Чай, кава, потанцюємо? Вчені ошелешили дослідженнями про пристрасть до цих напоїв

Чай, кава, потанцюємо? Вчені ошелешили дослідженнями про пристрасть до цих напоїв
Громадяни США, Бразилії та Німеччині, наприклад, віддають перевагу каві
Якщо вірити цілій серії досліджень, справа не тільки в історичних передумовах і різниці менталітету - вибір між кавою і чаєм закладений в генах.
Кавові гени
За пристрасть до кофеїну і силу його впливу на організм відповідають певні генетичні варіації, стверджують дослідники з Гарвардського університету (США). Всього їх вісім. Перші дві - мутації в генах CYP1A2 і AHR - були відкриті в 2011 році, коли аналіз даних 47 тисяч осіб показав, що їх носії вживають в день на 40 мікрограмів кофеїну більше, ніж всі інші люди.
Три роки по тому ця ж група вчених виявила шість нових генів, які можуть мати відношення до кофеїнової залежності. Цього разу дослідники опитали вже 120 тисяч респондентів, а потім проаналізували їх ДНК. Виявилося, що чотири нових "кавових" гена були пов'язані з тим, як організм розщеплює кофеїн і реагує на нього. Ще два гена, присутні в ДНК любителів кави, не мали прямого відношення до напою, що бадьорить: вони регулювали рівень холестерину і цукру в крові.
Любов до кави також визначається мутаціями в генах рецепторів гіркого смаку, впевнені британські та австралійські вчені, які вивчили дані 438 тис чоловік. Серед тих, хто випиває більше чотирьох чашок кави щодня, переважають люди з високою чутливістю до кофеїну. При цьому вони погано відчувають смак хініну і деяких інших гіркий субстанцій, не люблять чай і в середньому п'ють менше алкоголю, ніж ті, у кого таких мутацій немає. Люди ж з високою чутливістю до хініну, навпаки, вважають за краще чай і недолюблюють кави.
Стать
Швидкість розщеплення кофеїну і реакція на нього також можуть залежати від статі людини, вважають вчені з Університету Барселони. Протягом декількох днів вони поїли кавою 688 добровольців: 238 чоловіків і 450 жінок. Через десять, 20 і 30 хвилин після чашечки підбадьорливого напою дослідники заміряли рівень кофеїну в організмі випробовуваних. Виявилося, що його дія починало відчуватися добровольцями вже через десять хвилин після вживання кави, а найбільшої концентрації ця речовина досягало приблизно через півгодини. При цьому на чоловіків кофеїн діяв швидше і виробляв більший ефект, ніж на жінок.
Тривале вживання кави також по-різному позначається і на здоров'ї представників різних статей. Згідно з дослідженням шведських медиків, три чашки кави в день можуть значно зменшити розмір грудей у ​​жінок. Особливо схильні до цього ефекту носії мутації в гені CYP1A2 - тієї самої, що викликає пристрасть до напою, що бадьорить. На думку вчених, об'єм грудей зменшується через те, що кофеїн може впливати на вироблення жіночих статевих гормонів - естрогенів.
На чоловіків же три чашки кави в день, навпаки, діють благотворно - запобігають розвитку еректильної дисфункції. Як з'ясували дослідники з Техаського університету в Х'юстоні (США), представники сильної статі, які споживають щодня від 85 до 303 мікрограмів кофеїну (еквівалентно трьом чашкам кави), приблизно на 40 відсотків рідше скаржаться на проблеми з потенцією, ніж ті, хто не п'є кави. Єдина група чоловіків, на яких кофеїн не робить поліпшує впливу, - діабетики.
За словами дослідників, кофеїн впливає на розслаблення гладкої мускулатури геліцінових і кавернозних артерій пеніса, що значно покращує кровотік і дозволяє чоловікам довго залишатися в бойовій формі.
Чай проти всіх хвороб 
А ось чай однаково діє на всіх людей, незалежно від статі. При цьому досліджень, які доводять його благотворний вплив на організм, в рази більше, ніж аналогічних робіт про каву.
Зокрема, відомо, що зелений чай визнаний ефективним засобом профілактики раку. За даними американських онкологів, екстракт зеленого чаю, поліфенон Е, перешкоджає росту злоякісних пухлин, а одна чашка цього гарячого напою в день знижує ймовірність розвитку глаукоми - однієї з головних причин повної втрати зору. Вчені пояснюють благотворний вплив чаю містяться в ньому флавоноїдами, які розширюють кровоносні судини, що забезпечують очі киснем і живильними речовинами.
Крім того, згідно з висновками австралійських вчених, одна чашка чаю в день (неважливо якого - чорного або зеленого) знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і захворювання периферичних артерій. А чорний чай допомагає скинути вагу і покращує роботу мікрофлори кишечника, так як активні речовини, що містяться в ньому, стимулюють зростання деяких корисних бактерій і пригнічують мікроби, що живуть в кишечнику огрядних людей і тварин. Але щоб чай дійсно допоміг, краще відмовитися від куріння і алкогольних напоїв, повідомляє агентство Reuters. Вони зводять нанівець користь від вживання цього напою.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: кава, чай  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-09-25
2021-09-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Оправданная популярность тротуарной плитки марки Avenue — где купить, как уложить?
Тротуарная плитка очень популярна в нашей стране уже долгие годы. Она не только привлекательного внешнего вида, но и очень прочная и служит долгое время без потери первоначального качества. Какую конкретно тротуарную плитку купить? Цена на материал? Как выглядит? Как правильно укладывать
Вчера, 14:0698
Механическая обработка изделий разной сложности
Залог качественных и конкурентоспособных изделий — детали, изготовленные точно в размер, без малейших дефектов и изъянов. Чтобы получить результаты высокого уровня, необходимо применение высокоточного оборудования: фрезерных, токарных станков, термопластавтоматов.
Вчера, 09:45107
Лучшие способы изучения английского дома в 2021 году
Начинать изучать английский язык никогда не поздно. Главное иметь для этого мотивацию и цель. Например, желание уехать за границу на постоянное место жительства или получить работу в крупной международной компании, поступить в престижный западный или европейский вуз.
Вчера, 09:4390
Зимняя резина «Нокиан» в интернет-магазине Tireshop
Интернет-магазин резины Tireshop предлагает большое разнообразие покрышек финского бренда. Благодаря широкому ассортименту каждый сможет подобрать для себя подходящий вид автопокрышек для любого варианта техники: от легковых автомобилей до грузовых.
24-сен-2021, 17:10165
Как разграничиваются обязанности между различными менеджерами в компании?
В современном деловом мире с каждым годом повышается востребованность профессии менеджера. Но следует заметить, что под этим термином могут пониматься различные специальности, часто далекие друг от друга.
24-сен-2021, 17:01183
Что такое представительская полиграфия
Имидж любой современной компании поддерживается многими маркетинговыми инструментами, в том числе представительской полиграфией. Расскажем, что к ней относится.
24-сен-2021, 12:21158

