай і в середньому п'ють менше алкоголю, ніж ті, у кого таких мутацій немає. Люди ж з високою чутливістю до хініну, навпаки, вважають за краще чай і недолюблюють кави.
Стать
Швидкість розщеплення кофеїну і реакція на нього також можуть залежати від статі людини, вважають вчені з Університету Барселони. Протягом декількох днів вони поїли кавою 688 добровольців: 238 чоловіків і 450 жінок. Через десять, 20 і 30 хвилин після чашечки підбадьорливого напою дослідники заміряли рівень кофеїну в організмі випробовуваних. Виявилося, що його дія починало відчуватися добровольцями вже через десять хвилин після вживання кави, а найбільшої концентрації ця речовина досягало приблизно через півгодини. При цьому на чоловіків кофеїн діяв швидше і виробляв більший ефект, ніж на жінок.
Тривале вживання кави також по-різному позначається і на здоров'ї представників різних статей. Згідно з дослідженням шведських медиків, три чашки кави в день можуть значно зменшити розмір грудей у ​​жінок. Особливо схильні до цього ефекту носії мутації в гені CYP1A2 - тієї самої, що викликає пристрасть до напою, що бадьорить. На думку вчених, об'єм грудей зменшується через те, що кофеїн може впливати на вироблення жіночих статевих гормонів - естрогенів.
На чоловіків же три чашки кави в день, навпаки, діють благотворно - запобігають розвитку еректильної дисфункції. Як з'ясували дослідники з Техаського університету в Х'юстоні (США), представники сильної статі, які споживають щодня від 85 до 303 мікрограмів кофеїну (еквівалентно трьом чашкам кави), приблизно на 40 відсотків рідше скаржаться на проблеми з потенцією, ніж ті, хто не п'є кави. Єдина група чоловіків, на яких кофеїн не робить поліпшує впливу, - діабетики.
За словами дослідників, кофеїн впливає на розслаблення гладкої мускулатури геліцінових і кавернозних артерій пеніса, що значно покращує кровотік і дозволяє чоловікам довго залишатися в бойовій формі.
Чай проти всіх хвороб 
А ось чай однаково діє на всіх людей, незалежно від статі. При цьому досліджень, які доводять його благотворний вплив на організм, в рази більше, ніж аналогічних робіт про каву.
Зокрема, відомо, що зелений чай визнаний ефективним засобом профілактики раку. За даними американських онкологів, екстракт зеленого чаю, поліфенон Е, перешкоджає росту злоякісних пухлин, а одна чашка цього гарячого напою в день знижує ймовірність розвитку глаукоми - однієї з головних причин повної втрати зору. Вчені пояснюють благотворний вплив чаю містяться в ньому флавоноїдами, які розширюють кровоносні судини, що забезпечують очі киснем і живильними речовинами.
Крім того, згідно з висновками австралійських вчених, одна чашка чаю в день (неважливо якого - чорного або зеленого) знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і захворювання периферичних артерій. А чорний чай допомагає скинути вагу і покращує роботу мікрофлори кишечника, так як активні речовини, що містяться в ньому, стимулюють зростання деяких корисних бактерій і пригнічують мікроби, що живуть в кишечнику огрядних людей і тварин. Але щоб чай дійсно допоміг, краще відмовитися від куріння і алкогольних напоїв, повідомляє агентство Reuters. Вони зводять нанівець користь від вживання цього напою.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: кава, чай  

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как можно оплатить коммунальные услуги
Где оплатить коммунальные услуги. Какие ещё виды услуг можно оплатить в интернете. Преимущества платёжных систем в интернете.
Сегодня, 12:3389
«Дарниця» взяла курс на посилену диджиталізацію
Фармацевтична компанія «Дарниця» назвала цифрову трансформацію своєю стратегічною метою та відокремила її як напрямок розвитку.
Вчера, 23:48113
Контражурная вывеска: что это такое?
Контражурная вывеска позволяет привлечь внимание прохожих и отпечатывается в памяти, поэтому является прекрасной рекламой магазина, бренда и т.д.
Вчера, 19:14121
Особенности работы в страховом бизнесе
На конец первого квартала текущего года в Украине действовало 225 страховых компаний. Эксперты относят страховой бизнес к перспективным, быстро развивающимся отраслям. В этой сфере можно достаточно быстро сделать успешную карьеру.
Вчера, 14:59103
Ручное бурение скважин: ключевые особенности
Многие владельцы загородных домов и дач сталкиваются с вопросом водоснабжения, поскольку не везде существует возможность подключиться к водопроводу.
19-сен-2020, 21:23209
Лучшие подарки для подруги от EVA Blog
В Новый год хочется сделать близким хорошие подарки. Для подруг их можно легко выбрать благодаря  разнообразным косметическим средствам, которые можно собрать в оригинальную подарочную упаковку и качественному составу.
19-сен-2020, 18:10175

События

Уже в конце сентября медики начнут получать повышенные зарплаты
Медицинские работники начнут получать повышенные зарплаты уже в конце текущего месяца.
Сегодня, 20:1333
Цены на газ для производителей тепла повысил "Нафтогаз"
В сентябре цена газа без НДС и транспортировки составит 4,3 тысячи гривен за 1 тысячу кубометров.
Сегодня, 20:1133
В случае избрания в Одесский облсовет Степанов не собирается в отставку
Министр здравоохранения Украины Максим Степанов не намерен уходить в отставку, если будет избран на местных выборах в Одесский областной совет.
Сегодня, 19:2145
Создание площадки для переговоров по Крыму обсудили Зеленский и Боррель
Президент Владимир Зеленский и высокий представитель Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Жозеп Боррель провели встречу.
Сегодня, 17:4554
Кислица заявил что Россия должна попросить о подаче воды в Крым
Если Российская Федерация хочет, чтобы Украина поставляла воду в оккупированный Крым, она должна об этом попросить.
Сегодня, 17:4151
Жаркая погода возвращается в Украину
В среду, в четвертую неделю сентября, в Украину вернется жаркая погода.
Сегодня, 16:5860