События

Чем опасен штамм Дельта и как от него защититься
В Украине продолжает расти заболеваемость коронавирусом. В пятницу впервые с апреля число новых заболевших превысило 9000.
Вчера, 20:2064
Признать незаконным включение ковида в перечень особо опасных болезней отказался суд
Окружной административный суд Киева отказал в деле о признании незаконным включения ковида в перечень особо опасных болезней.
Вчера, 20:1863
За вопрос о нацисткой символике в Полтаве парень и его отец хотели избить блогера
В Полтаве блогер Владимир Величко снял видео, где он подошёл к парню спортивной внешности, в балаклаве, на сумке которого были прикреплены значки батальона "Азов" и "мёртвая голова" дивизии СС.
Вчера, 20:1763
Впервые за 15 лет ВОЗ ужесточила рекомендации по качеству воздуха
Всемирная организация здравоохранения опубликовала новые "Руководящие принципы по качеству воздуха", документ не обновлялся в течение 15 лет. Рекомендации ужесточили.
Вчера, 17:3580
Почему арестовали "смотрящего" Кузяру и при чем тут стрельба по Шефиру
За новостями о покушении на Сергея Шефира как-то потерялась еще одна, не менее интригующая криминальная сюжетная линия.
Вчера, 17:34222
Дать им 20 месяцев, прежде чем судить о их правлении попросили талибы мир
В "Талибане" от Международного сообщества потребовали дать движению, захватившему власть в Афганистане, 20 месяцев, прежде чем судить о его правлении.
Вчера, 17:3276